[ MunjaZa @ 16.07.2011. 16:39 ] @
Juce sam instalirao openSUSE, cisto malo da vidim kako i druge distribucije izgledaju i grafika mi je nesto seckala, pa ja uzmem i instaliram atijeve drajvere za graficku. Skinem direktno s njihovog sajta-->install i to je to sve radi ok.
I sad ja palim komp (prvi put nakon instalacije vlasnickih drajvera) al pri kraju bootovanja, samo se zacrni ekran i ni na sta ne reaguje. Probao sam da podignem prvo samo konzolu, pa startx al nece ni tako.

E posto sam podesio da umesto onog klasicnog boot loadera imam suse-ov (slucajno) ispod opcija za biranje OS-a ima kao neki text field i tu se pojavilo vga?0x317, a pre mislim da nije bilo. Al i kad obrisem to opet nece da mi se bootuje. Da nije u tome problem?
[ combuster @ 16.07.2011. 22:11 ] @
Pogledaj u /var/log/Xorg.0.log.old (kada boot-ujes, pa crn ekran, pa reset i onda taj fajl) ili ako uspes da udjes u konzolu sa pritiskom na ctrl+alt+F2 onda moze i Xorg.0.log (bez ovog old). Ako si u mogucnosti prikaci taj fajl kao upload uz poruku.
[ MunjaZa @ 18.07.2011. 12:22 ] @
Kako da prikacim taj fajl? Mogu samo preko konzole da udjem na suse, ovo pisem sa windowsa...
[ combuster @ 18.07.2011. 15:11 ] @
Probaj da mount-ujes particiju gde ti je windows pa iskopiraj.

mount -t ntfs-3g /dev/sdaX /mnt
cp -v /var/log/Xorg* /mnt
umount /mnt

ovo X u sdaX zameni sa brojem particije gde ti je windows (pretpostavljam da je sda1 ali proveri sa fdisk -l)
[ MunjaZa @ 18.07.2011. 23:17 ] @
Hvala ti na pomoci, ali ja danas reinstalirao ceo sistem. Malo me compiz sad zeza, ali videcu da sredim to, barem mogu graficki da mu pristupim...
[ combuster @ 19.07.2011. 15:13 ] @
Moguce da drajvere koje si instalirao (catalyst) ne podrzavaju tvoju graficku koja je mozda matorija ili je jednostavno neki bug u pitanju. U svakom slucaju trebalo bi da se orijentises na opensource drajvere koji iako imaju nesto slabije performanse su sve bolji i bolji (njih vec imas po default-u instalirane).
[ MunjaZa @ 19.07.2011. 22:05 ] @
Ma nije matora kartica nego sam ja pogresno instalirao, sad sam lepo instalirao i radi bez problema
[ lord_celtic @ 23.07.2011. 17:39 ] @
Kako to mislis "pogresno sam instalirao"??