[ enferty @ 05.07.2011. 12:46 ] @
Pozz svima,

nisam naisla na ovakvu temu, ali ako sam negde nesto promasila oprostite.

Zelela bih da napravim galeriju sa thumbovima i naravno velikim slikama, nasla sam skriptu za ucitavanje svega toga iz xml-a, ali mi nije jasno kako da ucitam sve te thumbove bez UIScrollerBar-a? Znaci, zelim da mi se thumbovi pokrecu misem i da mogu da ih ucitavam beskonacno iz xml-a. Ako neko zna neki sajt sa tutorijalom koji obradjuje sve ovo, bila bih veoma zahvalna.
**********************************************************************
PS. Kako, mozda, dodati neki rollover efekat na te ucitane thumbove.

[Ovu poruku je menjao enferty dana 05.07.2011. u 14:13 GMT+1]
[ MenOfHonor @ 05.07.2011. 15:03 ] @
Jedan od jednostavnijih i (po meni) boljih tutorijala na ovu temu je Creating an XML Grid Image Gallery in Flash (ActionScript 3.0). U njemu se objašnjava učitavanje XML-a koji sadrži putanju do slika (kako malih tako i velikih), prikazivanje malih slika (i razmaka između njih), a kada se na njih klikne mišem otvaraju se pripadajuće veće slike (a dok se one ne učitaju prikazuje se progress bar). Mislim da je ovo baš ono što ti treba. Inače imaš na stotine tutorijala ove vrste na netu pa možeš da biraš koji ti odgovara.
[ enferty @ 05.07.2011. 16:01 ] @
da, ovo je mnogo bolje od onoga sto sam ja nasla. Ali i dalje nisam iskopala, kako ucitati horizontalno te thumbove u velicinu 100x100 movieclip bez tog skrolera, ali mislim da ce i ovo posluziti. Hvala!