[ chemical brother @ 13.07.2011. 08:07 ] @
Pozdrav,

postoji li u Reporting Services nekakva String funkcija koja bi mi omogućila podešavanje razmaka među karakterima u nekom stringu?
[ mmix @ 15.07.2011. 08:07 ] @
Nadam se da sam te dobro razumeo, ti zelis da menjas tracking&kerning fonta kojim stampas nesto u RepServices?

Ako da, onda ne :) Reporting services koristi ono sto je konfigurisano u fontu, jedino da nadjes slican font sda bolje odradjenim spacingom.
[ chemical brother @ 15.07.2011. 10:24 ] @
Mislim da si me dobro razumio, znaci, ono sto trebam da napravim jeste da u neko polje upisem neke znakove gdje mi je izmedju znakova potreban odredjen razmak, da bih znakove uklopio u odgovarajuce rubrike.

jedino sto mi pada na pamet je da na neki nacin splitujem rijec na znakove i da ih po indeksima upisujem na odgovarajuce lokacije, mada ni to nisam siguran kako uraditi.

[ mmix @ 15.07.2011. 15:20 ] @
Reporting services nije bas dobar za field placing reporte kao sto je to npr Crystal Reports. Jedino sto bi mozdamogao da uradis je da napravis virtuelnu tabelu sa vrednostima koje hoces da reportujes i da onda od te virtuelne tabele napravis report table i da tako rasporedis vrednosti po celijama.

Alternativa moze da ti bude i koriscenje nekog fixed-width fonta (console, Lucid, itd) kojima je space iste sirine kao slovo pa da onda regulises razmake brojem space-ova