[ freeworld @ 08.07.2011. 15:59 ] @
Citajuci zadnjih godinu dana na ovom forumu primetio sam da korisnici interneta u Srbiji mnogo vise hvale kablovski nego adsl internet i da je taj odnos otprilike 4:1.Stvarno ne znam sto.Osim sbb i radijus vektora svi ostali daju neke ponude kablovska tv + net za 2000+ dinara sto je strasno.Primetio sam da u poslednje vreme hvale ptt kds ali sudeci po informacijama o brzini neta i ceni stvarno ne znam sto.Ili mozda ja ne znam da nadjem na netu gde su ti povoljniji provajderi?
[ calexx @ 08.07.2011. 17:44 ] @
To je priča koja je na klackalici, do skoro su kablovski bili povoljniji ali je sada prvo Telekom nekim akcijama i konačno akcijom 50% otišao ispred. Završni udarac je zadao PTT još nižim cenama pa su sada stvarno povoljniji od kablovskih operatera. Ako pogledaš ostale ADSL ponude, videćeš da većina ima najmanji paket 1536Kbps za oko 1400 dok recimo SBB za te novce daje 6144Mbps. Ove 50% akcije pomenutih nude čak i 16Mbps za 1400 što je strašan domaći za sve. Zato je sada ADSL (bar kod pomenutih) ispred ostalih. Sada svi očekuju odgovor kablovskih operatera koji mora da bude kako valja inače će da ostanu bez korisnika.

To što neki kablovski nude u paketu internet i održavanje (a ne tv programe) je uobičajeno, samo što je kod nekih to u paketu a kod drugih ide odvojeno ali u svakom slučaju se plaća. Kao što ni ADSL ne možeš da imaš bez telefonske pretplate.
[ freeworld @ 08.07.2011. 22:36 ] @
Situacija kod mene je ovakva:cale i keva nisu na postpaidu i kad bi ugasili fiksni trosili bi puno kredita,ili bi oboje presli na minimalne postpaid pakete a to su ti vec 2 pretplate po 460 dinara,znaci zbog 400 dinara za fiksni(dvojnik) davali bi 1000 za mob i ne bi im bilo dosta.Plus nisu navikli nego potezu i na fiksni cak i kad im kazem da zovu sa mog mobilnog jer imam minute.Znaci fiksni nam je potreba manje vise.Kablovska televizija nam nije potreba.Zasto?zato sto keva ne gleda nijedan kablovski kanal,cale gleda dugu i dm sat i jednom u 2 meseca neku sportsku utakmicu koju nema na standardnim kanalima,ja najvise gledam,mozda 10 do 15 kablovskih kanala ali sam i najglasniji da se to ukine,naravno ne mogu zbog neta,on mi je potreban.E sad,sbb 6 mbit,to je lepo al ja nebih dao ni 50 dinara vise za nesto sto mi ne treba,dokaz,dobio sam ponudu za 2 mbit za iste pare kao i za 1mbit,ali da opet potpisem na 18 meseci,e ja necu da im dajem koji mesec viska zbog te njihove vece brzine.Druga stvar,taj sbb od 6 mbit se placa zajedno sa kablovskom i izadje mu opet na 2430 sto je mnogo za moj standard,i jos nesto,nisam ja uporedjivao ovu kablovsku sa sadasnjom ponudom telekoma 50 % jeftinije nego sa onom prethodnom kad je bilo 3 meseca free.Plus prikljucak za adsl je free,a meni je ugovor plus kablovi i sl. izaslo 8400 kod kablovske i ako ti se pokvari modem oni ti daju drugi,dok kod radijus vektora sve sto se pokvari moras da platis.Daleko su kablovski operateri od adsl-a :\.
[ calexx @ 08.07.2011. 22:54 ] @
Svako ima svoju priču, meni fiksni u principu nije potreban ali ostavljam dve linije za 500 dinara (dok ne ukinu ISDN kako se priča) dok je televizija prilično potrebna jer ima ko to gleda a drugi način ne postoji nego kabl. Onda uračunam da fri dobijam digitalnu televiziju a usput i ne plaćam održavanje ... moja priča je jača od tvoje. ;) Ja za 1480 imam 6Mbps a i digitalnu TV.

Da li je akcija 3 meseca dž, 6 meseci dž, pola/pola, 4 za 1 ... svejedno, svaka ima svoje čašćavanje i u tom obliku su bili tu negde sa blagom nijansom prema kablu. Sada više nije tako i da nisam potpisao ugovor sa SBB-om, verovatno bih zadržao samo digitalnu a internet plaćao tu i tamo. Ipak, nadam se.

Jedina prava alternativa je exe-net koji nudi 1,5 za mislim 850 ili turbo 6/1 za oko 1200 a bez obaveze i tlf pretplate i kablovskog održavanja ... ali bi mi bilo previše da uzmem i treći internet.
[ freeworld @ 09.07.2011. 00:52 ] @
Citat:
calexx: Svako ima svoju priču, meni fiksni u principu nije potreban ali ostavljam dve linije za 500 dinara (dok ne ukinu ISDN kako se priča) dok je televizija prilično potrebna jer ima ko to gleda a drugi način ne postoji nego kabl. Onda uračunam da fri dobijam digitalnu televiziju a usput i ne plaćam održavanje ... moja priča je jača od tvoje. ;) Ja za 1480 imam 6Mbps a i digitalnu TV.


Cekaj,placas 1480, a imas i kablovsku televiziju i to digitalnu i 6 mbit neta.Kako to?
Citat:
calexx:

Jedina prava alternativa je exe-net koji nudi 1,5 za mislim 850 ili turbo 6/1 za oko 1200 a bez obaveze i tlf pretplate i kablovskog održavanja ... ali bi mi bilo previše da uzmem i treći internet.

Ovo je super,hoces net bez icega drugog,ovo je najbolje resenje,samo ne znam koliko su rasprostanjeni u Srbiji?
[ adzo_ @ 09.07.2011. 12:51 ] @
Da ne otvaram novu temu mogu i ovde pitati
Mozda neko ima informaciju(calexx mi se cini obavesten ;-) ) sta namerava SBB da ucini povodom cinjenice da je NAJVECI paket kod PTT-a (16Mb/1Mb) 1400din, jeftiniji od NAJMANJEG kod SBB-a (6Mb/384Kb) 1520din???
Ja ne pamtim da je ikada ovako bilo
Vidim ja da se rastajemo vec sad od 25.7.....
[ calexx @ 09.07.2011. 14:48 ] @
Nemam nikakve informacije a moj izvor je najobavešteniji ... nije davao nikakve pozitivne informacije do ove PTT ponude a od onda mu ni traga ni glasa ... možda pokušava da nađe pravi odgovor jer je ovo stvarno težak domaći. Manje za SBB, više za ostale ADSL provajdere ali će ipak svi morati da ga odrade. Postojeći ugovori kad-tad završe pa ako hoće da budu produžavani, moraće da lupe rekontru. Ja koristim oba (tj Telekom 50% akciju i SBB paket) pa sam još dugo obavezan ... mada čak i raskid ugovora uz penale ako će da se dobije 16Mbps za 1400 nije loše za razmišljanje.
[ freeworld @ 09.07.2011. 14:59 ] @
A meni odgovor :),kako dobijas sve to na sbb za 1480?
[ calexx @ 09.07.2011. 15:09 ] @
Mrzi te da ga sam nađeš?

http://www.sbb.rs/Mix/222/MIX+ponuda.shtml/nav_start=0

Citat:
calexx: usput i ne plaćam održavanje
[ adzo_ @ 09.07.2011. 15:34 ] @
Hvala
[ freeworld @ 09.07.2011. 15:59 ] @
Ma to sam ja video ali pise da se placa mesecno odrzavanje koje je 910 dinara.kako ti to ne placas,kada drugacije pise na sajtu?
[ calexx @ 09.07.2011. 17:42 ] @
Postoje neki izuzeci koji su oslobođeni plaćanja održavanja (između ostalog) ali se ne preporučuje prelazak u te kategorije.
[ freeworld @ 09.07.2011. 20:36 ] @
Zasto se ne preporucuje,mogu da razumem da si ti bio 2 godine na sbb pa ti ponudilipovoljniji ugovor da te zadrze ali nikako drugacije.
[ adzo_ @ 09.07.2011. 21:42 ] @
^^
Pogledaj PP