[ DukA83 @ 07.07.2011. 19:58 ] @
Do sada sam koristio apache2triad paket za web server na win platformi, koji sve sam lepo instalira i apache i sql i php i ostalo, i to sve fino radi.
Svi znamo (oni koji su ga koristili) da je taj projekat jos poodavno prestao sa radom i updateima, tako da je na njemu verzija PHPa 4.x.x.
Novije web php aplikacije zahtijevaju php 5.x.x pa sam s toga morao sam rucno da instaliram apache php sql...

Sve sam uspjesno odradio i sve fercera osim jedne stvari a to je da mi php ne filtrira stvari kroz addres bar, primjer:

http://localhost/testsajt/index.php?modul=download&id=1

Po ovome, treba da se ucita modul download i da iz SQL baze ucita podatke za ID 1, ali kada to ukucam ili kada kliknem na neki link koji se cita iz SQL baze jednostavno kao da nije nista zadano i prikazuje index stranicu.

Da li treba da se ukljuci neki modul na apachu ili PHP u php.ini-u da bi ove stvari radile?

Sa apache2triad paketom to je vjerovatno po def. bilo ukljuceno negdje i nije bilo nikakvih problema, sa SQLom i PHPom radim preko 8 godina ali do sad mi se ovo nije desavalo dok nisam rucno i pojedinacno instalirao ova tri servisa.

Hvala
[ maksvel @ 07.07.2011. 20:34 ] @
(Nisam PHP/apache stručnjak, ali mogu da pogledam. )
Da li je uključena podrška za mysql u PHP-u? Čini mi se mysql_client ili tako...
[ DukA83 @ 07.07.2011. 20:41 ] @
u php.ini-u nema nista slicno...
[ maksvel @ 07.07.2011. 20:56 ] @
Hm, trebalo bi da imaš mysql-ov dll za PHP i u php.ini-ju liniju: extension=php_mysql.dll
Imaš li u php.ini među ekstenzijama ovu? Da nije iskomentarisana sa ;?

Ne znam tačno kako si instalirao PHP, ali ako si iz Windowsovog installera, trebalo bi valjda da pita koje ekstenzije hoćeš...
[ Miroslav Strugarevic @ 07.07.2011. 21:00 ] @
Sta kaze phpinfo(); ?
[ maksvel @ 07.07.2011. 21:01 ] @
I uključi display_errors = On (umesto off), pa onda učitaj stranu, da bi ti vratio koji detalj o greški...

//edit Evo sad gledam, za Win-installer, mysql ekstenzija je uključena po defaultu
[ Br@nkoR @ 07.07.2011. 21:02 ] @
Takođe nisam PHP i Apache stručnjak.

Najbolje bi bilo da uz poruku postaviš problematičan kod.

Ali sve mi se čini da si preko 8 godina radio sa uključenim Register Globals.


[ DukA83 @ 07.07.2011. 21:11 ] @
Extenzija je ukljucena

Code:

[PHP_MYSQL]
extension=php_mysql.dll


Br@nkoR hvala, proradilo je, ipak je bilo do register globals, to jebilo off, sada kada sam ukljucio radi :)
[ maksvel @ 07.07.2011. 21:20 ] @
Bravo, Branko!
E, sad, taj register_globals nije po defaultu isključen tek tako... Ali to je druga priča.
[ Br@nkoR @ 07.07.2011. 21:33 ] @
Citat:
DukA83
Br@nkoR hvala, proradilo je, ipak je bilo do register globals, to jebilo off, sada kada sam ukljucio radi :)

Nema na čemu.
Ne znam koliko je dobro uključiti register globals?
Pogledaj drugi link koji sam ostavio.

Citat:
maksvel:
E, sad, taj register_globals nije po defaultu isključen tek tako...

Upravo tako.
[ DukA83 @ 07.07.2011. 21:39 ] @
Bitno je da radi, ali ako ga nije dobro ukljucivati, ne znam onda na koji način radi na web hostovima? Ja imam 2 sajta i na njima sve radi super...
[ Miroslav Ćurčić @ 08.07.2011. 00:52 ] @
Nisam ni ja PHP i Apache stručnjak ali sada je teško pronaći web hostove kod kojih je to uključeno po defaultu.
Naravno da će skripta bez problema raditi kod takvih hostova.
[ flylord @ 08.07.2011. 08:45 ] @
@DukA83 : register_globals je veoma veliki sigurnosti propust. U sustini on radi direktno mapiranje request parametara na php promenjive. Npr
index.php?ime=petar

u php-u ces da imas promenjivu $ime koja ima vrednost $petar.
Danas se to totalno drugacije radi, tj moras explicitno da pristupis request-u. Konkretno: $_GET['ime']
[ Br@nkoR @ 08.07.2011. 08:55 ] @
PHP 5.4 alpha1 released
Citat:
Removed: register_globals, allow_call_time_pass_reference, and register_long_arrays ini options