[ dariof @ 20.07.2011. 19:15 ] @
Kako podesiti BDE da se mogu pokrenuti istovremeno 2 aplikacije pisane u Delphiju ?
Prilikom pokretanja druge aplikacije dobijem poruku 'Cannot load driver' .
BDE sam pokušao optimizirati na razne načine, no uzalud.

[ Rapaic Rajko @ 21.07.2011. 08:11 ] @
Evo ovde neka diskusija...

https://forums.embarcadero.com/thread.jspa?threadID=13574

Pozz
[ dariof @ 21.07.2011. 08:41 ] @
Zahvaljujem na pomoći, no ja moram pokrenuti dvije Delphi aplikacije istovremeno preko BDE-a (ne ADO).

lp
[ captPicard @ 21.07.2011. 09:59 ] @
Možda pomogne:

Stackoverflow - 2 app
[ savkic @ 21.07.2011. 13:27 ] @
> Kako podesiti BDE da se mogu pokrenuti istovremeno 2 aplikacije pisane u Delphiju ?

Po defaultu to radi bez posebnih podešavanja.

> Prilikom pokretanja druge aplikacije dobijem poruku 'Cannot load driver' .
> BDE sam pokušao optimizirati na razne načine, no uzalud.

Koji Windows imaš, ako je neki noviji, možeš li probati (koristiti) XP? I koju bazu koristiš, Paradox ili nešto drugo?
[ dariof @ 21.07.2011. 15:07 ] @
Operativni sistem je win xp (sp2) - jedna aplikacija -starija radi sa dbf datotekama, a druga sa my sql bazom ali koristim i nekoliko dbf-ova (podaci o serveru-korisnički podaci-dozvole,... - zato i pristupam preko bde-a).
Znam da moramo napustiti bde potpuno - no za sada je ovako.
[ savkic @ 21.07.2011. 16:53 ] @
> Operativni sistem je win xp (sp2) - jedna aplikacija -starija radi sa dbf datotekama, a druga sa my sql bazom ali koristim i nekoliko dbf-ova
> (podaci o serveru-korisnički podaci-dozvole,... - zato i pristupam preko bde-a).

Dakle kada startuješ tu drugu aplikaciju gde je dbf pomoćni sloj, dobiješ grešku? Ako si probao sa promenom podešavanja u BDE control appletu i imaš poslednji BDE (5.2) onda ti savetujem da pogledaš TDBF komponente za pristup dbase bazi, ne trebaju posebni drajveri, sve je u njima. http://tdbf.sourceforge.net/
[ dariof @ 21.07.2011. 17:06 ] @
Ovo sa tdbf-om mi izgleda kao prihvatljivo rješenje. Probati ćemo - pa ću se javiti. Zahvaljujem na pomoći. Pozdrav
[ komplikator @ 21.07.2011. 18:32 ] @
Pogledaj u postavkama drivera (BDE Config) za dbase (native drivers) postavke za sheranje i još važnije gdje ti se nalaze locking fajlovi za paradox. Znam da sam nekad imao borbe oko toga jer se sve mora pozivati na mreži na isti način preko unc imena (\\server\share\...) i tablice (direktorij) tog aliasa i locking fajlovi inače se dešava svašta. Bilo je i problema ako nisu bili dobri permissioni na direktoriju.Jesi reinstalirao BDE i probao zadnji 5.x nešto...? Možda je oštećen neki njegov fajl... Isto, kada mi je XP pristupao mašini koja je bila pod98 (a ona je držala baze) bilo je problema dok i nju nisam upgradeao na XP.

Kako god, godinama izbjegavam BDE.