[ dragancesu @ 06.07.2011. 14:24 ] @
Daleko od toga da ne znam da koristim racunar i da se zastitim, ali problem nije kod mene. Zato me mozete tretirati kao pocetnika u ovom slucaju

Naime, malom komsiji, 12 godina, kupili solidan racunar, prikljucili internet i zabava je krenula. Ali i problemi. Sistem je windows 7, stavljen je AVG. Sednem, nesto uradim i prosto se zakoci. Komsinica rece da reset pomaze. Uradim reset i odma se javlja avg da ima neki torent i pita sta da radi. Blokiramo, i nastavimo manje vise normalno.

Da ne davim dalje sa detaljima, koristim xp i zadovoljan sam kombinacijom avira i malwerbyte.

Samo predlozite sta da se instalira pored antivirusa. Racunar je u kuci i namenjen igranju.

[ Vodomar @ 06.07.2011. 15:21 ] @
Prvo treba popričati sa malim komšijom šta on radi na netu itd...možda je obarao sonyjeve sajtove nedavno haha.
Otvori Standardni nalog u W7.Na oba naloga lozinke.Lozinka tipa:ja volim travu grbavu -je veoma jaka jer postoje razmaci,lako se pamti a neobična je.
Onda uradi upitnik pa vidi šta kaže http://www.techsupportalert.com/SecWiz
AVG svakako deinstaliraj više se okreni Aviri ili Avastu.
Instaliraj mu Sandboxie.I neka na net ide preko njega.
Trebalo bi razmišljati o agresivnijem firewallu ako baš ide na wot red sajtove tipa Comodo,Hips varijantama Threatfire(vidi kako utiče na procesor!) ili lakšem Winpatrolu-ali to je sve jako dubiozno jer oni podrazumevaju malo naprednijeg ili posvećenijeg korisnika.
Pogledaj i ovu mastodontsku listu http://www.techsupportalert.co...t-free-security-list-world.htm
Ona će ti možda biti od pomoći da rešiš prvi problem:zašto se komp resetuje?
A i mama i tata su deo AV zaštite he he...
I da malo prostudiraj i ovo...ništa lepše od sopstvenog Win7 arsenala http://www.mechbgon.com/srp/


[Ovu poruku je menjao Vodomar dana 06.07.2011. u 16:32 GMT+1]
[ gigamg1 @ 06.07.2011. 23:23 ] @
avg koristim vec vise godina i nikada nisam imao problema sa njim.
vise sam imao problema sa KAS i nod32 a da ne pricam o lepom nasaranom avastu koji ni ne moze da te resi virusa ali zato ekstra izgleda bez obzira sto je po meni najgori antivirus.
Avira mi je kao Dejan Cukic, nemam neko misljenje...
Firewall je u takvim slucajevima bez ucinka jer pri svakom upitu ce neiskusan korisnik da pomisli u sebi - nece to mene - i kliknuti na "yes" ili "alow".
Tesko je pomoci u takvoj situaciji
[ Aleksandar Maletic @ 07.07.2011. 07:55 ] @
Tema je presipanje iz supljeg u prazno...

Citat:
gigamg1: avg koristim vec vise godina i nikada nisam imao problema sa njim.
...a da ne pricam o lepom nasaranom avastu koji ni ne moze da te resi virusa ali zato ekstra izgleda bez obzira sto je po meni najgori antivirus.


Totalni kontrast. Veliki broj ljudi se zali na AVG, njegov ucinak ne moze da se poredi sa ucinkom Avasta za koji kazes da je najgori...
[ X Files @ 07.07.2011. 08:15 ] @
@gigamg1

Koristio sam AVG godinama i povremeno pratio njegov učinak na http://virusscan.jotti.org/en u poredjenju s drugim AV programima (bili su rezultati poslednjih pretraga... sada to vise ne postoji na portalu, da neko ne bi vadio statistike i izvodio zaključke). Bio je odlican. Poredio sam ga u firmi i sa skupocenim mreznim SOPHOS-om. Sophos nije mogao ni da pridje besplatnom AVG-u u to vreme!

Onda je AVG odjednom počeo da pada u kvalitetu, sve više i više je propuštao novije opasnosti. Pogotovo je izgubio trku u trenucima kada su na scenu stupili AUTORUN zlonamerne tvorevine. Trebalo im je duze vremena da se snadju, od bilo kog drugog proizvodjaca. Ažuran AVG ni posle par meseci (?!) nije uspevao da prepozna opasnost. Čak su i de fakto lošiji AV programi uspevali da presretnu opasnosti koje AVG nije.

Kakvo je sada stanje, ne znam, prešao sam momentalno na Avast. Avast je upravo bio ono što AVG nije - odlučan i brz.


A za ovu dosetku:
Citat:
Avira mi je kao Dejan Cukic, nemam neko misljenje...

- od mene DESETKA! :) Moraću da je upamtim i upotrebim ponegde :)
[ valjan @ 07.07.2011. 10:39 ] @
Citat:
gigamg1: avg koristim vec vise godina i nikada nisam imao problema sa njim.


Voleo bih da bar jednom neko ko iznese ovakvu tvrdnju i dokumentuje to "nemanje problema". Mene cesto pitaju za savet, a i ja cesto imam prilike da radim sa razlicitim AV programima, pa onda s vremena na vreme namerno pokrenem nesto za sta znam da je zarazeno samo da vidim kako ce se AV ponasati. Do sad se jos nije nasao nijedan a da nije mirno sedeo pod drvetom i mirisao cvece dok se neki tamo trojan instalirao njemu pod nosom. I kako ja onda sutra da pogledam nekoga u oci kada mu AV, koji sam ja preporucio, propusti nesto i onesposobi racunar na duze vreme?

Izgleda da mnogi primaju izvestaje svog AV programa zdravo za gotovo - ako on kaze da nesto nije virus, onda sigurno nije, a ako kaze da jeste, onda jeste. Desavalo mi se vec nekoliko puta da cak i kad uploadujem neki html/php fajl na virustotal, dobijem potvrdu od jedva 4-5 skenera, ili cak i manje, a kad otvorim fajl, pronadjem maliciozni kod za 2 nanosekunde. A da ne pricam o onim brojnim situacijama kada neki AV naprasno odluci da je sistemski fajl maliciozni. I da li posle toga mogu slobodno da pricam kako su neki super a ostali nista ne valjaju? Naravno da ne, jer mozda jedni detektuju 1.000, 10.000, ili cak 100.000 drugih primeraka malware-a koje ovi ne detektuju, a koji su mnogo cesci u "divljini", ali sa druge strane zderu vise resursa, ili su totalno nerazumljivi pocetnicima, ili im skeniranje predugo traje,...