[ supersonik @ 21.07.2011. 18:05 ] @
Probao sam na nekoliko verzija V5R14,R20 SP1 i 32x i 64x,i kod svih tih verzija javljaju se problemi oko postavljanja parametra kada je u pitanju obrada na strugu.Znaci javljaju se dijalozi za podesavanje gde je jedan deo sakriven delimicno ili potpuno,a to sam otkrio preko helpa gde se navodi da to ima,inace ne bi ni znao.DA li ima neka verzija CATIA koja nema ove bagove,jer ovo je frustrirajuce.
[ SlavishaT @ 21.07.2011. 23:55 ] @
Nisam najbolje razumio. Da li je dio dijalog prozoraa za podešavanje parametara (mašine, alataa, zahvataa...) sakriven djelimično ili potpuno, ili misliš na dio (3D model) koji se obrađuje? Takođe se u proces dodaje i 3D model pripremka (sirovca), pri čemu se može podesiti da je njegov body transparentan, kako bi se kroz njega vidjela kontura dijela koji treba izraditi. Da li to možda zbunjuje?

Ako može postavi screenshot da vidimo šta je konkretno problem.

Pozdrav
[ supersonik @ 26.07.2011. 10:56 ] @
Citat:
Da li je dio dijalog prozoraa za podešavanje parametara (mašine, alataa, zahvataa...) sakriven djelimično ili potpuno,


DA,o tome se radi,nema potrebe da postavljam screenshot,jer to sto treba da se vidi nema ,napominjem to sto treba da se vidi nalazi se u objasnjenju help za CATIA V5 R20.Citam help i sad treba da podesavam ,a nema podesavanja u dijalogu za operaciju,masinu itd...
[ SlavishaT @ 26.07.2011. 14:33 ] @
Do sada nisam imao sličnih problema. Obzirom da ti je problem isti na više različitih verzija Caty, moguće da je problem do drajvera za grafičku karticu ili nešto drugo...

Jesi li iz Banja Luke (zaključujem prema provajderu :) )? Ako jesi, javi mi se na pp, možemo se vidjeti pa da ti prebacim instalacije i service pack-ove koje imam.

Pozdrav.