[ BuKaa @ 23.07.2011. 13:48 ] @
Pozdrav!

Imam dva pitanja u vezi postavki "globalna konfiguracija" na Joomli!

Cache kada uključim stranica mi ne radi kako treba. Znači kada stavim cache na "da" na početku radi kako treba i onda nakon par sati stranica ne radi kako treba. npr. naslovnica se ne otvara pri pokretanju stranice već neka druga sekcija, pa, kada kliknes da otvoris vijest ono louda i ponovo otvori naslovnu... zbog čega je ovo, mislim da bi stranica radila brže da je cache uključen... zna li ko sta je u pitanju?

Drugo pitanje je također za postavke na globalnoj konfiguraciji, "SEO Postavke" znači za optimiziranje stranice... uključio sam te postavke, ali nisam primjetio da se je ista promjenilo sa tim...

koliko znam te opcije bi trebale da smanje link tj. optimiziraju ga za tražilice a to se nije desilo link je i dalje onaj dugi...

ovako stoje postavke za to:

SEO Postavke:

Optimizacija za Tražilice DA
Koristiti mod_rewrite DA
Dodati Nastavak DA

Hvala na odgovoru!

[Ovu poruku je menjao BuKaa dana 24.07.2011. u 09:56 GMT+1]
[ BuKaa @ 26.07.2011. 16:57 ] @
Niko ništa da odgovori i ja u međuvremenu napravi sve ovo...

Znači cache sam uključio na globalnim postavkama ali morao se je uključiti u pluginsima isto system cache tako da nije pravilo nikakve probleme na stranici.

A što se tiče SEO postavki, one su uključene ali optimizaciju linkova sam napravio sa komponentom sh404SEF tako da su sada i linkovi optimizovani tj. smanjeni...

[ Panta_ @ 27.07.2011. 07:04 ] @
Pre nego sto aktiviras mod_rewrite, preimenuj htaccess.txt fajl u .htaccess.