[ wedding @ 05.07.2011. 15:19 ] @
molim za pomoc oko validacije sitemap-video.XML fajla.

naime, pokusao sam da napravim ovaj fajl i posle nekoliko pokusaja nasao sam programcic koji hoce da pretrazi sajt i koliko toliko daje rezultat pribilzan formi koju google zahteva za sitemap-video.

kad sam video sta je napravio, razumeo sam da moram rucno da popunim tagove za video fajlove na sajtu, ima ih oko 100.

za ovo rucno popunjavanje tagova zamislio sam da mozda ovo ne bi ni moralo da sam ove tagove mozda vec uneo prilikom izrade strana i postavljanja video. verujem da bi ovaj programcic dobro procitao tagove da su strane bile pravljene po ispravnom modelu.

sta cu sad, pljunem u sake i jedan po jedan popunjavaj u notepad, pokusavajuci da ne poremetim strukturu XML fajla. i popunim nekako 1/3 i posle nekoliko izmena uspem da se validujem. upload fajl u google webaster tools i google prihvati.

zatim nastavim da korigujem tagove i zavrsim 2/3 dokumenta i ponovo se uspesno validujem.

ali kad sam dosao do kraja, kad sam skoro sve tagove uneo u dokument, google odbija da prihvati fajl sitemap-video.XML i stalno mi prijavljuje gresku u posledenjm redu.

kako ja znam ovaj XML isto kao sto i kineski sto znam, uocio sam nekakva pravila kojih sam se pridrzavao i uspelo mi je 2 puta da dobro obavim validaciju. ali vise nece, napravio sam gresku negde. ima XML neku logiku, otvoris red, uneses podatak, zatvoris red, za toliko sam razumeo. ali jok, nece da se validuje.

XML validatori prijavljuju gresku, ali ne nude resenje kako da je popravim, pa se cudim i tome. koji je smisao tih validatora? zasto lepo kao obican word koji ti nudi spell checker ne ponude moguca resenja, pa odaberes jedno od ponudjenih. jok bre.

zato vidim da ja sam ne mogu ovo da zavrsim, pa molim da se javi neko ko se razume u ovaj XML da pogleda u cemu je problem i da mi pomogne, jer mi oci ispadose od ovog, evo vec 3 dana se petljam i nikako da razmrsim.

hocu da kazem da nisam bio lenj, pokusao sam, pokusavao danima i jesam ulozio necuven trud i nesebicno zalaganje, ali sam ipak primoran da zamolim nekog znalca za pomoc.

hvala lepo i pozdrav svima.

ps. sta se desava sa ovim sajtom, nesto ga ne vidim bas najbolje, nece da otvori stranu, ne prikazuje mi pregled foruma, nesto cudno se i ovde desava.