[ zwerko55 @ 12.07.2011. 13:43 ] @
Pomagaj te.
NOOD mi izbacuje grešku i javlja da ce kompjuter biti ugasen za 60 sec.
Javlje da je pronasao : WIN 32/facebook.injector.worm
Kada skeniram racunar Nodom ne nalazi nijedan zaraženi objekat.
Da li je neko imao slično iskustvo.
Hvala!
[ d.vader @ 12.07.2011. 13:45 ] @
Iskeniraj ti komp i sa Malwarebytes'
[ zwerko55 @ 12.07.2011. 13:56 ] @
Da, nisam rekao. Da se ovo isto javlja na vise racunara koji su zajedno na mreži. I na svima je instaliran NOOD 32, tako da ne znam da li ce instalacija Malwarebytes-a praviti problem zajedno sa NOODom?
[ yolja624 @ 12.07.2011. 14:12 ] @
Jel orginal NOD32?
Da ne bi odmah upali u raspravu - postoji teorija da nod32 ima detekciju dal se radi o nelegalnoj licenci, nastavi da "radi" tacnije, otkriva viruse i slicne gluposti, ali ih ne uklanja. Zato pitam.
[ kristi1 @ 12.07.2011. 15:09 ] @
To je firma neka? Mislim racunari su firmini?
[ d.vader @ 12.07.2011. 15:27 ] @
Citat:
zwerko55: Da, nisam rekao. Da se ovo isto javlja na vise racunara koji su zajedno na mreži. I na svima je instaliran NOOD 32, tako da ne znam da li ce instalacija Malwarebytes-a praviti problem zajedno sa NOODom?

Nod i malwarebytes koristim par godina u kombinaciji i nemam problema.
[ zwerko55 @ 12.07.2011. 17:33 ] @
Da. NOD je originar. "četvorka".
[ kristi1 @ 12.07.2011. 18:57 ] @
Najverovatnije si zakacio mreznog crva (Conficker), neku varijantu, sto znaci da moras svaki komp pojedinacno da cistis i da ih pre toga otkacis sa mreze (sve do jednog).
Pre bilo kojeg alata moras da instaliras ovu zakrpu http://www.microsoft.com/downl...spx?displaylang=en&id=3205

Malwarebytes tu ne pomaze, postoje neki removal alati za njega ali ja to nisam isprobavao (google).

Problem kod ovog malware-a je sto on otvara portove i instalira svoj drajver u kernel modu, naravno siri se preko mreze.

Ja koristim Combofix, sto tebi nikako nebi preporucio jer to nije alat tipa malwarebytes i samo pustanje CF-a ne moze nista da uradi bez pisanja skripte za uklanjanje crva od strane helpera.
Mozes samo da napravis jos vecu stetu.
[ yolja624 @ 12.07.2011. 19:13 ] @
Kaspersky ima dobar alat za conficker. Mozes ga pronaci ovdje!

Pomogao mi je vise puta

ps.
E da, da bi znao dal imas conficker na nekom racunaru, najbolje je da probas na njemu da otvoris neki od sajtova sa poznatim AV softverom. Ako ne mozes da otvoris www.kaspersky.com ... onda 100% imas conficker.
[ valjan @ 12.07.2011. 21:43 ] @
Ovde možeš pronaći originalni test na prisustvo confickera. To što ti je Nod32 prijavio da je pronašao ne mora nužno biti i to što ti restartuje računar. Vrlo je moguće da imaš nekoliko različitih infekcija, pa NOD32 detektuje onu "bezazleniju", a ona gadnija blokira njegov rad i ne dozvoljava detekciju same sebe niti brisanje ove druge... Vidjao sam slične situacije mnogo puta, i često je u pitanju bilo i po nekoliko stotina raznih komada malwarea na jednom računaru, iako prema izveštajima AV skenera izgleda kao da ih ima najviše 2-3...