[ Blue82 @ 15.07.2011. 13:36 ] @
Upozorenje korisnicima Orion maila ( a mozda i drugih ).
Upravo dobih 2 maila koja su navodno poslata od strane Sezampro-a sledece sadrzine:

Code:

Dear: SEZAMPRO.RS webmail subscriber,

We hereby announce to you that your email account has exceeded its storage limit. You will be unable to send and receive mails and your email account will be deleted from our server. To avoid this problem, you are advised to verify your email account by clicking on the link below.

https://spreadsheets.google.co...Y0l4ZjhWeHR4MG8yWEVaMW1LTXc6MQ

Thank you.

The SEZAMPRO.RS Management Team.


Upitanju je klasican fiching napad. Traze da ukucamo sve bitne podatke o svom nalogu kako bi imali pristup istom, te ovom prilikom obavestavam neiskusne korisnike, da zanemare ovaj ili slicne mailove, da posle ne bi bilo kuku lele.
[ magna86 @ 16.07.2011. 00:22 ] @
Mozes li mi molim te na privatnu poruku poslati punu adresu sajta koju ti nudi?
Prosledio bih malicoznu adresu AV vendorima radi blokade ako vec nisu...
Hvala.
[ Goran Mijailovic @ 16.07.2011. 00:40 ] @
Možeš li, molim te, da odgovoriš na moj pp?
[ Blue82 @ 16.07.2011. 07:43 ] @
Poslato.

@Gorane,od tebe nisam dobio nikakav pp, ali pretpostavljam da i tebi treba isto pa sam poslao link.
[ calexx @ 16.07.2011. 08:15 ] @
Nema tu leka osim malo više obrazovanja pa i razmišljanja korisnika. Slično kao sa lažnim AV programima, pojavi se pop-up prozorče sa tekstom koji otprilike glasi ... ja sam najbolji AV program na svetu, klikni ovde i zaštitiću ti komp kao niko drugi. Siguran sam da bi na to kliknulo preko 80% korisnika ... tj kod nas manje pošto većina ne bi razumela poruku ali ako se pojavi na našem jeziku, eto belaja.
Ovakav mejl stiže i korisnicima SBB mejlova a verovatno će i ostalima. Ljudima je teško dokazati da su neki podaci apsolutno privatna stvar i da niko nikad neće da im to traži. Kao što neće tek tako da im nabaci dobar AV program ili neće da im pokloni 8M$ od nigerijskog teče koji je u zatvoru.
[ magna86 @ 16.07.2011. 23:51 ] @
@Goran Mijailovic
Oprosti,tek sad videh PP.

@Blue82
Hvala na adresi. Prijavicu je i nadam se da ce uskoro biti u blokadi vecine AV kompanija.