[ elektronskacigareta @ 08.07.2011. 15:45 ] @
Postovanje,
verujem da je bilo ljudi sa ovom dilemom, i verujem da je dosta onih koji su napravili izbor.

Kako sam sada u velikoj dilemi izmedju ova dva telefona i mogu reci da mi je na vagi trenutno 55% za galaxy s II, a 45 za sensation... voleo bih da uz Vasu pomoc nacinim konacnu odluku.

Htc ima bolju rezoluciju displaya, mada mu je baterija sa trajanjem od 12-24h veliki minus...
Samsung ima manju rezoluciju, na izgled zivlji display i baterija traje bar 2x duze...

Voleo bih da cujem od Vas sta ste Vi odabrali, ili sta biste odabrali i zasto.

Najlepse
HVALA
[ JankoNIS @ 08.07.2011. 16:06 ] @
Vrlo je nezahvalno birati izmedju ova dva modela, oba su vrh. Trenutno imam SGS1 i licno bih se odlucio za Galaxy 2. Ako se ne varam, Ivan Dimkovic ima Sensation, pa bi bilo lepo da se on ukljuci i kaze nesto.

http://www.gsmarena.com/htc_se...i_vs_optimus_2x-review-608.php

Sensation ima S-LCD koji daje divan prikaz. Ali, ako nisi video Samsungov SAMOLED+ onda nisi video nista. Jednostavno najbolji i najverniji prikaz slike koji je moguc. Ostale karakteristike se i ne razlikuju puno, ali ekran je jedna od stvari koja ti je stalno pred ocima...

PS: (Gde si bio sa svojim biznisom pre godinu ipo? Tada sam ostavljao pusenje i odrali su me k'o jarca za nikotinsku tecnost. Bar je vredelo.)
[ ki111er @ 08.07.2011. 20:47 ] @
Jos jedan glas za SGS...j*beno dobar telefon. I ja imam keca ali cim skupim kintu prebacam se na dvojku.
[ Stijak @ 09.07.2011. 08:08 ] @
Hardverski su oba vrhunska telefona - i mislim da tu sada nema neke presudne razlike...

Više se softverski razlikuju. Samsung ima svoj touchwiz - koji je meni odličan korisnički interfejs... Mada znam da mnogi hvale i HTCov Sense... Samsung takođe ima i Swype tastaturu sa srpskim jezikom - do čega nije baš lako doći...
[ elektronskacigareta @ 11.07.2011. 13:50 ] @
Definitivno ce biti galaxy S II, sada koristim i5700 koji su nablatili ranije samo tako.
Sem kamere, koja mi je jedina zamerka, sve je ostalo IZUZETNO za ovaj novac koliko je ovaj telefon kostao.
[ notaboo @ 11.07.2011. 15:39 ] @
I ja glasam za SGS2.
[ crews_adder @ 12.07.2011. 23:15 ] @
Ova dilema je samo stvar ukusa, a moj je na strani HTC Sens-ation.
[ Ivan Dimkovic @ 12.07.2011. 23:33 ] @
Evo mojih utisaka:

http://www.elitesecurity.org/t431480-HTC-Sensation-Prvi-utisci

SGS 2 i Sensation su 2 prilicno razlicita telefona - oba su vrlo jaka (SGSII bi trebao da bude nesto brzi) ali su im form-faktori prilicno druaciji...

HTC Sensation sledi Nexus One (/ HTC Desire) dizajn samo na 4 inca i ima 148 grama (dakle "oseti" se u ruci), dok je Samsung isao na smanjivanje mase i debljine. Meni se to nije dopalo kod SGSII posto bukvalno imas osecaj da drzis telefon bez baterije u ruci + form-faktor je takav da telefon izgleda bukvalno kao "tanka cigla".

Dakle, tesko pitanje ukusa - najbolje da probas oba.

Bitna stvar - HTC Sensation i dalje ima zakljucan bootloader (HTC je obecao da ce ga otkljucati u avgustu / septembru) sto znaci da nema custom ROM-ova (tj. ima par za srecnike sa S-OFF uredjajima).

Meni je HTC Sense 3 (i, uopste Sense) bloatware i jedva cekam da ga se resim... Zbog toga recimo moj stari Nexus S sa Cyanogenov-im ROM-om bukvalno leti i daje utisak mnogo brzeg telefona u poredjenju sa HTC Sensation-om sto je sramota za HTC.

Ah da, HTC ima vecu rezoluciju (960x540) dok je Samsung ostao na 800x480 i to se prilicno vidi na 4" ekranima.
[ elektronskacigareta @ 14.07.2011. 16:34 ] @
Videcemo... imam jos 10tak dana da presecem koji =_)
mada i dalje se drzim SGS II
[ stanisljevic @ 04.08.2011. 16:06 ] @
Besmisleno je razogovarati o ova dva telefona!

Samsung Galaxy S II jednostavno ispred HTC-a!
Ja trenutno jos uvek se druzim sa prastarim HTC TyTN II i obozavam HTC kao marku ali nazalost u slucaju ova dva telefona Samsung ubjedljivo vodi.

Bicu slobodan da kazem da trenutno ako zelite najbolji telefon toje Samsung Galaxy S II!
I takodje spremam licno lovu i cim je skupim kupujem ga! :)
[ stanisljevic @ 13.08.2011. 13:05 ] @
I konacno najbolji mobac na svjetu mi je u rukama!
Svi koji imaju pitanja u vezi SGS2 neka mi se obrate rado cu pomoci!
[ proteus33 @ 26.08.2011. 03:01 ] @
Da li neko zna internet-podešavanja za Samsung Galaxy 9001 za 064 (Telekom) - da bih se nakačio na internet?...
Takođe mi trebaju i WiFi podešavanja za isti telefon.
[ ki111er @ 27.08.2011. 03:09 ] @
Potrazi program na marketu zove se apn serbia i imas automatsko podesavanje za GPRS i MMS za sve tri domace mreze. Podesevanja za Wifi ne postoje...samo ga ukljuci i trebalo bi da ti nadje WiFi mrezu (sem ako nije zakljucana) i cepaj :)
[ elektronskacigareta @ 15.09.2011. 15:25 ] @
Da li je neko imao problem sa marketom na data prenosu na SGS 2? Ceo dan nikako da mi otvori makret telefon =(
[ stanisljevic @ 16.09.2011. 08:21 ] @
ja konkretno nisam imao problema sa SGS2, ali sam na zeninom galaxy 5 imao slicnih problema!

ukratko rijesio sam to tako da odes na podesavanja pa na aplikacije pa nadjes market pa obrises keš i onda sve lepo radi,
probaj na taj naci da resis!
[ elektronskacigareta @ 23.09.2011. 13:02 ] @
Mene je cudilo sto na wifi radi normalno, a preko data paketa nije hteo.
Obrisao sam sad i kesh i sve podatke i sad ce i preko data paketa da radi =)

Hvala
[ akiko1 @ 12.10.2011. 11:18 ] @
Evo ja planiram da kupim Samsung GalaxY S II, ali gledam na netu ima onih koji imaju BAD ESN pa me interesuje da li se otkljucavanjem telefona ili nekom sl. za*ebancijom moze rijesiti taj BAD ESN da bude CLEAN ESN i da se moze koristiti na nasim mrezama?
[ pajaja @ 12.10.2011. 11:56 ] @
ESN se koristi u CDMA mrezama, tako da dal je clear ili bad ti ne znaci nista posto neces moci da koristis takav telefon ovde.
[ tdjokic @ 12.10.2011. 12:55 ] @
Na ovoj temi su verovatno prisutni ljudi koji dosta znaju, pa molim za malu pomoc, da ne pokrecem novu temu a ni ne znam gde bih je pokrenuo.

Jasno mi je da kada snimis nesto ovakvim telefonom, to je odmah tu. Sta da radim posto imam tablet od skoro, nema sopstvenu kameru (= niska cena) a ima USB prikljucak, i imam Canon digitalac, koji program bi mi trebao da instaliram da mogu da prenesem slike sa Canon na tablet sa Android 2.2? Bar osnovnu ideju sta da trazim ...

Hvala i izvinite za off topic.
[ notaboo @ 12.10.2011. 13:07 ] @
@tdjokic

Je li Vas tablet ima ulaz za memorijske kartice?
[ tdjokic @ 12.10.2011. 17:00 ] @
Ima slot da se stavi dodatna kartica kao prosirenje memorije. http://www.ebay.com/itm/4-3-In...-Netbook-VIA8650-Android-2-2-W
iFi-/260840484176?pt=US_Tablets&hash=item3cbb4ded50

U jednom drugom laptopu sam probao da citam karticu iz digitalnog i nije htelo, kao ne prepoznaje je a i velika je, ne moze u tablet. U tablet ulaze samo one male. U opisu je greska - nema vise kameru, valjda je imao pa su stavili crveno upozorenje da nema vise. A i inace mi se cini lakse ubosti kabl nego vaditi karticu iz aparata, dosta tesko se otvara taj deo - tamo su i baterije itd.
[ notaboo @ 12.10.2011. 18:33 ] @
Mozda da probate da prebacite slike sa aparata na 2. odgovarajucu mem. karticu koju prihvata tablet pa ih mozda tako bude video.

2. opcija je da kupite USB adapter za doticni USB ulaz na tabletu, ukoliko je neki micro, pa da na taj nacin direktno preko aparata, mem. karice ili USB flash-a prebacite slike.


Tableti su jos uvek u povoju i svaki je specifican na svoj nacin. Ja jos uvek nemam tablet posto cekam da se trizste stabilizuje sto se tice i ponude i cena. Odlicna su stvar, posebno za Vas.
[ ki111er @ 12.10.2011. 18:52 ] @
Citat:
notaboo: Mozda da probate da prebacite slike sa aparata na 2. odgovarajucu mem. karticu koju prihvata tablet pa ih mozda tako bude video.

2. opcija je da kupite USB adapter za doticni USB ulaz na tabletu, ukoliko je neki micro, pa da na taj nacin direktno preko aparata, mem. karice ili USB flash-a prebacite slike.


Tableti su jos uvek u povoju i svaki je specifican na svoj nacin. Ja jos uvek nemam tablet posto cekam da se trizste stabilizuje sto se tice i ponude i cena. Odlicna su stvar, posebno za Vas.


ili opcija 3 koja je ujedno po meni najpametnija prebacis slike u neki PC uploadujes slike na neki server ili mail i kasnije ih skines sa tablet racunara. Bez ikakve potrebe za hebavanjem ala. Pozz
[ tdjokic @ 12.10.2011. 19:01 ] @
Ne prepoznaje digitalni aparat, koji je dosta star, model A410. Probao sam sa obicnim flesem, na kome je neki ISO i njega lepo vidi, direktorije, fajlove, sve.

Da, za sada ce biti tako - sa digitalnog na PC, pa na mejl, pa kad mi treba skinem :-)
[ notaboo @ 12.10.2011. 19:05 ] @
Dobro se setio ki111er! Bravo! U trenutku mi nije palo na um iako i sam koristim tu opciju bar 1-2 mesecno :).
[ MatezYU @ 10.12.2011. 18:24 ] @
Interesuje me zašto toliko variraju cene kod pojedinih dilera?

Neki drže cenu na 65 hilj a pojedini prodaju već za 43 hilj.

O čemu se radi?
[ vkoja @ 10.12.2011. 18:27 ] @
Galaxy s II je trenutno najaci i najbolji android tel.i uopste mobilni telefon.
[ S A J A @ 11.12.2011. 11:22 ] @
Citat:
vkoja: Galaxy s II je trenutno najaci i najbolji android tel.i uopste mobilni telefon.


A Galaxy Nexus?
[ elektronskacigareta @ 30.05.2012. 15:34 ] @
SII je definitivno SII =) Videcemo kako ce se sad S3 predstaviti =)

A sto se cene tiče... neko prodaje sa 2God garancije i telefon je od uvoznika... fiskalni racun, pdv... 65.000din a neko prodaje to i na crno daje 6meseci garancije, oni su sami servis za svoje telefone i naravno nemas fiskalni racun... iako ga imas diskutabilan je ... eto to je to zasto cena toliko varira...