[ kokoivanja @ 09.07.2011. 12:58 ] @
Kupio sam Panasonic SDR-H-85 kameru.Prebacuje u komp u formatu .MOD.Kompjuterski programi puštaju taj format ali moj TV LCD ne ,i ako pušta i Avi,MP4,Mpeg2,MKV,TS i mnoge druge. Probao sam mnoge programe za kompresiju i pomoću MPEG_Streamclip programa sam uspeo da kompresujem u Mpeg format, bez gubitka kvaliteta. E sad,drugi je problem što kamera,sobzirom da pravi mnogo fajlova prilikom prekida i nastavka snimanja,hoću da nekim programom spojim te fajlove,a da opet ne izgubim na kvalitetu.Probao sam i to sa dosta programa,ali svi umanjuju mnogo veličinu i dobija se loš kvalitet.Onda sam našao program MPEG Video Wizard DVD 5.0.Našao sam i uputstvo na engleskom kako to uraditi,ali ne ide.Otvorim oba fajla,primaknem ih na donju liniju trake i šta sad?Ako uradim Save as,on prebaci to na hard ali u formatu wbp koji nije video format.Da li je neko upoznat sa ovim programom i da li ima neki drugi sa kojim mogu da se spoje više Mpeg fajla,a da pri tom kvalitet ostane isti? Znači,spajanje bez kompresije!
[ Stranger2 @ 09.07.2011. 14:31 ] @
Pa može MPEG Streamclip koji si vec isprobao. Obrati paznju da pri otvaranju fajlova ne pise "Opan File" vec "Open Files" (množina). Znači ne moraš selektovati samo jedan fajl vec sve koje zeli sda spojih. Na priemr selektujes 4 fajla i sva cetiri ce biti otvoreni kao jedan spojeni. Ides na Save As... i nece biti vrsnea kompresija vec loseless (bez gubitka kbvaliteta) spajanje.
takodje kada izabers konvert to MPEG nece biti vrsena kompresija.

To ce najverovatnije raditi medjutim zbog prirode MPG fajlova lako se moze desiti da dodje do desinhronizacije zvuka u nekim delovima. Da bi to resio u MPEG Streamclipu imas alatku "Fix Timecode Breaks" koja ponekad to moze da resi. A ponekad neme pomoci tj. ne moze se obaviti savrseno loseless spajanje. U tim slucajevim preostaje samo spajanje u programima za video montazu.
[ vozdovcanka @ 15.01.2012. 14:34 ] @
Molila bih i ja savet ako ga imate,Cime spojiti TS fajlove bez gubitaka
? Ranije kada sam iz snimaka isecala reklame ( a snimala sam u mpg ), spajala sam u dvdlp 2.2 tako sto ga konvertujem u dvd. I to je funkcionisalo fantasticno na svim plejerima. Problem je nastao sada kada snimam u Ts, sada ga dvdlp ne podrzava.
[ Stranger2 @ 15.01.2012. 16:47 ] @
probajte sa ovim: http://www.ffprojects.net/tssplitter/tssplitter.htm
[ kokoivanja @ 15.01.2012. 18:45 ] @
Evo da se javim posle dužeg vremena jer vidim da je ponovo pokrenuta tema,a zaboravio sam da napišem da sam odavno rešio problem.
MPEG Video Wizard,to je program sa kojim otvoriš video format,privučeš ga mišem na donju traku,zatim tako sledeći uz njega i koliko već hoćeš fajlova i onda ideš dole desno na crvenu tačkicu Export(to u početku nisam kapirao i zato sam imao problema sa povezivanjem fajlova).Onda se otvori prozor gde biraš da li hoćeš da se spoje u mpg ili avi format.U mpg sam kompresovao i ne gubi se na kvalitetu a za avi se ne sećam.@vozdovcanka,nisam probao ts fajlove ali je moguće da može i sa njima.Pozdrav!