[ spaled @ 16.07.2011. 22:59 ] @
Pozdrav imam problem,odvarila mi se ona šipka što drži lnb pa me interesuje kako sad da znam pod kojim uglom da je zavarim i koliko je to važno? Mislim ako malo promašim pa lnb stoji visoko ili nisko da li ću imati problema sa signalom.Prečnik antene je 125cm.Hvala
[ veljko_svrljig @ 17.07.2011. 00:50 ] @
isto problem sa ja imao...nikako ne moze da je zavaris na mesto gde je bila... ako ne ode gore-dole, onda ode levo-desno....na kraju sam nasao novi taj drzac
[ jovovuk @ 17.07.2011. 11:07 ] @
Sto kaze kolega jedino da imas kod nekoga drugi drzac pada po njemu zavaris
ja ti preporucujem zavari otprilike kako bi trebalo da stoji i vjezbaj na njoj
ako nabijes signal na 40% od RTL-Hr signal sa 16e onda si je napravio
naravno nadjes naj jaci signal i uvijaj savijaj dok nedodjes do rezultata
naravno treba ti iskustvo ja uspijem u dosta puta sa starom madjaricom kada ljudima padne iskrivi se, sam je rukom vratim u centar i dobije dobar signal
al da je pred tobom tvi resiver da imas direktan uvid sta radis
ja ti preporucujem da to uradis pa sta bude to je opcija ako nenadjes rezervni deo za zamjenu
[ spaled @ 17.07.2011. 11:13 ] @
Ona u stvari nije skroz odvarena drži se još malo,i ja još uvek gleda preko nje astru i hotbird e sad ne znam da li da je varim ili nek stoji tako da ne pipam ništa ?
[ zilenk @ 17.07.2011. 12:22 ] @
Au, al' komplikuješ. Pa ako još uvek nosač stoji i nije skroz otpao tada stavi tu gde je puklo dva -tri vara i rešio si problem.
[ jovovuk @ 17.07.2011. 23:51 ] @
Da slozio bih se sto kaze kolega Zilenk daj gledaj rucno je vrati kao da je celina i zavari je i onda iktiviraj se zasto ti ruke sluze i namesti je ka treba
nece svet propasti ako uzmes u ruke drzac lnb i na silu ga malo nateras goler role levo desno al da gledas u signal sta se desava
pa sta ako ne uspe bacis sve sa visine i nabavis novo sda su antene povoljne
javi nam sta planiras
[ spaled @ 17.07.2011. 23:59 ] @
Ma neću da je skidam samo ću tu da pipnem po jedan var sa obe strane.Problem je što je ta šipka bila kriva pa kad sam ja hteo da na centriram cimnuo sam malo jače i puko je var, ali sam je bar nacentrirao. )