[ vtomic85 @ 17.07.2011. 21:33 ] @
Pozdrav, ljudi.

Nakon što je splasnulo početno oduševljenje rođendanskim poklonom u vidu HTC HD7 telefona, počeo sam da primećujem prve probleme.

Problem 1: ne postoji mogućnost da za ringtone postavim pesmu koju sam prebacio sa računara
Problem 2: ne postoji mogućnost da podesim jačinu alarma
Problem 3: baterija prilično kratko traje (otprilike 24h)

Rešenje trećeg problema je verovatano da malo manje čačkam telefon i da ga koristim samo onda kada je to potrebno. Problem broj 2 za sad nije previše ozbiljan, al' kad dođe vreme da se ustaje u 6h, neće biti baš bezazlen. Problem 1 takođe nije ozbiljan, ali užasno iritira, s obzirom da znam kolika je cena telefona. Bilo kako bilo, želeo bih da znam da li neko ko poseduje ovaj telefon ima praktično izvodljivo rešenje za neki od ovih problema?

I ako smem da postavim jedno "pssssst ;)" pitanje - postoji li mogućnost da sa ovog telefona skinem Windows i instaliram Android OS?

'Fala :)
[ zoograf @ 18.07.2011. 21:17 ] @
1.moze kad ga otkljucas(dok ga Zune ponovo ne zaključa-kao meni)
2.ne znam(jos sam na GO)
3.meni malo I manje tj krace(jbg tolki ekran)
4.kol'ko znam jos ne moze mada na xda http://forum.xda-developers.com/index.php postoje neki klipovi sa dualboot.
btw malo su mi već bljak sve te nemogućnosti i ograničenja WP7 - u tim osnovnim stvarima kao sto su navedena mp3 zvona,alarmi pa zatim mogućnosti instaliranja tj kupovine gomile bezveznih i nepotrebnih applikacija i to samo preko njihovog marketa.
Dugogodišnji sam korisnik Symbiana i znam šta sve postoji za symb i čekam da se tako nešto pojavi i za WP ali nešto to teško ide:npr;neka navigacija kojoj netreba moj kućni wiFi ili moj pripejd kredit,nego da je turim u kola i šljaka od BGD do Atine,neki program za odbijanje poziva ili spam poruka,call recorderi,fajl manager,onda napraviti folder i staviti u njega shortcut-ove sličnih stvari a ne da mi se svaka instalirana app pojavljuje na desctopu i uganem prst dok skrolujem tražeći je u beskonačnom nizu, smart profili(prelazak u drugi profil npr "silent" u recimo 22h) i kao vrh razni švalerski programi kao npr MumSMS (sms sa određenog broja-recimo švalerke stiže i odmah ide u hidden tj nema ga vidljivog a tu je samo sakriven).
razumem ja da je poenta svega novac tj plaćanje softvera ,kupovina igrica i muzike,isto je tako počeo i symbian ali mi ovo liči kao da kupiš najnoviji BMW ali nemaš ručnu kočnicu, levi retrovizor i četvrtu brzinu ali jbg biće u sledećoj verziji,ćuti tu i čekaj ,jbg još je to novo i u povoju, dok se napolju kojekakvi matori symbiani i napaljeni androidi voze i sve pucaju.
pozdrav




[Ovu poruku je menjao zoograf dana 18.07.2011. u 22:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zoograf dana 18.07.2011. u 23:12 GMT+1]
[ miki069 @ 26.07.2011. 22:34 ] @
Evo da pojačamo malo:

No system-wide file manager
No Bluetooth file transfers
No USB mass storage mode
Limited third-party apps availability
No Flash or Silverlight support in the browser
Too dependent on Zune software for file management and syncing
No video calls
New ringtones available only through the Marketplace
Music player lacks equalizer presets
No multitasking
No copy/paste
No DivX/XviD video support (automatic transcoding provided by Zune software)
No sign of free Bing maps Navigation so far
No internet tethering support
No handwriting recognition support
Twitter client does not integrate with phonebook
[ dr.rotkod @ 12.08.2011. 22:52 ] @
Kažu da će te dečije bolesti biti otklonjene sa verzijom 7.5 i da će postojati zvaničan chevronwp7 kojim ćeš uz plaćanje 9$ imati potpuno otključan telefon...
Tako kažu, sad još da to i dočekamo...
[ sooxy @ 22.11.2011. 00:43 ] @
ljudi trbam pomoc!!!
kupio sam ovaj telefon i ne mogu kontakte da sync-ujem sa outlook-om
pomazite ne kucaju mi se ponovo
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.11.2011. 13:19 ] @
Niko od članova foruma nije vidovit. Moraš da napišeš kako si probao da ih sinhronizuješ, da li je prijavljena neka greška i koja. Tek posle više informacija će ti ljudi biti kadri pomoći.
[ sooxy @ 23.11.2011. 15:48 ] @
Ne postoji opcija( bar je ja nisam vidio) da se sinhronizuje sa outlook-kom
Zune samo koristi za sinhronizaciju slika, videa, ali kontakti, kalendar to ne postoji.
[ knjigor @ 27.01.2012. 13:43 ] @
Citat:
sooxy: ljudi trbam pomoc!!!
kupio sam ovaj telefon i ne mogu kontakte da sync-ujem sa outlook-om
pomazite ne kucaju mi se ponovo


Nađi opciju da Outlook sinhronizuješ sa gmailom ili live account-on (postoji app za oba) a onda kada uneseš podatke o nalozima u telefon automatski se uradi sinhronizacija preko wifi i to je to (ovo je cloud sistem objedinjenih podataka koji danas svi forsiraju, jedan nalog za sve).

Sorry, znam da je malo off ali... možda zatreba nekom drugom