[ jogurt @ 15.02.2004. 21:31 ] @
Pozdrav svima!

Bio bih veoma zahvalan nekom dobrom poznavaocu Worda ako bi mi odgovorio na pitanje da li postoji nacin da se u Wordu unesu komplikovanije hemijske formule? Radi se o formulama proteina sa malo duzim bocnim lancima tako da mi bas treba nesto poput Equation Editora.

Ako ne postoji, da li onda neko zna neki drugi editor za hemijske formule?

Unapred hvala
Zoran
[ -=k3rn3l=- @ 15.02.2004. 21:41 ] @
izvini na pitanju ali zar ti equation ne moze pomoci? Ili su bas bas komplikovane ...
[ mimar @ 16.02.2004. 02:38 ] @
Mogu ti preporučiti program koji koristim već nekoliko godina kadgod radim neku knjigu iz oblasti hemije.
Zove se – Che3Win – i radio je, čini mi se, još u Win 3,11. Verovatno postoje i novije verzije. Mogu da se urade sve, čak i veoma komplikovane strukturne formule. Svaka formula se piše posebno i kao „slika“ ubacuje gde treba. Za Quark sam sigurna, a predpostavljam da može i u Word – sa insert pictures.
Dobra osobina ovog programa je što kontroliše formule i ako se desi da slučajno nešto ne ubaciš kako treba, sledi upozorenje.

Pozdrav Mimar
[ jogurt @ 16.02.2004. 10:39 ] @
Mimar, hvala ti, ali nikako nisam uspeo da pronadjem taj program na
internetu. Google ne izbacuje nista o njemu. Ako bi mi dala malo vise
informacija o firmi koja ga proizvodi, punom imenu programa itd. mozda bih i
uspeo.

S druge strane pronasao sam par njih za Linux (unstable verzije) ali cak ni
linkovi nisu radili, ali to vec nije za ovaj forum...

Na kraju krajeva, ako kazes da je radio pod Win3.11 onda mora da nije nesto
veliki. Kako bi bilo da mi ga posaljes kompresovanog?

Inace formule su ogromne, tako da bi bilo lepo da nastavite sa predlozima, a
i vreme za koje rteba da predam svoj rad polako istice :(

Pozdrav
Zoran

[ Obivatelj @ 16.02.2004. 17:03 ] @
Hm, ja sam se jedno vreme bavio tom temom i bogme dosta programa nakupio, a sećam se i chemwin-a... Pogledaću kući šta još imam...
U svakom slučaju, chemwin je kod mene funkcionisao na NT 4.0-u
što će reći ne verujem da ćeš imati problema sa novijim windows-ima....
Javljam se sutra :)
[ jogurt @ 17.02.2004. 12:11 ] @
Hvala svima!

Nabavio sam Chemwin3 i uskoro cu ga isprobati. Ako neko zna neki bolji program neka postuje link, mada mislim da ce i ovo biti dovoljno.

Pozdrav
Z.
[ Obivatelj @ 17.02.2004. 14:53 ] @
Citat:
jogurt:
Hvala svima!

Nabavio sam Chemwin3 i uskoro cu ga isprobati. Ako neko zna neki bolji program neka postuje link, mada mislim da ce i ovo biti dovoljno.

Pozdrav
Z.


super, nek je Moć Jogurta sa tobom!
[ Goroseča @ 24.02.2005. 18:15 ] @
Ja sam tehnolog i često sam imao posla sa formulama. Nisam se sreo sa chemwin-om ali sam zato koristio chemdrow. Program je odličan, može automatski da crta strukturu unošenjem pravilnog imena jedinjenja a ima i NMR spektre. Ako ga nađeš obavezno ga probaj, pa javi i meni jer sam ga izgubio tokom preinstalacije