[ zveljko @ 08.07.2011. 22:54 ] @
Imam jedan problem, pa mi treba pomoc. Naime, imam hdd iz dreambox uredjaja, koji ima linux na sebi. Ja hocu da napravim image tog hdd-a, i stavim na drugi hdd(nov, neformatiran). Da li to nekako mogu uraditi iz windows-a, dos-a? Preko norton ghost-a recimo? Imajte u vidu da i taj novi hdd moram nekako formatirati, napraviti linux particiju koju bi kasnije dreambox video.

Nadam se da nisam pogresio mesto, ako jesam, molim moderatore da prebace na adekvatno.

Hvala
[ HeYoo @ 09.07.2011. 01:54 ] @
Ne znam nista konkretno o dreambox-u ali imas dosta programa koji rade taj posao. Koristio mi je dd iz linuxa par puta kad mi je zatrebalo ali ima i mnogih drugih vise user friendly resenja.
Pogledaj http://www.hiren.info/pages/bootcd
Na tom disku sigurno postoji neki programcic koji to moze odraditi.
Nema potrebe da pravis particije, Takvi programi bukvalno rede low-level preslikavaju diskova. Samo pazi da ne obrises slucajno original.
[ explicit123 @ 09.07.2011. 02:28 ] @
Mozes to sa norton ghost ili nekim drugim alatom koji podrzava sector-by-sector kloniranje diska, npr. free varijanta je CloneZilla .
[ vladared @ 09.07.2011. 10:24 ] @
Skoro svi noviji programi (acronis, norton..) podržavaju i linux particije, ali po meni je ili clonezilla ili gost4linux ili gost4unix, najbolja varijanta.