[ Isak666 @ 22.07.2011. 20:00 ] @
Pozdrav!

Jedino ga NoAdware registruje i to u C:\Windows\system32\wininit.exe
Nakon ciscenja njime, pojavljuje se iznova.

Avira ga ne registruje, kasnije sam probao sa AVGom, sa NOD32, Spybot-om, mozda jos necim -ne secam se- i isto ne registruju kao i Avira.
Naleteo sam guglajuci na neki sajt , gde neko u poslednjem postu na toj temi predlaze nesto sa HijackThis, ali nema reakcija na predlog, pa kontam da je bolje da proverim ovde, pre nego sto pocnem da ceprkam po registrima ;)

Ima li neko neki predlog gde bih mogao nesto saznati ili sta uraditi?
Koliko je taj Rbot-FKM kritican? Trebam li menjate passworde ili tako nesto?

Hvala!

Poz
[ Jbyn4e @ 22.07.2011. 20:38 ] @
Uploaduj ga na http://www.virustotal.com/ pa vidi sta tamo kaze...
[ valjan @ 22.07.2011. 21:33 ] @
Ako imaš baš to iz naslova teme, onda je čudno što ga niko drugi ne detektuje, jer je to napast od pre pet godina. E sad, ako ti je taj "NoAdware" u stvari ovo onda briši to đubre sa računara što pre i instaliraj nešto normalno. Najverovatnije da je kod tebe u pitanju false positive, odnosno da bi NoAdware "'teo al' n'ume"... :-) Skeniraj ti taj fajl kao što je Jbyn4e predložio, pa da vidimo.
[ Isak666 @ 22.07.2011. 21:43 ] @
Skenirao, fajl je cist -
Citat:
Result: : 0/ 43 (0.0%)


Citat:
valjan: E sad, ako ti je taj "NoAdware" u stvari ovo onda briši to đubre sa računara što pre i instaliraj nešto normalno.


lol to je taj, a nisam hteo odmah u prvom postu da sirim, ali bolje da sam to uradio - skoro svaki sledeci program sa kojim sam skenirao kasnije mi je registrovao NoAdware kao malware, a nasao sam razlicita misljenja na netu o tome.

@obojica - hvala :)

Edit: interesantno je da sam na linku koji sam ostavio u prvom postu procitao da je tip sa istim problemom takodje jedino sa NoAdwarom registrovao Rbot-FKM na istom mestu.