[ G.I.Stro @ 09.07.2011. 22:07 ] @
Pocetkom godine sam, usled povecanja obima posla koji obavljam na internetu kao freelancer, presao sa Orion (Sezam) ADSL-a na Orion (Optikom) WiFi internet. Prvobitna namera mi je bila da predjem na jachi ADSL paket, ali nakon sto je moja konekcija apgrejdovana, uspevao sam da se ostvarim maksimalni upstream od 768kbps (od teoretskih 2Mbps). Nakon konsultacija sa Orionovom tehnickom podrskom i prodajom, resio sam da predjem na WiFi. Iako sam bio skeptican po pitanju wirelessa (volem kabel, sta cu), konekcija se pokazala kao brza i stabilna, sa efektivnim propusnim opsegom koji je 95% vremena bio jednak deklarisanoj (8/2 Mbps). Smetalo mi je sto su papiri koje sam potpisao bili na memorandumu Optikom Net d.o.o. za koje sam prvi put chuo tada, ali sam progutao knedlu nadajuci se da ce Orion i ovu cerku firmu integrisati potpuno u najkracem roku, za sta sam dobio uverenja korisnicke sluzbe i samih instalatera.

Problem je nastao nekoliko nedelja kasnije, kada sam isplivao iz gigabajta koji su cekali uploadovanje, i konacno dobio malo slobodnog vremena da procackam ljudski po control panelu uredjaja koji sam od Oriona dobio na koriscenje (NanoStation Loco M5) i podesim port forwarding za torrent klijent, ventrilo, i nekoliko igara koje igram online. AirOS (firmware za NanoStation familiju Ubiquiti proizvoda) je efikasna i pregledna platforma, i podesio sam port forwarding koristeci se manualom koji sam nasao na Ubiquiti sajtu. Nista se nije desilo. Kako programi za koje sam podesio port forwarding, tako i PF PortChecker su nastavili da prijavljuju da su mi portovi zatvoreni. Posle nekog vremena provedenog u detaljnom citanju manuala i pregledu opcija, pokusajima da ukljuchim DMZ itd. u samom AirOS-u, resio sam da pozovem Orion tehnicku podrsku ocekivajuci da ovaj problem resim u roku od 15ak minuta (10 minuta cekanja na red, 5 minuta tehnicke podrske).

Kada mi se tehnicka podrska konacno javila, momak sa druge strane slusalice je zvucao kao da resava problem sa kojim se srece svakodnevno, ali nakon 2-3 sata zongliranja sa podesavanjima, resetovanja uredjaja i chega sve ne, portovi i dalje nisu bili forwardovani, a operator je razgovor zavrsio sa "Izvinite, ali ja stvarno ne znam kako da Vam pomognem". Isfrustriran, zahvalio sam mu se na vremenu i dosao na ES, gde mi se uchinilo da sam nasao nekoga sa istim problemom

p00lmaker je bio jako predusretljiv i na PM mi poslao svoju config fajl za NanoStation, koji sam chitao i uporedjivao sa sopstvenim satima i danima, i na kraju, opet, nisam uspeo da resim problem.

Vec isfrustriran sto jednu tako elementarnu stvar (koju sam mogao da izvedem na ADSL-u od 1600 din mesechno) ne mogu da podesim na WiFi paketu koji me koshta vishe nego duplo skupljo (~4000 din mesechno) uputio sam Orionu email u kom sam ih zamolio da reshe ovaj problem ili mi obezbede drugu vrstu konekcije istih ili slichnih performansi, jer cu u suprotnom biti primoran da prestanem sa koriscenjem njihovih usluga i potrazim internet koji zadovoljava moje potrebe kod nekog drugog provajdera. Sledeceg dana sam pozvao telefonom korisnicku sluzbu ne bi li mi potvrdili da je moj mail primljen, sto su i uradili i rekli mi da ce me neko pozvati kada moj zahtev bude obradjen.

Nedelju dana kasnije, odgovora i dalje nije bilo. Probao sam da ponovo pozovem tehnicku podrsku u nadi da cu dobiti nekog drugog operatera koji je mozda malo tehnicki pismeniji. To se i desilo. Momak koji se javio je, nakon nekih 25 minuta razgovora, pritisnuo hold i otisao da poprica sa (pretpostavljam) nekim starijim operaterom. Kada se ponovo javio, pokusao je da mi laickim jezikom objasni da ja mogu da podesavam svoj NanoStation do sudnjeg dana bez ikakvog efekta jer je access point na koji se konektujem (sezamwifi-rudo2) podesen tako da NIKO od korisnika na njemu ne moze da forwarduje portove, i da svi 40ak korisnika na tom access pointu ima identican eksterni IP. Takodje mi je rekao da je jedini nachin da forwardujem portove na ovoj konekciji - da zakupim javnu staticku IP adresu, za koju moram da kontakriam Orion prodaju. Bauljao sam telefonskim putem jos nekoliko sati od tehnicka podrske, preko Orion prodaje, business prodaje, i tako u krug, dok na kraju, opet, nisam dobio uverenje da ce me neko pozvati kada moj zahtev bude obradjen.

Proslo je jos nedelju dana, odgovora i dalje nije bilo, pa sam reshio da odiseju dokumentujem u novom emailu Orionovoj korisnickoj sluzbi:

Citat:
Postovani,

Od mog poslednjeg maila (koji mozete naci kopiran na kraju ovog) proveo sam jos desetak sati prichajuci sa:

Orion tehnickom podrskom za wireless
Orion tehnickom podrskom za ADSL
Orion prodajom
Orion business prodajom

U tih desetak sati, saznao sam sledece:

1) Access Point na koji se ja konektujem (sezamwifi-rudo2) je konfigurisan tako da niko od korisnika koji se na njega konektuju ne moze da forwarduje portove, kakva god podesavanja namestili na svojoj wireless opremi. Voleo bih da je ovo neko znao da mi saopshti pre mesec i kusur dana kada sam krenuo u borbu sa tom tehnoloskom nemani koja nosi ime "port forwarding", i tako mi ustedi DANE koje sam proveo kako na telefonu sa Vasim sluzbama, tako i na Googlu, pokusavajuci da nadjem nekoga sa slichnim problemom, a onda i na specijalizovanim forumima na kojima sam probao da zatrazim pomoc.

2) Gospodin iz tehnicke podrske za wireless mi je, u istom razgovoru u kome mi je saopstio gorku istinu vezanu za Access point, na moje pitanje "Da li to znachi da bi portovi morali da budu forwardovani na samom Access Pointu" odgovorio da je to "teoretski tako, ali je to vrlo komplikovano izvesti", i dodao da jedini nacin da dobijem ono sto zelim jeste da zakupim javnu staticku IP adresu. Usmerio me na prodaju, koja me usmerila na business prodaju, gde mi je receno da oni rade samo sa pravnim licima i da onaj koji me je usmerio na njih ne zna sta radi. Posle jos nekoliko prebacivanja sa jedne sluzbe na drugu, u prodaji mi je recheno da ce me neko zvati kada nadlezna sluzba obradi moj zahtev. To je bilo pre otprilike nedelju dana.

Kao prvo, zelim da Vam istaknem koliko smesno zvuci kada mi operater tehnicke podrske saopsti da je forwardovanje portova "komplikovano izvesti" u vreme leta Gospodnjeg 2011.

Kao drugo, zelim da Vam kazem da se nadam da cu u vezi sa ovim problemom dobiti odgovor u najkracem mogucem roku, iz prostog razloga sto se kraj Juna blizi a ja cu, kao sto sam rekao u mailu koji mozete procitati u nastavku, biti prinudjen da prestanem sa koriscenjem vasih usluga ukoliko do isteka moje junske pretplate ovaj problem ne bude reshen.

Kao trece, zelim da Vas zamolim da mi ne nudite reshenja za koja moram dodatno da placam. Mislim da je mesecna pretplata od 4000 RSD sasvim dovoljna da bi mi bile omogucene sve mogucnosti koje imaju, primera radi, korisnici koji ADSL pakete placaju 920 RSD mesecno.


U nadi da me necete naterati da posle 7 godina vernosti Sezamu/Orionu krenem da trazim novog provajdera,

Srdacan pozdrav


Istog dana su me zvali iz Oriona i ponudili mi, ironije li, da doplacujem 1000 dinara mesechno za javnu staticku IP adresu. Pitao sam ih da li su videli moj mail poslati samo nekoliko sati pre njihovog poziva - nisu. Rekao sam im da mislim da je bezobrazno da mi traze da na 4000 din mesechne obaveze doplacujem jos 1000 din mesechno, kako bih mogao da imam istu funkcionalnost koju imaju korisnici najosnovnijeg ADSL paketa od 920 din/m. Zamolio sam ih da obrade moj poslednji email, na shta mi je recheno da ce me neko zvati chim moj zahtev bude obradjen.

Odgovor i dalje nisam dobio. Tachnije jesam - u vidu SMSa koji mi je stigao 1. Jula u kome me podsecaju da moja pretplata istice i da je obnovim do kraja dana. Kap je prelila, zvao sam opet korisnicku sluzbu i decibelazom pneumaticke busilice ih podsetio da moj mail i dalje ceka odgovor, i rekao im da ako nisu u stanju da reshe problem koji vuchem mesecima mogu momentalno da mi ugase internet jer nemam nameru da im platim ni dinar preko junske pretplate za ovakav krnji internet. Rekao sam im i da me obaveste kada ce njihovo "strucno" osoblje doci da demontira opremu koju je postavilo na krov kosine 40% iako su opticku vidljivost imali i sa prozora sobe u kojoj se nalazi rachunar.

Internet mi i dalje nisu iskljuchili, niti su mi odgovorili na mail, niti su me kontaktirali telefonom.

Kao prvo, zeleo bih da cujem misljenja IT profesionalaca o celoj situaciji. Ako radite u nekom provajderu koji pruza wireless internet, sta mislite o strucnosti svoji kolega iz Oriona? Ako koristite Orion WiFi na nekom drugom access pointu, da li imate isti problem?

Kao drugo, i mnogo vaznije - ko god da ste i chime god da se bavite, da li mozete da preporucite nekog drugog WiFi (predaleko sam od centrale da bi ADSLom postigao upload koji mi treba, a u zgradi je kablovski operater IKOM sa kojima ne zelima da imam nikakve veze) provajdera koji bi mogao da mi ponudi internet slichnih performansi i cene (4-8 Mbps downstream, minimum 2 Mbps upstream, ~4000 din pretplata).

Unapred zahvalan svima koji su istrajali u chitanju ovog posta i koji ce odvojiti vremena da napisu odgovor.
[ tox master @ 10.07.2011. 02:07 ] @
Klasicno NAT-ovanje,sto mnogo sitnih provajdera koristi,jedna javna ip adresa za ko zna koliko korisnika.
A mislim da bi mogli da ti otvore portove koje hoces da hoce ili znaju ali zasto se zezati sa tim kada mozes da das jos 1000din
[ bachi @ 10.07.2011. 12:07 ] @
Ma da, kao što ti možeš na svom ruteru da odradiš port forward,
tako bi mogli i oni da ti daju opseg od 10 portova koje bi gađale tvoju
ip adresu od WAN strane tvog rutera, a ti bi onda iste te portove na
svom ruteru forwardovao ka IP adresi od tvoje mrežne karte.

Ne znam kako se to stručno zove, ali ja to zovem NATovani NAT.
:) I to radi ok, evo, baš sad sedim iza jedne takve mrežne konfiguracije
i nema problema. Možda se neki bajatiji voip softphone zaglupi, ali se
stavi ip od STUN servera (tipa stunserver.org) i šljaka.

E, sad, naravno, njima to ne pada na pamet da odrade, iako im je
dva minuta posla, mada mi je uopšte nejasno zašto im je takva
konfiguracija mreže da im APove daju privatne adrese, jer svojim
dialup/adsl korisnicima daju dinamičke javne.

Od drugih WiFi provajdera, jedino mi pada na pamet KBCNet i
njihovi UPLOAD+ Paketi gde je upload veći od downloada, ali ne nude 8/2
kao Orion, a i znaju da i oni budu pilićari.

Ako ništa drugo, uvek ti ostaje mogućnost da ako imaš optičku
vidljivost sa nekim drugom/drugaricom, koji ima kvalitetniju liniju, a
on uzme ADSL, a posle WiFijem da ga "dostavlja" tebi.

A šta je bio problem sa Ikomom? Tamo za 4000 dobiješ
Kabl. TV + DIGITALNA TV (svi paketi), 15Mb download, mada
ne piše koliki je upload, mada ne verujem da je ispod 1Mb?
[ G.I.Stro @ 11.07.2011. 21:45 ] @
Drugari, pre svega hvala shto ste prochitali moj kilometarski post, kao i na odgovorima.

@tox master: vaistinu, ne sumnjam da je to logika kojom se vode. Jedino sto me iznenadjuje je sto su voljni da se odreknu 48000 RSD godisnje u pokusaju da mi iz dzepa isteraju dodatnih 12000

@bachi: na nekompetentnost se u Srbiji brzo ogugla, prosto jer je toliko shiroko rasprostranjena. Ono sto zaista ne mogu da razumem jeste da nekome ko trazi da placa vecu pretplatu da bi imao korisniji internet uskracujes ovako elementarne stvari. Valjda ako korisnik zeli da plati vise nego sto vec placa (kao sto sam ja trazio pocetkom godine) pruzis mu istu funkcionalnost sa vecim propusnim opsegom. Ko ce da placa 4000 mesechno da bi svaki put kada treba da skine neshto sa rapidshare-a molio Boga da niko drugi od 40ak korisnika koji se kache na isti AP sa tog istog rapidsharea ne skida vec neshto? Ako placam 8/2Mbps, verovatno zelim da ih neometano koristim. Mozda trazim previse...

Hvala za preporuku za KBC, nashao sam par potencijalnih paketa (BASIC+ 6/3 Mbps, 4500 RSD) koji bi mogli da mi zavrse posao. Kazes da i oni znaju da budu pilicari - iz lichnog iskustva ili...? Pregledao sam nekoliko strana diskusije o iskustvima sa istim i iskreno ne znam sta da mislim. Mnogo KBC korisnika koji traze novog provajdera, mnogo zalbi na vikend zagushenja.

Shto se tiche IKOM-a, ajde da srochim to ovako - ne bih se upushtao u poslovanje sa firmom:
a) koja nije u stanju da spoji dve nedelje emitovanja kablovske televizije bez prekida
b) koja ne navodi koliki je upload u internet paketima
c) chiji ugovor za koriscenje interneta u osnovi sadrzi samo definicije situacija u kojima njima korisnik treba da plati 100€ u dinarskoj protivvrednosti

[ Slobodan Milivojevic @ 11.07.2011. 22:28 ] @
Ajd uradi tracert do recimo 8.8.8.8 da vidimo kroz sta tacno prolazi?

Posto vidim da koriste sledeci opseg za Wireless korisnike:
Code:
inetnum:        93.93.196.0 -  93.93.199.255
netname:        ORIONTELEKOM-NET
descr:          Orion Telekom
descr:          Customer wireless connectivity link addresses


Imaju 1024 IP adresa za wireless korisnike (bar taj blok u kom si ti). Cisto da budemo sigurni da li je tzv "career grade NAT" u pitanju ili je nesto drugo...
[ G.I.Stro @ 11.07.2011. 22:40 ] @
Sledi tracert do 8.8.8.8

Code:
C:\tracert 8.8.8.8

Tracing route to google-public-dns-a.google.com [8.8.8.8]
over a maximum of 30 hops:

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.1.20
  2     1 ms     2 ms     2 ms  192.168.206.162
  3     3 ms     2 ms     1 ms  93.93.198.65
  4     3 ms     3 ms     2 ms  93.93.192.205
  5    10 ms    27 ms    27 ms  herkul-atlas-peering.sezampro.rs [178.253.193.5]

  6    26 ms    45 ms    38 ms  SEZAMPRO-bcn.telekom.yu [195.178.34.5]
  7    19 ms    10 ms     9 ms  79.101.106.2
  8    15 ms     9 ms    10 ms  209.85.242.228
  9    26 ms    26 ms    26 ms  72.14.232.102
 10    25 ms    27 ms    27 ms  209.85.254.116
 11    28 ms    31 ms    37 ms  209.85.254.126
 12    40 ms    26 ms    38 ms  google-public-dns-a.google.com [8.8.8.8]

Trace complete. 


Hvala na pomoci :)
[ Slobodan Milivojevic @ 11.07.2011. 22:43 ] @
Code:
2     1 ms     2 ms     2 ms  192.168.206.162


Ovo nazalost jeste NAT kod Oriona. Zasto su tako napravili, ne znam, u svakom slucaju, ti kod njih nemas javnu IP adresu.
[ G.I.Stro @ 11.07.2011. 22:58 ] @
Znaci od Oriona mogu da ocekujem samo ponovljenu ponudu za zakup javne IP adrese?

Bice kao iz semaliranih pufni za frezenkovanje: "Pa daj ti pestoosamdes marke..."
[ bachi @ 12.07.2011. 06:31 ] @
G.I.Stro napisa:
> Kazes da i oni znaju da budu pilicari - iz lichnog iskustva ili...?

Ne baš iz ličnog, jer na svu sreću, ne moram da ih koristim, ali
sam pročitao poruke upravo iz ove teme, a i jedan prijatelj koji ih
koristi se isto žalio da net ume da zeza.
[ kukinen @ 15.08.2011. 21:06 ] @
probaj sa KBC-netom,ja sam uveo pre nedelju dana. Odlicno radi,a i cene za primer.
[ magnum357lb @ 16.08.2011. 07:28 ] @
Naišao sam na ovaj forum i temu u pokušaju da pronađem rešenje za svoj problem. Dakle, želeo bih da podelim svoje iskustvo sa ORION telekomom.
Koristim njihove usluge na dve lokacije u Novom Sadu. Jedna konekcija je 6 Mbps, a druga 4 Mbps. Tu nastupa prvi problem, internet speed test na prvoj pokazuje 4.33 Mbps, a na drugoj 3.43 Mbps.

E sad, mnogo bitniji problem je vezan za torrente i download. Poslednjih nedelju dana kad god upalim Vuze ili microtorrent dolazi do problema. Brzina downloada ne prelazi 100 kb/s, web browseri ne rade uopšte i nakon 15-20 minuta dolazi do prekida konekcije. Kada ne radi ni jedan torrent client ostalo sve radi. Prvo sam mislio da sa kompjuterom nešto nije u redu. Ali ista stvar se dešava na 5 kompjutera koje sam isprobao i na obe konekcije (na dve različite lokacije). Probao sam i sa skidanjem firewalla sa routera i sa port forwardingom ali sve je isto. Jednostavno nije do mene i mojih podešavanja jer je sve radilo kako treba u proteklih godinu dana a i nemoguće je da odjednom ne radi na 5 različitih kompjutera i na dve različite konekcije istog provajdera.

Moja končna sumnja pada na to da su počeli da blokiraju torrent klijente ne bi li uštedeli koju kintu, ne vidim drugi razlog. Juče je supruga išla da plati račun i rekla je da ima problema sa konekcijom, a oni su joj odgovorili da im nije poznato da postoje bilo kakvi problemi.

Praktično mi ne znači ništa njihova brzina konekcije jer ne mogu da koristim download, download mi radi kao da imam konekciju od 712 kbps i to dok ne dođe do prekida, a onda moram da ili restartujem router ili da se diskonektujem pa ponovo konektujem i tako na svakih 20 minuta ne bi li skinuo konačno fajl koji sam počeo da skidam pre nedelju dana.

Danas ću konačno da ih zovem, ili da mi reše problem ili da sporazmno raskinem dva ugovora koja imam sa njima, jer unapred već očekujem gomilu laži od njihove tehničke podrške.

Inače moj dobar prijatelj je radio u nekadašnjem neobeeu i rekao mi je da su radili to sa gušenjem (throttling) torrenata tako da veruje da ta opcija nije isključena sada kada se zovu ORION telekom.

Ako neko misli da je nešto drugo po sredi, vole bih da čujem i druga mišljenja.

Hvala.
[ Dr.sima @ 16.08.2011. 08:13 ] @
WiFi je osetljiv na veliki broj konekcija, da bi se obezbedio kvalitet usluge svim korisnicima istog AP pribegava se nepopularnoj metodi - Traffic Shaping...
[ djricky @ 16.08.2011. 08:56 ] @
interesantno... na cdma daju bez problema javne adrese... ali je zato sav p2p saobracaj tako ubiven da ne moz' da mrdne...

nazalost, surova je istina... par korisnika sa torentima, i velikim brojem tcp/udp konekcija ce ugusiti prvo taj nanostation, pa onda i njihov AP...
doduse, stvarno su mogli da ti fwarduju port, ali neko nije hteo da se smara... sta je jos jedan korisnik, manje vise...
[ bachi @ 16.08.2011. 14:45 ] @
djricky napisa:
> interesantno... na cdma daju bez problema javne adrese... ali je zato
> sav p2p saobracaj tako ubiven da ne moz' da mrdne...

Pa ako je tako, onda ne vidim razliku tog njihovog lame
Interneta za poneti i 3G ponude koja ima ograničenje u protoku. I jedna
i druga nije za P2P, prva zbog shapeovanja, druga zbog ograničenja u
protoku. Ali zato 3G ima znatno veću pokrivenost.

Ae neka mi neko objasni zašto su isekli P2P na CDMA? Zbog
zagušenja ili je i CDMA oprema osetljiva na veliki broj tcp konekcija?
[ magnum357lb @ 17.08.2011. 01:32 ] @
Evo da prepričam ukratko kako je tekao razgovor danas sa tehničkom podrškom ORION telekoma.

Posle čekanja oko dvadesetak minuta javila se devojka iz tehničke podrške, kada sam objasnio o čemu se radi rekla je da nikada pre nisu imali takav slučaj, da je to praktično nemoguće i pitala je da li sam menjao neka pdešavanja na samom routeru. Ja sam rekao da jesam ali tek danas nakon 7 dana od kada je nastao problem. Onda mi je rekla da resetujem na default podešavanja i isprobam ponovo, i rekla je da će me zvati za 10-15 minuta da proveri da li je problem rešem. Uradio sam šta je tražila, download se zaleteo na nekih 250-300 kBps (4Mbps konekcija) i to je trajalo 5 minuta da bi se opet srozao na nekih 30 kBps a zatim je opet pukla konekcija. Nakon sati i po još uvek nisam dobio poziv i odlučio sam ja njih ponovo da pozovem. Ovaj put nakon 30 minuta čekanja javio se muški operater kome sam iz početka morao da objašnjavam problem. On je okrenuo priču u nekom drugom pravcu. Kako moram da optimizujem Vuze, tj. da ograničim download i upload brzinu. Ja sam mu rekao da je ograničena na 400 kBps (download), on je odmah rekao da je to previše i da zato dolazi do pucanja, a takođe je usput rekao da njemu nije bitno da li će nešto skinuti za sat ili duže, važno je da se skine??? Na šta sam ja odgovorio, pa ne vidim onda zašto plaćam konekciju od 4 i 6 Mbps, po toj logici mogu da koristim i 1 Mbps ili manje. Idemo dalje, spustio sam dowload limit na 300 kBps iako sam znao da je to sve suludo što priča. Kada ni to nije uspelo, operater je rekao nešto toliko nezamislivo da sam se naježio. Ovim rečima: "Vidite, to je P2P, sa tim se nikada ne zna, nemamo egzaktan metod da utvridmo problem, dakle vama P2P guši konekciju ali to je jednostavno tako, to se dešava." Ja sam ga pitao: "Dobro, da li možete da mi objasnite kako je sve radilo godinu dana kako treba, ništa nije dirano i sada odjednom tek tako ne radi?" Odgovor operatera: "Pa vidite, P2P je kao i u životu, sve je u redu i onda se odjednom sve desi" U pokušaju da nastavim razgovor i da pitam koje je rešenje on je prekinuo vezu, a ja sam odustao od toga da ih zovem ponovo.

Rešenje je dakle sledeće, sutra moram direktno da idem kod njih da sporazumno prekinem oba ugovora bez plaćanja 100 eura penala kako su naveli u ugovoru jer oni nisu ispoštovali ugovor sa svoje strane, tako da ne bi dobili protivtužbu nadam se da ćemo se mirno rastati, a razgovore sam snimao za svaki slučaj.
[ calexx @ 17.08.2011. 11:53 ] @
Od tog snimanja nema nikakve koristi a može da bude i problem ako im nisi rekao da snimaš. Što se torenta tiče, ograničavanje DL-a ne menja ništa ali je važno da se ograniči upload. Ako to nisi uradio a upload krene, zaboravi na download. Opet, trekeri imaju razne običaje pa umeju i da brljaju a onda se probe radi povuče nešto provereno tipa Linux distribucija pa proveri DL. Šta, koliko i odakle vučeš sa torenta?

Koji je ruter u pitanju? Nekada je Sezam davao Connexant rutere koji su smrt za p2p pa sam posle više pokušaja zamenio za drugi i radilo je bez problema.
[ magnum357lb @ 18.08.2011. 02:14 ] @
Slavoljube, hvala puno za info o ogranicenju uploada, tu je lezao problem. Ne znam kako i zasto, jer nista jednostavno nije dirano ali u tome je bila caka. Problem sa forwardovanjem portova sam takodje resio. Uporno sam forwardowao port na IP adresu koja mi se ocitava na http://www.whatismyip.com/, a trik je bio u tome da sam trebao proizvoljno da podesim IP4V adresu koja se ocitava u ipconfigu i na nju da forwardujem portove. Konacno vidim zelene smajlice u Vuze :) a pritom mogu da koristim i chrome bez da mi puca veza.

Danas sam testirao telekomovu konekciju i isto se desavalo i na mom kompjuteru i na drugom na kom sam isprobavao, zato sam odlucio da pokusam jos malo da dublje istrazim po netu jer sam odustao od promene provajdera uvidevsi da nije do njih.

Izvinjavam se ORION telekomu na nepoverenju i eventualnim laznim optuzbama. Jedina zamerka ostaje na jako losu tehnicku podrsku koja me je neverovatno razbesnela pa sam mozda ishitreno reagovao.

Hvala google-u jer bi od sutra pespotrebno raskidao ugovor na svoju stetu da nisam pronasao informacije. Eto kako covek u besu ne razmislja racionalno.

Izvinjavam se i ostalima koji su morali da citaju moje kako se ispostavilo virtuelne probleme.

Pozdrav svima.
[ calexx @ 18.08.2011. 08:28 ] @
Možda ranije nije bio dobar upload pa se nije primećivalo mada to može da bude i promenljiva osobina. Dok sam na ADSL-u imao upload 256kbps i slično, skoro da sam morao da oborim upload na 1-2 da bi krenuo kakav-takav download. Od kada je ul 1Mbps, skoro da nema problema ako ga ostavim na 80KBps mada ponekad skratim na 60KBps ako baš žurim a ne želim da razmišljam kako će da ide.
Tehnička podrška neće da pomaže oko nečega što im najviše ugrožava link, jedan ozbiljan p2p korisnik povuče više nego pola naselja surfera pa se ne trude previše. A ko zna i da li su upućeni u te sitnice.
[ izida @ 14.11.2011. 15:47 ] @
Ja upravo prezivljavam katastrofalno iskustvo sa orion wifi netom,iskren da budem nemam snage da ovde detaljno objasnjavam sta i kako,ukratko,internet mi ne radi 10 celih dana,njih boli dupe da dodju,nisu se ni udostojili u prvih 5 dana od kako je kvar uredno prijavljen da mi se jave. Sesti dan sam morao ja njih da zovem,tj,korisnicku sluzbu,oni normalno nemaju pojma o cemu se radi. Od 6-og do evo danas vec 10-og dana ih uredno zovem i cekam po sat vremena da dodjem na red ali magarci opet nemaju pojma o cemu se radi i javice mi se neko,nekad. Sutra idem da otkazem prokleti ugovor pa nek trze drugu budalu da izludjuju!!!!
[ Dzoni103 @ 17.11.2011. 18:06 ] @
I ja takodje imam Orionov WiFi od 2Mb.Moram da priznam da sam prezadovoljan uglavnom jer im je stancia (izvor) manje od 100 metara od mene i jos mogu da vidim zgradu tako da je meni download 1.99Mb, ali me izludjue portforwardovanje koje neradi.
Zvao sam korisnicku sluzbu gde su mi rekli da imam dinamicku IP adresu i da imam staticku svaki port bi radio???
Prosle nedelje bude neki prekid na internetu 7 dana i posle toga mi se promeni IP za jednu cifru, odem na whatsmyip.com i tamo mi pokaze da imam staticku Ip adresu.
Ok, opet portforwardujem i nista.
Potrebno mi je za server za jednu igricu ali nista od toga.
Koristim internu IP adresu kod portforwardovanja.
Kad pokusam da je namestim ''use the folowing ip adress'' u TCP/IPv4 konekcija pukne i win7 je vrati na automatic.
Kod torrenta je ok brzina kod sporijih oko 100KB/s a kod jacih i do 250KB/s.
Ljudi ako znate sta da radim sa tim forwardovanjem pomagajte.
A tek da ne pricam o korisnickoj sluzbi.
Moraju da se poboljsaju....
[ nemesis @ 19.11.2011. 10:55 ] @
verovatno josh idesh preko NAT-a :)
znachi ip adresa koju ti dobijesh je 192.168 ili 172 ili 10.x.x.x
onda rade NAT, ili ti skrivanje svih korisnika sa jeftinijom ulaznicom
iza jedne IP i eto ... tu nemozesh da imash nat ... ako imash opciju
KUPI varijantu sa stalnom IP adresom ili sa spoljashnjom IP adresom
i trebao bi da ti radi ...

pod uslovom da znash sve sa svoje, korisnichke strane da podesish
[ Dzoni103 @ 19.11.2011. 13:24 ] @
Hvala videcu sta imaju da ponude.
U medjuvremenu cuo sam da je SBB povecao protok interneta za svaki paket tako da oni koji su imali npr 6 sada imaju 8 ili 10Mb/s.
Tako da i to vredi pogledati.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.11.2011. 13:38 ] @
SBB je sto se tice paketa od 6Mbit/s samo povecao upload, tako da je sada taj paket 6M/512kbps.
[ stojkemon @ 22.12.2011. 10:23 ] @
Samo obavestenje za korisnike WiFi da su pustene dinamicke javne adrese svima tako da kome treba port forward sada moze.
[ Slobodan Milivojevic @ 22.12.2011. 11:56 ] @
E to je već pohvalno.
[ Dzoni103 @ 22.12.2011. 14:08 ] @
To su odlicne vesti.
Znaci sad kad nesto portforwardujem radice.
[ goranovisad @ 03.10.2013. 20:18 ] @
(copy paste) desavanja u orionu...dok sam cekao jos nekoliko ljudi je trazilo raskid u poslovnici u dunavskoj ulici novi sad, septembar 2013g. a vidljiv znak njihovog bankrota, nestajanja je i napustanje ogromnog lux prostora na limanu i strpavanja u male prostorije u dunavskoj, Sad traze da im se plate penali za uslugu koju nisu u mogucnosti da pruze, nevidjen bezobrazluk i bahatost...kada sve ovo isto radi pojedinac onda se to zove kriminalac, prevara, pokusaj iznude...a kad radi firma onda se to blago kaze nekorektno poslvanje ali svakako to je njihov siguran kraj...ponovit cu kako je neko gore sjajno rekao"imam osecaj da rade sami protiv svog interesa" To je tako kad vidite ORION predjite na drugu stranu ulice i uradite sve sto cinite kad vam crna macka predje preko puta
evo detalji
Postovani,

Nakon visegodisnje saradnje u kojoj sam redovno placao svaku svoju obavezu prema Vasoj komopaniji dogodilo se vrlo neugodno iskustvo zbog kojeg, iz sadasnje situacije jedini izlaz vidim u sudskom sporu.

Pokusati cu jos jednom ovim pismenim putem, jer mi na drugi nacin nije omoguceno, da Vam pojasnim desavanja i vrlo neodgovoran rad i postupanje Vasih uposlenika u poslovnici Novi Sad

Podnesao sam zahtev za premestaj opreme bezicnog interneta na adresu u podrucju grada Klisa, Vrdnicka 2 Novi Sad, i receno je da ce, po logicnoj i predvidjenoj proceduri biti izvrsena provera tehnicke mogucnosti postavljanja opreme. Nakon nekoliko dana pojavio se saradnik Vase firme - monter i u razgovoru sa njim na pitanje da li je izvrsio proveru odgovorio je: "Nisam, imamo mi tamo na Klisi nekakav repetitor pa cemo videti" Posto je krenuo na krov da skida opremu upitao sam ga sasvim logicno pitanje: "A sta ce se dogoditi ako skines opremu a ne budes u mogucnosti na novoj adresi da je postavis?" Odgovorio je: "Nema problema, tada cu ti izdati potvrdu da nema teh. mogucnosti i sa tom potvrdom i sa skinutom opremom otici ces u poslovnicu Orion i raskinuti ugovor" Izasli smo na pomenutu adresu, na prvi pogled je ustvrdio da nece biti uslova za montiranje vec skinute opreme, jos se dodatno popeo na krov sa cim je samo potvrdio raniju pretpostavku o neimaju uslova za montiranje opreme. Pozvao je telefonom nekoga za koga je rekao da mu je sef, objasnio mu situaciju i sacekao par minuta kada ga je taj isti pozvao i rekao mu da me uputi sa opremom u poslovnicu. Ranije pominjanu potvrdu o neimanju teh. mogucnosti nije mi izdao, nisam je ni trazio jer sam smatrao usmeni dogovor i potvrdu putem telefona od nekog njemu nadredjenog dovoljnim da se uradi jedina jedina logicna i obecana radnja u situaciji - raskid ugovora jer se internet ne moze postaviti.

Kada sam dosao u poslovnicu, bez obzira sto nije bilo gotovo nikoga od klijenata tamo zatecene radnice na salteru (dve) nisu bile upoznate sa tim sta se desavalo na terenu iako je monter nekoga obavestio da dolazim a na moj pokusaj da objasnim radnica za pultom V.V odgovorila je ljubazno i na profesionalan nacin da je ona u obavezi da se konsultuje sa nekim nadredjenim i da to sto je rekao radnik na terenu "nije vazno jer oni nisu upoznati sa radom i procedurama u firmi". Nakon poziva telefonom od nekuda spolja se pojavljuje zena ili devojka koja upada iza pulta, putem dovikujuci se kroz smeh sa nekim sa kim se rastala pred vratima posklovnice pri cemu je na neodmeren nacin prekinula klijenta koji je pored mene nesto na pola objasnjavala i tada obratila meni na izrazito neprihvatljiv nacinon, arogantnom pozom i tonom. Uz najbolju volju i strpljenje razgovor sa pomenutom osobom nije bio moguc, ona je samo govorila "ugovor se nikako ne moze raskinuti" pri cemu je apsolutno nisu interesovale okolnosti i argumenti koje nisam bio u situaciji ni da ispricam. a takodjer nije zlela da se predstavi ni svojim imenom ni svojim polozajem ili funkcijom u vasoj firmi, vec je samo ponavljala pravni subjekt je Beograd i slicno te je sve izgledalo kao da je bez dobre volje svratila sa ulice i da se zuri tamo da se vrati. Apsolutno odsustvo i najmanjeg poslovnog odnosa prema klijentima i firmi koju predstavlja.

Ne zeleci niposto da desavanje poprimi lican karakter sto je nacin njenog ophodjenja i komunikacije predstavljao ili pokusavao da nametne najavio sam da ce vezano za sporno desavanje da ih kontaktira advoktica.
U advok. kancelariji sam dao izjavu, potpisao ovlascenje i nakon konsultacija i utvrdjivanja kvalifikacije pravnog spora i nadleznosti poduzeti ce se daljnje potrebne radnje radi utvrdjivanja cinjenica i pravne satisfakcije mene kao ostecenog.

Ostavljam mogucim da neko odgovoran ko razmislja o dugorocnim, strateskim i stvarnim ineresima firme nalozi da se ugovor raskine kako je i obecano i logicno da bude jer niste u mogucnosti da pruzite teh. podrsku prikljucku i da sebe postedite nicim zasluzenih neugodnosti zbog neprofesionalnosti pojedinaca.

Takodjer po principu: "sta nije medijski objaljeno nije se ni desavalo" nameravam po eventualnoj potrebi da javnost upoznam sa desavanjima i neugodnostima koje su prouzrokovali neodgovorni predstavnici vase firme u Novom Sadu a od kojih posledica preventivno zelim da zastitim ostale korisnike interneta.

U ocekivanju razumnog i racionalnog resenja srdacno vas pozdravljam sa zeljom da uklonite nedostatke u radi Vase firme i poslovanja koja je, su sudeci po odnosu prema klijentima, u raspadu i nestanku kad trazite novac za uslugu koju niste u mogucnosti da pruzite.