[ DomkeMC @ 06.07.2011. 22:23 ] @
Ako neko vec ima kucni studio koji se bavi rap-om ako moze da mi predlozi neke zvucne kartice koje dobrosluze.
[ Kovacevic Vladimir @ 07.07.2011. 11:29 ] @
Po čemu misliš da za Rap muziku treba imati određenu (specijalnu) zvučnu kartu?

Na Google-u možeš naći bezbroj stranica i slika o Sound card for Rap music, sa mišljenjem i iskustvima.
Pre mislim da se mnogo više pažnje posvećuje samoj tehnici snimanja i umešnosti u uspostavljanju unutrašnjih podešavanja audio opreme (software-a i hardware-a), pa čak i sa minimalnom opremom.
Naročito u radu sa mikrofonom i kvalitetom istog.




Pozdrav
[ Aleksandar Đokić @ 07.07.2011. 19:41 ] @
apsolutno se slazem,

ja bih ti reko kupi ti m-audio audiophile 2496 i dobro pretpojacalo, imas ogroman broj muzickih karti koje vec imaju mic. ulaz ali cesto on, blago receno, nije za nista
[ DomkeMC @ 09.07.2011. 19:41 ] @
Mislio sam da mic prikljucim na mixetu i onda preko mixete u zvucnu pa na komp :)
[ Kovacevic Vladimir @ 13.07.2011. 07:26 ] @
Citat:
DomkeMC: Mislio sam da mic prikljucim na mixetu i onda preko mixete u zvucnu pa na komp


Dobro si smislio.

Ali, informacija je bezvredna, ako nisi naveo:
- koju opremu (pojedinačne nazive) si smislio da povežeš;
- za koju zvučnu kartu si se opredelio;
- kakav je rezultat postignut?

Ovako štura i nedvršena Tema "visi" i ne služi ni nama (za eventualnu pomoć), a ni drugima, koji mogu iz ove Teme nešto primenjivati u istoj nameri, sa kojom si se i Ti, obratio Forumu.

Pozdrav
[ DomkeMC @ 21.07.2011. 19:53 ] @
Izvinjavam se sto ovako kasno odgovaram.
Ovako:
1)Mic je Audio-Technica AT AT2020 kardioidni kondenzatorski mikrofon
2)Monitori Behringer TRUTH B1031A
3)Sluske Audio-Technica AT ATH-M40fs Profi studijske dinamicke monitorske slusalice
4)Mixeta i u njoj pojacalo Behringer EUROPOWER PMP1000
To je to od opreme jedino ne mogu za zvucnu da se opredlim pa ako moze pomoc.
Hvala,pozdrav :)