[ Kokan - YU @ 25.07.2011. 11:59 ] @
Imam kameru sony dcr-hc20e vec duzi niz godina i nisam je koristio poprilicno dugo! Kad sam hteo da je opet koristim bila je neupotrebljiva jer displej na dodir nije reagovao! Samo stoji podesavanje datuma koje ne reaguje ni na kakav dodir! Evo slike kako to izgleda:

Pokusao sam i sa reset dugmetom da vratim na fabricka podesavanja ali nista se ne desava. Problem je isti! Dali je neko imao slicna iskustva i dali se isplati popravljati kameru s'obzirom na danasnje cene kamera! Inace sam iz Novog sada pa ako neko ima neki konkretan predlog nek se javi za pomoc! Unapred zahvalan!
[ deks007 @ 26.07.2011. 20:36 ] @
Probaj da skines bateriju a da je ukljucena kamera pa je onda opet stavis . Pozdrav !
[ Kokan - YU @ 26.07.2011. 21:02 ] @
Citat:
deks007: Probaj da skines bateriju a da je ukljucena kamera pa je onda opet stavis . Pozdrav !

Probao sam al opet nista! Probao sam i duze vreme ostaviti kameru bez baterije da bi kao zaboravila neku svoju memoriju (mada verovatno za to postoji neka mini skrivena baterija) ali opet bez uspeha!
Voleo bi da se neko javi od servisera koji rade u nekim servisima za popravku istih :D cisto da posavetuju ako imaju slicnih iskustava!
[ Stranger2 @ 28.07.2011. 21:26 ] @
Ima sam takav problem sa jednim drugim elektronskim uredjajem. U pitanju je bio jedan digitalni merni instrument. Jednostavno je zaglavi sa istim brojevima na ekranu... i nie nista pomagalo. Mejdutim kada je proslo nekih desetak dana jednostavno je proradio i radi sada kako treba.

U pitanju je verovatno neka nakupina vlage ili prasine na nekom osetljivom delu ili nesto u vezi statickog elektriciteta. Stavi kameru na neko suvo i toplo mesto gde ima svezeg vazduha i cekaj.. a dok cekas isporbavaj, sa skidanjem baterije, vracnajam, punjenjem, neko vreme drzi ukljucenu, pa zatim iskljucenu... dok ne proradi...
[ Kokan - YU @ 05.03.2018. 15:43 ] @
Prošli put je bio flet kabel koji je izmedju ekrana i kamere. Nije bio jeftin ali sam ga promenio. Sad je opet drugi problem. Trepti na ekranu kao da nema kasete. Kad hoću da pustim snimanje na ekranu piše: "THE TAPE IS LOCKED - CHECK THE TAB." Ponekad i uspem nešto da snimim ali mi to predstavlja definitivno problem. Ako treba i slike okačiću. U čemu je sad problem. Pomagajte dok je nisam otresao o zemlju.