[ kokos20 @ 08.07.2011. 11:06 ] @
Lekar sam po struci i uskoro idem na razgovor u jednu kliniku u Nemackoj. To mi omogucava jedna nemacka posrednicka firma koju sam nasla preko nemackog sajta za trazenje posla.

Kontaktiramo preko mejla, culi smo se i telefonom. Mislim da je firma OK, ali bih ipak htela radi sopstvene sigurnosti da ih proverim. Na koji nacin bih to mogla da uradim, mozda da proverim da li je to registrovana firma, itd?

Ako imate neki savet ili sajt gde bih to mogla da proverim, bila bih vam zahvalna.


Hvala unapred!
[ Djetvan @ 09.07.2011. 21:14 ] @
Jesi li pitala Gugla ?
[ bojan_bozovic @ 09.07.2011. 21:40 ] @
@kokos20

To možeš da uradiš preko ambasade Nemačke u Beogradu. Naravno, moraćeš da platiš nadoknadu za to. To je jedini potpuno siguran način.
Drugi način, ne toliko siguran, je da pogledaš informacije o firmi u nemačkom telefonskom imeniku online, ako imaš podatke o firmi, kao telefon ili faks, adresu i grad.

[ kokos20 @ 10.07.2011. 07:59 ] @
Hvala, pokusacu preko neta da ih proverim, preko imenika isl. Mada kada sam pre jos nesto pitala nemacku ambasadu u Beogradu da li moze da proveri jednu osobu koja je posrednik u zaposljavanju, a koja zivi u Nemackoj, oni su se izvinili i rekli da to oni ne mogu da rade. Mada i ja mislim da uz nadoknadu to mogu.
[ Isak666 @ 10.07.2011. 11:43 ] @
Proveri u registru https://www.unternehmensregister.de/ureg/

poz