[ zemun88 @ 24.07.2011. 11:18 ] @
Već sam primetio da ima dve teme. Jedna je "Telenor putni paket", a autora ste preusmerili u temu "Telenorova roming promocija za leto 2010". Sada je već 2011. i važi novi Zakon o zaštiti potrošača, tako ova tema više nema veze sa temom iz 2010.

Telenor već ima takozvani putni paket gde se u zavisnoti od potrebe bira kombinacija minuta+sms poruka, ili i megabajta ili samo poruka. Samo pripejd korisnici i korisnici koji imaju android telefone mogu proveriti potrošnju. Ali šta je sa ostalim postpejd kornicima. Kako će oni da provere koliko im je preostalo minuta ili megabajta. Kakav je to bezobrazluk i nepoštovanje zakona kad se nudi usluga koja nije saobrazna, nije merljiva i samim tim je usluga sa nedostatkom. Korisnik ne može da proveri svoju potrošnju a plaća punu cenu operateru. To ga može dovesti do toga da: 1) potroši manje nego što ima u paketu u strahu od toga da ne pređe limit u paketu i da plati više nego što treba 2) da potroši više jer nije uspeo da izračuna dobro koliko je uopšte potrošio.
Usluga se ne može nuditi na takav način i po istoj ceni za korisnike koji mogu i ne mogu da provere stanje. Pošto to nije kompletna usluga onda korsnicima koji ne mogu da provere potrošnju treba smanjiti cenu te usluge ili jednostavno ukinuti. Jer je to čista prevara.
A Telenor se u ugovoru lepo ogradio da ga boli uvo ako potrošimo više u romingu, jer je to strana mreža i to može biti samo naša krivica. I oni će uvek dokazati da smo krivi, iako oni zbog "Tehničkih " mogućnosti ne mogu da omoguće proveru stanja vezanu za taj paket.

Mene kao korisnika boli uvo da li Telenor ima ili nema tehničkih mogućnosti za tako nešto. Ali zato ima da proveri koliko smo trošili u inostranstvu, da nam naplati tu uslugu....
Ovaj bezobrazluk se dešavao i prošle godine, a gospoda iz Telenora nije našla za shodno da taj tehnički problem reši za godinu dana. Ja ću lepo u ponedeljak ili tokom sledeće nedelje uputiti prigovor i Telenoru ali i nadležnoj inspekciji i Zaštiti potrošača jer je na snagu stupio novi Zakon koji kao treba da štiti korisnika. Telenor ne može da nudi uslugu pod različitim uslovima i mogućnostima za pripejd/android korisnike i ostale postpejd korisnike, a da im zaračunava istu cenu. To je čisto kršenje Zakona ali i nefer ponašanje prema nama korisnicima.

I hoću da naglasim da ti paketi idu od 1.500 dinara, pa na gore tako da za te pare stvarno usluga mora biti kompletna
[ Miroslav Cvejić @ 24.07.2011. 11:22 ] @
Ne može sa *311# da proveri koliko ima preostalih minuta/poruka/megabajta??
[ zemun88 @ 25.07.2011. 14:46 ] @
Ne može. Prošle godine sam koristio isti paket i nije moglo. Preko *311# ne može da se proverava potrošnja u "putnom paketu"

[Ovu poruku je menjao zemun88 dana 25.07.2011. u 16:05 GMT+1]