[ Stefan117 @ 10.07.2011. 11:54 ] @
Pozdrav forumasi...!!
Kao prvo izvinite ako je tema na pogresnom mestu...

Imam problem sa racunarom., a problem je sto se "ubaguje" racunar (da tako kazem), tj. skroz se zakoci i ne moze nista da se radi dok ga ne restartujem, i kad se ponovo pokrene windows posle nekih 15-tak minuta opet tako- to je samo kada je u formi, tako zeza..., a nekada i normalno radi...
E sad ne znam u cemu bi mu bio problem tj. do cega je to sto mi se tako ukoci i nista ne mogu da radim...???

Molim za pomoc, ako neko moze da pomogne bio bih zahvalan...!!


Pozdrav...!!
[ Miroslav Cvejić @ 10.07.2011. 12:01 ] @
Može mala pomoć ostalima?

Ako možeš da navedeš koje komponente su u računaru, koji operativni sistem i šta radiš na tom računaru kad blokira?
[ Stefan117 @ 10.07.2011. 12:31 ] @
Evo ovako...

Maticna: ASUS P5VD2-X
Graficka: 7300 GS 256MB
Procesor: INTEL CELERON 2.8GHz
Ram Memorija; 512MB DDR 400
Windows XP je...

Jel treba jos nesto...??

Evo sad od poslednjeg posta koji sam napisao vec 2-3 puta mi tako radio...


Pa slusam muziku i na netu sam, ili skidam neki film i slusam muziku i on se blokira tako.., ili kad se pokrene neka igrica odma se ukoci ili kad gledam neki film tako radi.., al to samo kad je u formi tako radi...

Molim za pomoc...!!


Pozdrav...!!

[ nikolaica @ 19.07.2011. 01:49 ] @
A zasto za pocetak ne probas sa dizanjem novog sistema i pritom formatiras hard..........Msm,mozda su ti virusi napali nesto bitno pa zabada............A moze biti i da je hard na samrti.........

pozdrav
[ Stefan117 @ 22.07.2011. 20:26 ] @
Pa ne rusi mi se nesto sistem imam svasta potrebno u kompu... al probacu jedan dan da ga srusim i podignem ponovo...!!

Citat:
nikolaica:...........A moze biti i da je hard na samrti.........


Jezik pregrizo... (salim se), NEDAJ BOZE da je to...!!!


Pozdrav...!!
[ Stefan117 @ 28.07.2011. 16:35 ] @
Sad mi palo na pamet.., da li mozda to moje "blikoranje" racunara, prouzrukuje to sto mi je hard skoro pun, imam samo 8GB paznog prostora, cak nedovoljno ni za defregmentaciju , pa to pogorsava rad racunara i dolazi do blokade.., da li sam mozda u pravu ili se varam...??? Ispravite me ako gresim... dusu...!!??

Pozdrav...!!
[ nikolaica @ 28.07.2011. 18:23 ] @
Tvoja teorija obecava sto bi rekao z.rider .

Ma brate.Imas sekiru?U'vati bre izlupaj to,sta on tebe da zeza.Posle ces bar znati sta mu je .

salu na stranu.........

Imas malo RAM memorije (jos je ddr1 koji i nije nesto brz),prepun HDD (verovatno ATA,koji je takodje spor),sistem verovatno i nije u nekom bajnom stanju............pa nije ni cudo sto bode.Ti kad pokrenes vise stvari RAM to ne moze da isprati,komp se pogubi i zabode.Sredi sistem i nemoj instalirati mnogo programa.Oni udave komp.Jos kad bi znao koje servise u kompu da iskljucis,ihaaaa,pa onda bi leteo.

nisam neki ekspert,ali znam nesto
[ Stefan117 @ 28.07.2011. 19:04 ] @
Citat:
nikolaica:Ma brate.Imas sekiru?U'vati bre izlupaj to,sta on tebe da zeza.Posle ces bar znati sta mu je .


Uf koliko sam puta tako uradio, al mi ga na kraju bude zao pa mu zalepim sve sto sam mu polomio, ispravim sve sto sam mu ulubio, al ipak ne pomaze to sto sam tako dobar prema njemu...

Ma on je meni super radio sve dok izgleda nisam prepunio hard (jer ne znam tacno kad sam ga bas prepunio, al znam da je ovog meseca bilo i otprilike od tad me zaze komp,-negde u tom predelu je poceo), radi on kao masina bre, mogao sam da igram nesto sto neko ko ima bolji komp nije mogao, sve zivo sam mogao da radim, ma znaci masina prava bre..., nego sad u zadnje vreme jede g***a preterano...!!
I nije ATA nego je Maxtor, 160GB ima....

Ja sam "zavrsio" za to pa ne znam u cemu bi bio problem , sve zivo sam mu bio prelistao sto bi se reklo od A do Š i nista opet...

Probacu sa oslobadjanjem mesta u hardu, pa cu ga pustiti par dana da vidim kako se ponasa, pa cu javiti sta je bilo i kako...!!


Pozdrav...!!
[ nikolaica @ 28.07.2011. 21:52 ] @
ATA........mislio sam na povezivanje.On ima onaj siroki kabal,magistralu,i sporije radi od SATA,SATA2,SATA3 :P.

Imas onu foru SYSTEM RESTORE pa ga vratis na mesec dana ranije i mozda proradi kako treba.Tako sam ja drugu pre par dana vratio komp u zivot,a jedva se palio i gasio se na svakih 10min.Sad sljaka bez problema .
[ Stefan117 @ 29.07.2011. 07:11 ] @
Aaaaa, nisam te shvatio odma na sta si mislio, bio sam u nekoj zurbi pa nabrzinu reko da napisem poruku pa ne znam ni sta sam procitao...
Videcu sta ce biti i izdesavati, a ako ne valja sve ce to na sikiru ici...!!

Pozdrav...!!