[ combuster @ 13.07.2011. 23:39 ] @
Dvoumim se izmedju pomenutog Sony HX9V prosumer aparata i nekog entry level HD kamkordera, tipa Panasonic HDC-SD40.

Gledao sam video snimke na vimeu i dobri su i jedan i drugi, kostaju manje/vise isto.

Treba mi za hvatanje onih malih porodicnih trenutaka na brzinu. Bitne su mi performanse pri slabom osvetljenju i cini mi se da zbog veceg senzora HX9V ima tu bolje performanse nego vecina 1/5.8" CMOS sensora na entry-level kamkorderima.

Kakva su vasa misljenja, da li prosumer digitalni fotoaparati sa HD video recording-om mogu da se porede u kvalitetu video snimaka sa entry level HD kamkorderima ?
[ ventura @ 13.07.2011. 23:54 ] @
Sony HX9V pravi jako dobre snimke, ja ni ne snimam u Full HD već u nekoj nižoj rezoluciji (mislim da SD kartica koja se dobija uz aparat ne može da podrži full hd protok), ali čak i tada snimci su fenomenalni...

Cenim da ako ne namerevaš da praviš višesatne snimke, da ti je HX9V i više nego dobra opcija...
[ combuster @ 14.07.2011. 00:03 ] @
Uopste nije problem da uzmem neku SDHC C10 karticu koja bi bez problema gurala HD video bez gubitaka. Cak mi ni zoom nije toliko bitan prilikom snimanja, samo me cima koliko je dobar/brz autofocus na HX9V, da li se cuje krcanje na snimku prilikom fokusiranja i kvalitet zvuka i to bi otprilike bilo to, kvalitetom snimka u HD formatu sam i vise nego zadovoljan, makar ono sto sam video na testnim snimcima. Veliki plus je i sto mogu still-ove da hvatam neuporedivo bolje nego na kamkorderima a trenutno imam Canon A590IS pa bi sve ovo bio lep upgrade.

Jos me zanima koliko baterija moze da drzi prilikom snimanja i ima li ogranicenja sto se duzine video snimka tice (pod uslovom da imam SD karticu dovoljnog kapaciteta).

Hvala Ventura :)

[ radisasvr @ 14.07.2011. 05:50 ] @
Citat:
combuster
Jos me zanima koliko baterija moze da drzi prilikom snimanja i ima li ogranicenja sto se duzine video snimka tice (pod uslovom da imam SD karticu dovoljnog kapaciteta).

Hvala Ventura :)



Potrazi neki review na netu. Tu se najcesce navode ti podaci koji te interesuju.

Evo pogledaj ovde http://www.dcresource.com/revi...ps-ultra-zoom-cameras?page=0,3

Pozz.
[ ventura @ 15.07.2011. 09:24 ] @
Citat:
combuster
Jos me zanima koliko baterija moze da drzi prilikom snimanja i ima li ogranicenja sto se duzine video snimka tice (pod uslovom da imam SD karticu dovoljnog kapaciteta).

Nisam nikada snimao dovoljno dugo da primetim neki drain baterije... Ali šta znam, sama baterija traje danima i to prilikom intenzivnog korišćenja..
[ deerbeer @ 15.07.2011. 10:05 ] @
Citat:

Veliki plus je i sto mogu still-ove da hvatam neuporedivo bolje nego na kamkorderima a trenutno imam Canon A590IS pa bi sve ovo bio lep upgrade.

Pa ako ti je ovo presudno onda uzmi taj sony ako hoces "all in one", ja sam skoro uzeo ovaj i ocajne fotke pravi.
Mislim da je tako na vecini tih jeftinijih kamkodera .
[ New Village DC @ 06.08.2011. 14:43 ] @
http://www.photographyblog.com...dsc_hx9v_review/image_quality/


Ovi navode da je to najbolji digitalac kojeg su testirali. Obavezno pogledaj sample video. (Na dnu ove strane http://www.photographyblog.com...dsc_hx9v_review/sample_images/)

p.s. ti si mozda vec pazario, ali mozda pomogne i nekom drugom pri izboru.



Evo izvanrednog prikaza sta ovaj digitalac moze sto se tice videa. Ja sam iskreno odusvljen. http://www.youtube.com/watch?v=xy_Srev_nrw

[Ovu poruku je menjao New Village DC dana 06.08.2011. u 16:06 GMT+1]
[ combuster @ 06.08.2011. 16:07 ] @
Nisam jos pazario ali bi trebalo uskoro. Ne svidja mi se NR - sto se fotki tice moze to mnogo bolje, mada ne mozes mnogo da ocekujes od 1/2.33" senzora na naduvanih 16MPx, zelenilo izgleda kao da si ga vodenim bojicama crtao. Malko su i odredjene boje prenaglasene, pogotovo one drecave, ali iskreno sa tim mogu da se pomirim za razliku od canona sx220hs kome crvena nije crvena - vec rozikasta :)

Razmisljao sam i o nekom bridge modelu ali na zalost ni oni nisu mnogo bolji sto se fotografija tice (makar u istom cenovnom rangu) - ali zato hx9v ubija sa videom - sto je meni i prioritet prilikom kupovine, nisam pixel peeper niti profi fotograf tako da ce i to savrseno odgovarati.

Ovo cudo staje u dzep, kvalitet izrade je odlican, snima fantastican video a fotke su sasvim "ok" ako uporedis sta konkurencija nudi.

[Ovu poruku je menjao combuster dana 06.08.2011. u 17:20 GMT+1]
[ Nebojsa Milanovic @ 06.08.2011. 17:53 ] @
Kod takvih aparata je problem ne samo što su neupotrebljivi van sunca, nego što su neupotrebljivi i u zatvorenim prostorijama sa svojim blicem, zato što im je blic preslab, a svetlosna jačina objektiva premala.

Jedino rešenje tog tipa je ili pravi prosumer, kao HX100 V ili SX 30, ili jači kompakt kao S95, G12, ili možda najbolja varijanta - Olympus XZ1.
[ combuster @ 06.08.2011. 18:33 ] @
Od svih nabrojanih jedino HX100V snima FullHD video (mozda i gresim) a i on ima majusni sensor (istina F2.8 naspram F3.3 kod hx9v - otud bolje i performanse u slabije osvetljenim okruzenjima) - ali nema raw + sto je skuplji nekih lepih 120EUR.

Sve racunam da kad me je ovaj Canon 590IS sluzio ovoliko dugo - valjda ce i HX9V :) U stvari sve zavisi sta ti je prioritet imho, nema sumnje da je HX100V bolje resenje sto se tice fotografije (za video nisam siguran) ali je tezi, krupniji, skuplji...