[ stdlib.h @ 15.02.2004. 21:45 ] @
Ako sam masio, micite temu u neki drugi forum, problem je sto ne znam za koji je ovo jezik, ustvari, sumnjam da je cak i izvodljivo, ali ipak cu je postovati ovde :)

Ono sto bih hteo da izvedem je najlakse objasniti u praksi - postoje dva sajta, sajt 1 i sajt 2. Sajt 1 je pod mojom kontrolom, u smislu da imam pristup istom, dok sajt 2 nema veze samnom, tj. potpuno je izvan moje kontrole, bez mogucnosti da kontrolisem kod na njegovim stranama, sto bi bilo resenje mog problema. Ono sto bih hteo je da preusmerim ljude sa mog sajta na npr. www.sajt2.com/index.php, ali da na neki nacin zadrzim kontrolu nad posetiocevim citacem u izvesnom smislu - da kada on ode na sajt2/index.php i kada klikne na tacno definisani link poput sajt2/kengur.php, ja npr. u fajl, na mom sajtu/serveru, upisem vrednost brojaca odnosno, inkrementiram ga za 1. nije poenta u upisivanju vrednosti u fajl, vec u zadrzavanju "kontrole" u smislu da mogu da ispratim na koji link je kliknuo, na sajtu koji nije moj, i ako je kliknuo na onaj koji mene zanima, da izvedem odredjenu akciju, ali sve to remote, jer cinjenica je da u tom trenutku kada ja hocu da izvrsavam upis u fajl, posetilac nije na mom sajtu. jel izvodoljivo nekako?

tnx!
[ -zombie- @ 15.02.2004. 22:02 ] @
ovo bi eventualno mogao da izvedeš iz javascript-a (moderatori, prebacujte tamo), ali sam prilično siguran da ni tako ne može, jer je to security rizik, pa je zabranjeno u browserima da skript sa jednog sajta radi bilo šta sa podacima koji dolaze sa drugog sajta.

neka me neko ispravi ako grešim..
[ igac @ 15.02.2004. 22:05 ] @
nije moguce. :)

drugo bi bilo kada bi imao access na taj site 2 pa da gledas referer-a pa tako zapisujes "statistiku"...
[ markom @ 15.02.2004. 22:21 ] @
Ehm, nije ovo za JavaScript. Štaviše, slična stvar može da se izvede u mnogim jezicima. Koncept se zove man-in.the-middle i obično se smatra sa vrstu hakeraja, mada može da ima i legitimne primene.

Rešenje se svodi na to da ti sa servera glumiš browser ka sajtu2, parsiraš njegov sadržaj i određene komponente (linkove) menjaš svojim sadržajem (linkovima ka svom sajtu koji pozivaju remote sajt, a onda uvećavaju brojač ili šta već).

Recimo, ovako radi eglooG

Marko.
[ -zombie- @ 16.02.2004. 00:08 ] @
khm, da, to je jedno od mogućih rešenja, ali je čovek lepo rekao da hoće da pošalje korisnika na sajt2.com.

u tom slučaju, man-in-tha-middle mora i da lažira podatke u url baru browsera, što je definitivno hakeraj, i moguće (valjda) samo u IE (bez najnovijeg SPa).
[ stdlib.h @ 16.02.2004. 00:52 ] @
jeste, rekoh da hocu da forwardujem, ali ako na neki nacin mogu da "uvucem" sajt na svoj server, to je isto okej, ukoliko taj sajt i dalje zadrzi svu svoju funkcionalnost. npr. ajde jos konkretnije - jel' bih mogao da "uvucem" imenjakov sajt (http://www.markom.info/) u svoju stranicu, bez potrebe da linkove zamenjujem svojim, neka zadrze svoja imena, samo da mogu da ispratim npr. da li ce posetilac da klikne na English/Serbian Dictionary link (http://www.markom.info/dictionary.php) i da odradim odredjenu akciju.

Teorijski, jedino sto mi treba je kod koji bi usisao njegovu index stranicu i uradio dve stvari:

prva stvar, dodao bi JavaScript u head tag koji bi pozivao odgovarajucu stranicu u malom popup prozoru, a ta stranica bi inkrementirala brojac i automatski se ugasila pomocu windows.close(). znaci nesto smesno, poput

Code:

<SCRIPT language="JavaScript">
function povecaj()
{
window.open('povecaj.php?vrednost=1', 'povecaj', "toolbar=no, location=no, directories=no, status=no, menubar=no, scrollbars=no, resizable=no, width=1, height=1");
}
</SCRIPT>


i druga stvar, pored dodavanja JavaScripta bilo bi potrebno izmeniti sam <a> tag

Code:
<a href="dictionary.php" class="content_list">English/Serbian Dictionary</a>


u

Code:
<a href="dictionary.php" class="content_list" onClick="return povecaj();">English/Serbian Dictionary</a>


jel moze to da se izvede s PHP-om, a da ne bude hakerisanje, tj. da odrzim kompatibilnost browsera i da se ne moram da interpretiram isti (sto u sustini nije lose, skinuo sam onu Snoopy klasu sa SF, odusevio sam se, ali problem je sto pojma nemam kako bih mogao da je iskoristim za ovako nesto)?

Pozdrav!
[ igac @ 16.02.2004. 14:43 ] @
a sta fali malo ilegale :)

ja mislim da ces previse truda uloziti za male rezultate... trebas cijeli sajt prevuci preko svog, gledati gdje klikce, ... puno komplikacije, jedino ako ti bas nije frka :)
[ stdlib.h @ 16.02.2004. 15:48 ] @
igac, meni je trenutno apsolutno besmisleno da za projekat koristim neke hakerske fore koje bi smanjile kompatibilnost sajta, jer je sredstvo podjednako bitno koliko i cilj. takodje, ne mislim da je to neko heavy cimanje (ako je uopste izvodljivo, naravno) i ne mislim da treba cijeli sajt da prevucem preko svog, da gledam gdje ko klikce, ... - napisao sam kod koji je potrebno "uglaviti" u stranicu i meni ne izgleda nesto komplikovan, jedino sto moze da bude komplikovano je implementiranje tog koda u remote sajt, on-the-fly, ali ne vidim da mi ti iole pomazes u tome - nemoj pogresno da me shvatis, ja nisam dosao ovde da razmenjujem misljenje o tome da li je nesto svrsishodno ili ne - logicno je da cim sam postavio topic meni to znaci i koliko god bilo komplikovano, voleo bih to da naucim. ako ne mozes da mi pomognes, red bi bio i da mi ne odmazes, a ja nesto ne vidim poentu u tvojim reply-jevima, prosvetli me ako gresim...

pozdrav!