[ milil @ 10.07.2011. 23:45 ] @
Ovako zanima me da li je moguce programirati "dugme" u C++?

Pod tim mislim dugmice kao sto su "shift", "ctrl", "alt", "delete" i naravno vec praviti kombinaciju kao sto su "ctrl + a" i tako to...

Izvinite ako je glupo pitanje jer nisam bas "upucen" u programiranje sa C++ -om :)
[ Mihajlo Cvetanović @ 11.07.2011. 08:52 ] @
Odgovor je potvrdan, ali za više detalja moraćeš i ti da daš više detalja. Da li je u pitanju Windows + Visual Studio + MFC?
[ milil @ 11.07.2011. 09:00 ] @
Pa evo recimo imam jedan zadatak koji je glup do bola ali se trazi to sto je meni potrebno...

znaci imam jedan dokument u notepadu-u, u njemu se nalazi neki text nije bitno sta je u njemu, uglavnom program treba da otvori taj fajl klikne na tastaturi "ctrl" + "a" tj da markira, "ctrl" + "c" da kopira, napravi novi fajl i u njemu da klikne "ctrl" + "v" tj da prebaci... Znaci program treba da simulira pritiskanje dugmica na tastaturi kao sto su :"shift, ctrl, alt, delete, page down, f4, caps lock,..."

to se sve moze uraditi na 10 puta jednostavniji nacin ali eto mene zanima da li je moguce ovako jer mi je to potrebno isto za neke druge zadatke... :)
[ Mihajlo Cvetanović @ 11.07.2011. 09:28 ] @
Imam utisak da ovde pričamo o nekoj tajnoj operaciji za koju korisnik ne sme da zna. U tom slučaju ni program ne sme da koristi clipboard (to je ono cut-copy-paste), jer bi korisniku bilo ekstra sumnjivo otkriće da mu se ceo sadržaj fajla nalazi u clipboardu, a on ga nije tamo stavio, a i ono Ctrl-A je vrlo uočljivo za korisnika. Dodatna komplikacija je da je i nešto teže simulirati tastaturu u tuđem programu (u tvom slučaju u Notepadu).

Mislim da je lakše pročitati naslov Notepad prozora i iz njega izvući fajl. Prozori se listaju (enumerišu) funkcijom EnumWindows, a naslov prozora se čita sa GetWindowText. Ako naslov počinje sa "Notepad" onda imaš prozor, imaš tekst, i samo izvuci eventualno ime fajla iz teksta. Pošto može da bude otvoreno više Notepad prozora moraš da listaš prozore do kraja. Moraćeš sam da napraviš neku logiku kojom odlučuješ koji Notepad prozor je onaj traženi. Verovatno na osnovu sadržaja fajla.

Ako tekst u Notepadu još nije sačuvan u neki fajl onda imamo mali problem. Možda bi uspelo enumerisanje kontrola u samom Notepadu sa EnumChildWindows, i preuzimanje teksta iz list kontrole koja sadrži tekst, ali to je sad dodatna komplikacija.