[ mmilanov @ 25.07.2011. 18:36 ] @
Pozdrav svima!
Evo o cemu se radi:KIS 2011 je odlican,ali pojavio mi se jedan problemcic kad je rezanje diskova u pitanju.Deluje malo cudno,ali tako je.Imam sata DVDRW PIONEER 116D,kad probam da narezem disk,nijedno rezanje ne uspe,svaki disk se upropasti.Resenje problema je bilo sledece,deinstalirao sam KIS i sve radi bez problema,bilo mi je cudno da je to uzrok,ali rekoh aj da probam(procitao sam to na nekom sajtu).Znaci da on u sebi ima neku opciju koja izgleda sprecava rezanje,tako nesto.E sad,da li zna neko koja je opcija u pitanju,sta bi to trebalo da se iskljuci?Dobar mi je KIS i nebih da ga menjam,pa zato moram da resim ovaj problem.I meni je ovo bilo skroz nelogicno ali kad sam probao.......ispade da je tako,
[ mmilanov @ 25.07.2011. 18:48 ] @
E da,zaboravio sam da kazem da sam probao mnogo softvera za rezanje i svuda pucaju diskovi.U neru mi izbacuje odmah na pocetku rezanja sledece obavestenje:
INVALID BLOCK ADDRESS
WRITING SHORT LEAD OUT
Rezac je ispravan,probao sam ga na drugim kompjuterima i radi OK,isto i kod mene ali tek kad skinem KIS.
[ yolja624 @ 25.07.2011. 19:09 ] @
I ja imam takav problem, ali ne na svakom racunaru sa KIS 2011. Na nekima radi bez problema.
Istovjetan problem imam i sa nekim racunarima na kojima je instaliran Kaspersky Workstation.

Od skora, sve diskove rezem na ovom gdje nemam KIS instaliran.
[ Goran Mijailovic @ 25.07.2011. 19:45 ] @
Aaaa koja je verzija Nera? Imam KIS 2011 skoro godinu dana inikad nisam imao takav problem :?
[ yolja624 @ 25.07.2011. 19:52 ] @
Nije fora u verziji, i 6.x i 8.x (dalje nisam probao) ali i UltraISO... uglavnom rezanje diskova iz vecine meni pristupacnih programa pravi problem. Na Kaspersky forumu sam citao da predlazu da se pauzira KIS prije rezanja?! Ne mogu da vjerujem da je kaspersky takav propust napravio.
[ raikkonen @ 25.07.2011. 19:56 ] @
Bilo je reci o ovom problemu u sledecoj temi:

http://www.elitesecurity.org/t347088-1#2337501

Pre rezanja treba privremeno iskljuciti KIS i tada nema problema s rezanjem.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao raikkonen dana 26.07.2011. u 08:44 GMT+1]
[ yolja624 @ 25.07.2011. 19:59 ] @
Ma sve za medalju... jos bolje da deinstaliram KIS i da instaliram nesto sto ce manje da pravi problem sa osnovnim funkcijama racunara?

Iskreno se nadam da su to rijesili u novom KIS 2012!
[ Goran Mijailovic @ 25.07.2011. 20:09 ] @
OK ok ajd i ja da pljucnem na KIS 2011 ne mogu da instaliram Adobe Acrobat X, pred kraj izbaci neku gresku, e sad na forumima kazu da se iskljuci AV program, ne mogu da verujem da je KIS i za to kriv. Probacu pa javljam
[ kristi1 @ 25.07.2011. 20:17 ] @
Sad su poceli i sa tim AV programima da se pro******ju, jos malo pa ce i jaja da nose.

Ja sam kod Avasta iskljucio i sandbox i web rep, kod Comodo na disable defence+, ne znam sta ce sledece da ubace, koju funkciju.

Uglavnom, kako koja verzija, samo trpaju i naravno da se pojavljuju problemi.
[ calexx @ 25.07.2011. 20:38 ] @
Ja koristim KAV i nikad problem, ni kada sam trošio Nera ni sada. Da li pomaže zapažanje iz pomenute teme?
Citat:
EDIT:Uspeo sam!Treba odstiklirati u KIS-u 2010-Setings-File Anti-Virus-Enable protection!Posle nekog vremena sam normalno narezao disk!!!
[ yolja624 @ 25.07.2011. 20:46 ] @
aj da se kaze da na KIS nije problem, ugasim to. Ali kako da to uradim na Workspace gdje imam Administratora koji preko konzole zakljucao AV i koji nece da ugasi navedenu funkciju?
Mozda da probam da ishakujem, ne KWS vec Administratora?

Ne radi se o rjesenju koje si naveo, vec o prilicnom propustu Kasperskog koji, barem u mojim ocima, vazi za veoma kvalitetno AV rjesenje.
Ili ovo sto rece cjenjeni @Goran Mijailovic? Nece da instalira Adobe Acrobat X?
[ Aleksandar Maletic @ 25.07.2011. 21:00 ] @
Koristio sam i KAV i KIS dugo i nisam imao problema ovakve prirode.
[ valjan @ 25.07.2011. 21:11 ] @
Pretpostavljam da svi koristite legalne verzije KISa, Nero-a, Adobe-a i šta ste već naspominjali? Jer ako je slučajno u pitanju krekovan softver, ko zna šta je ubačeno u taj krek i na koji način softver funkcioniše prilikom njegove primene, što KIS protumači kao nelegalnu aktivnost i počne da blokira. Imao sam i ja slično iskustvo na jednom računaru sa AVG-om i Nerom, naravno Nero je bio kupljen "po nabavnoj ceni" i upropastio je lepu gomilu DVD-ova.

Naravno, nikome od vas nije palo na pamet da pita support Kasperskog za rešenje? Mislim da oni baš i ne prate ovaj forum, a verovatno bi vam rado pomogli u rešavanju problema...
[ yolja624 @ 25.07.2011. 21:13 ] @
u mom slucaju legalan Nero (onaj sto sam dobio uz rezac) i KIS 2011. I KWS.

A neki ljudi su vec pitali:
http://forum.kaspersky.com/lofiversion/index.php/t100517.html
[ Goran Mijailovic @ 26.07.2011. 06:16 ] @
Citat:
Pretpostavljam da svi koristite legalne verzije KISa, Nero-a, Adobe-a i šta ste već naspominjali?


Hm, kolega, trial verzija Acrobata je valjda legalna?! KIS je takodje legalan. OS je takodje trial :O)
[ Goran Mijailovic @ 26.07.2011. 06:23 ] @
Citat:
valjan:
Naravno, nikome od vas nije palo na pamet da pita support Kasperskog za rešenje? Mislim da oni baš i ne prate ovaj forum, a verovatno bi vam rado pomogli u rešavanju problema...


Citat:
Goran Mijailovic: ... ne mogu da instaliram Adobe Acrobat X, pred kraj izbaci neku gresku, e sad na forumima kazu da se iskljuci AV program


Zaboravih da kazem da sam guglao po broju greske koju Acrobat izbaci, te da sam savet da se ugasi antimalware odnosno AV program nasao na Adobe forumu/sajtu. To da je KIS krivac je samo moja pretpostavka dok ne proverim tako sto cu ga iskljuciti prilikom instalacije.

EDIT

upravo sam instalirao sa iskljucenim KIS 2011 Adobe Acrobat X Pro.

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 26.07.2011. u 08:04 GMT+1]
[ legija @ 26.07.2011. 08:18 ] @
Samo da potvrdim da i moji korisnici imaju problema sa KIS. U nas sw je integrisan ftp plugin, koji koristimo za update, i naravno ni pomocu trikova ne radi pod KIS-om.
Cak i u slucaju kad se aplikacija stavi u exclude listu. Pomaze jedino potpuno deinstaliranje, pause nema efekta.
Cak nije moguce koristiti aplikaciju za normalan rad, ne samo za update.

Sa druge strane, ja licno koristim Zone Security, sa kasperski AV pluginom i sve radi bez ikakvih problema.
Zanimljiva posljedica svega je da su korisnici poceli traziti da mi prilagodimo nas SW Kasperskom a ne obratno. Ludnica.
[ Goran Mijailovic @ 26.07.2011. 08:23 ] @
Citat:
Zanimljiva posljedica svega je da su korisnici poceli traziti da mi prilagodimo nas SW Kasperskom a ne obratno. Ludnica.


Logicno
[ valjan @ 26.07.2011. 08:41 ] @
Pa ne kapiram sto niko ne cima Kaspersky? Ja sam recimo nedavno imao problem sa Avirom, posle update-a nisam mogao da skidam POP3 mailove sa ukljucenim MailGuardom, pisao podrsci, i resili su to za par dana. Cimajte ih, trazite pare nazad za unistene medije (jeste da vam ih nece dati, ali cim spomenes "pare nazad", nekako zahtev dobije na urgenciji), cimajte i Nero pa trazite da i oni cimaju Kaspersky, jer kao sto rekoh, sumnjam da bilo ko od njih cita ovaj forum...
[ Goran Mijailovic @ 26.07.2011. 09:19 ] @
Mozda neko ne moze da ih cimne?

Kad ukucas na Kaspersky forumu rec Acrobat izadje 28 strana raznih tema na svim mogucim jezicima, ja sam naleteo na francuski i spanski u toku mog malopredjasnjeg petominutnog poseta tom forumu. Previse posla, lakse mi bilo da iskljucim KIS dok prodje instalacija, a i sta bi mogli da mi savetuju?! "Iskljuci KIS dok ne instaliras Acrobat" :0) Dalje, ne vladamo svi tako dobro nekim stranim jezikom da bi mogli nekoga da cimamo. I jos nesto, ima ljudi koji su licencu dobili na poklon tako da ne poseduju racun o kupovini, kako onda da ih cimaju?
[ calexx @ 26.07.2011. 09:25 ] @
Ja koristim KAV i nikad nigde nije bilo problema pa bi bilo dobro da prvo potražite u firewall podešavanjima da li nešto blokira. Možda je jednostavno pa bi cimanje samo bilo priznavanje da nisu proučena podešavanja. Koristim KAV kući na više OS-ova a koristio sam i u bivšoj firmi, sve pod regularnom licencom.
[ Goran Mijailovic @ 26.07.2011. 09:39 ] @
Kakva podesavanja o cemu pricas? Kod mene je KIS out of box, nista ja nisam menjao a i zasto bih, jedino je iskljucen anti baner zbog problema koje on proizvodi a koji su nasiroko opisani na netu. Probaj ti da instaliras Adobe Acrobat X Pro sa ukljucenim KAV-om, evo ti link za download trial verzije: https://www.adobe.com/cfusion/...product=acrobat_pro&loc=en
[ valjan @ 26.07.2011. 10:26 ] @
Cekaj malo, ako ti je srpski problem, onda ne znam kako da ti pomognem. Pogledaj ponudjene jezike u levoj koloni: http://support.kaspersky.com/helpdesk.html - mozes cak da biras hoces cirilicu ili latinicu... A i ne znam sta ce im tvoj racun iz prodavnice na uvid? Do sada sam kontaktirao razne tehnicke podrske, i uglavnom im je bio potreban samo S/N, P/N, license number ili bilo koji slican jedinstveni identifikator...
[ Goran Mijailovic @ 26.07.2011. 10:43 ] @
Ok ok. Meni nije problem. Ja sam navikao da svoje probleme resavam sam. Nikada nisam kontaktirao niti jednu tehnicku podrsku. Priznajem da nisam znao da ima srpski jezik, jer kad sam napravio My Kaspersky Account napravio sam ga ovde: https://my.kaspersky.com/en/index.html valjda po inerciji ili mi je bilo tako ponudjeno ne znam ni sam tek taj account je na engleskom, a nisam se ni logovao tamo od februara kad sam ga napravio pa sve do danas, nije mi bio potreban.
[ calexx @ 26.07.2011. 10:59 ] @
Citat:
Goran Mijailovic: Kakva podesavanja o cemu pricas? Kod mene je KIS out of box, nista ja nisam menjao a i zasto bih, jedino je iskljucen anti baner zbog problema koje on proizvodi a koji su nasiroko opisani na netu. Probaj ti da instaliras Adobe Acrobat X Pro sa ukljucenim KAV-om
Ko kaže da KIS out of box nema nešto blokirano pa je potrebno da se dodaju izuzeci? I portovi su mu pozatvarani pa moraš da ih posebno otvaraš ... to u KAV varijanti ne postoji pa se drugačije ponaša. Eto, skinuo sam ovu trial verziju od pola giga i instalirao bez problema.
[ Goran Mijailovic @ 26.07.2011. 11:02 ] @
Svaka cast, sad skini KIS 2011 pa probaj ponovo. Onda mozes da nam objasnis gde je bio problem i koja su to podesavanja koja treba uraditi.

EDIT

Citat:
Ko kaže da KIS out of box nema nešto blokirano pa je potrebno da se dodaju izuzeci?


Kakvi izuzeci da bi se instalirao obican program? To nije tako zamisljeno da radi...
[ calexx @ 26.07.2011. 11:05 ] @
Neka hvala, platio sam KAV licencu i nemam nameru da eksperimentišem pa posle razmišljam kako dalje. ;) Iskljči firewall, pogledaj šta se još ograničava u tom delu ... meni su dosta ruter i firewall od Sedmice, neću da ih trpam.
[ Goran Mijailovic @ 26.07.2011. 11:12 ] @
Citat:
calexx: Iskljči firewall, pogledaj šta se još ograničava u tom delu ... meni su dosta ruter i firewall od Sedmice, neću da ih trpam.


A zasto bih iskljucivao firewall, ti mislis da cu ja sto puta da instaliram Acrobat? Nasao sam najbrzi i najjednostavniji nacin za instalaciju, zahvaljujuci Adobe forumu. Zao mi je samo sto nisam zapisao broj greske koja se javlja kod instalacije ali nije ni bitno.
[ calexx @ 26.07.2011. 11:46 ] @
Mislio sam da ga isključiš i proveriš da li on blokira. Ako je on, onda traži neki deo koji je krivac, ako i dalje ne radi, traži na drugoj strani. Često se desi da je uključena neka bzvz zabrana koja nije bitna a pravi ovakve probleme. Prvi korak je bio da gašenjem KIS-a proveriš da li je on kriv, posle ideš redom do krajnjeg. Inače mi je bzvz da se gasi KIS za svako rezanje diskova, bolje neka komponenta koja je manje bitna a ne prekida zaštitu.
[ Aleksandar Maletic @ 26.07.2011. 13:28 ] @
Zasto koristiti KIS kada je tu KAV? Da li mislite da cete biti bezbedniji?
Firewall nije presudna komponenta u odbrani sistema od malicioznih kodova. Bez njega se moze, ali bez antivirusa ili antispyware-a ne.
Predjite na vreme na komforniju i manje zahtevnu soluciju koja podjednako dobro stiti sistem...


[Ovu poruku je menjao Aleksandar Maletic dana 26.07.2011. u 14:52 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Maletic dana 26.07.2011. u 14:53 GMT+1]
[ yolja624 @ 26.07.2011. 15:04 ] @
Citat:
Aleksandar Maletic: Zasto koristiti KIS kada je tu KAV? Da li mislite da cete biti bezbedniji?
Firewall nije presudna komponenta u odbrani sistema od malicioznih kodova. Bez njega se moze, ali bez antivirusa ili antispyware-a ne.
Predjite na vreme na komforniju i manje zahtevnu soluciju koja podjednako dobro stiti sistem... ;)



Razlika izmedju KIS i KAV nije samo firewall http://www.kaspersky.com/compare i nikako se ne bi slozio da se bez FW moze, ako racunar koristis za pristup NET-u.

[ Aleksandar Maletic @ 26.07.2011. 15:21 ] @
Citat:
nikako se ne bi slozio da se bez FW moze, ako racunar koristis za pristup NET-u.

To je sve stvar individualnog zapazanja.
Ne koristim nikakav firewall osim integrisanog i nemam problema. Zasto bi svoj sistem opteretio dodatnim komponentama?
Znam gde surfujem, sta preuzimam sa interneta, imam svoje proste metode kako da se zastitim i to je to.
[ yolja624 @ 26.07.2011. 15:33 ] @
cijenim tvoju strucnu expertizu, ali internet ne koriste samo IT strucnjaci koji znaju gdje treba da surfuju a gdje ne.
[ ChanMaster @ 26.07.2011. 15:41 ] @
Citat:
yolja624: cijenim tvoju strucnu expertizu, ali internet ne koriste samo IT strucnjaci koji znaju gdje treba da surfuju a gdje ne.


Ne treba biti IT strucnjak da bi se znalo da je download MP3, Filmova i ilegalnog softwera na svakojakim stranicama bezbedno...
[ yolja624 @ 26.07.2011. 15:43 ] @
Dobro, ako ti tako kazes...
[ Aleksandar Maletic @ 26.07.2011. 15:45 ] @
Ne smatram sebe IT ekspertom vec disciplinovanim korisnikom. Razlika je velika.
Nego, da se vratimo na temu. Dajte neki savet coveku da ne bi otislo ovo u beskraj.
[ raikkonen @ 27.07.2011. 06:35 ] @
Savet je da deaktivira KIS pre rezanja diskova i da ga ponovo aktivira nakon rezanja. Ako mu to ne odgovara treba da koristi neki drugi vid zastite, na primer Norton Internet Security jer on ne unistava diskove.
[ yolja624 @ 27.07.2011. 08:32 ] @
Da gasim AV zastitu? Divota.

Evo slucaj.
Na jednom mjestu sam krpio mrezu, a nazalost nemam mogucnosti da je uradim kako treba od pocetka.
Mreza se sastoji od 2 segmenta. Prvi segment je mreza jedne drzavne uprave sa nekim serverom, koja je povezana sa drugim segmentom mreze koju sacinjava nekih 15 privatnih firmi sa po 3-4 racunara po firmi. Naucnik koji je projektovao to prije par godina, sve te silne privatne firme poukljucivao u jedan switch i svi su u jednom broadcast domenu i koriste isti GW za pristup serveru Uprave. Vecina od tih privatnih firmi nema nikakve AV zastite, a kompletna mreza je leglo Kido/Conficker i slicnih napasnika. U firmama u kojima sam rijesio problem sa Kido, to sam uradio upravo sa KIS firewall-om (legalni - nekih 25 komada). Ko je imao susret sa tom napascu moze ti reci da cim ugasis firewall, kido ulijece za par sekundi.
Nemam nacina da ocistim sve racunare, jer ne zele sve privatne firme da se zastite i nece da plate AV rjesenje.
Radnici iz tih firmi gdje sam stavio KIS mi se zale da imaju problem sa rezanjem cd i dvd. A imaju potrebu da to rade bar jednom nedeljno jer prave arhive? Sta da im kazem? Iskopcajte mrezu, gasite AV pa rezite? Neozbiljno.

I firma u kojoj radim ima Total Space Security (legalan). Sta sad treba da svakom od 50 klijenata, prema potrebi, 2 do 3 puta nedeljno palim i gasim AV da bi mogli da rezu CD ili DVD? I to pod uslovom da uganjam administratora koji ce biti uz konzolu da to odradjuje? To ako kazem direktoru mogu slobodno da trazim drugi posao jer je Kaspersky kupljen zato sto sam za njega, pored drugih, i ja lobirao.

Ovu temu shvatam kao iznosenje jednog bizarnog problema koji se ne rjesava vec izvjesno vrijeme. A i kao upozorenje svima koji koriste KIS, KAV i slicno da mogu da imaju problem i da paze sta predlazu direktoru da ne bi imali problem koji ja sad imam.
[ Goran Mijailovic @ 27.07.2011. 09:10 ] @
A jesi li pisao Microso.. pardon Kasperskom?
[ yolja624 @ 27.07.2011. 09:18 ] @
pisao sam onom ko mi je to prodao. A oni su valjda dalje... support je dogovoren sa prodavcem na taj nacin. A citam forume pa vidim da to imaju i drugi kao problem, koji se ocigledno ne rjesava.
[ Goran Mijailovic @ 27.07.2011. 09:43 ] @
Ja imam KIS 2011 skoro godinu dana i imao sam problema sa rezanjem CD-a ali mi nije palo na pamet da je do KIS 2011. Mislio sam da je do rezaca, pri cemu sam izmenio 5-6 firmware-a i na kraju se vratio na originalni koji je dosao sa njim jer je najnoviji firmware upropastio mogucnost citanja DVD+ Verbatim diskova. Takodje sam primetio da ako ogranicim brzinu rezanja na 32x tj. ne dozvolim maksimalnu brzinu rezanja CD se lepo finalizuje i nareze, u suprotnom se rezac zaglupi i samo restart kompjutera ga moze odglaviti. Ne znam da li ovo ima veze sa rezacem ili je do KIS 2011, tek nekako sam uspeo da se naviknem da radim u takvom okruzenju.

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 27.07.2011. u 18:11 GMT+1]
[ stil @ 27.07.2011. 09:48 ] @
Čitam ovu temu jer i sam imam KIS 2011 na Windows 7 Ultimate ali nikada nisam imao tih problema sa rezanjem.

Za ovu priliku sam narezao fajl od 350MB bez ikakvih problema baš u Nerou. Takođe i sa max brzinom koji disk dopušta - opet bez ikakvih problema. Tu mora da ima još nešto što vam pravi problem.

Poz.

















[Ovu poruku je menjao stil dana 27.07.2011. u 11:05 GMT+1]
[ calexx @ 27.07.2011. 10:01 ] @
Hm, da li je problem kada pokušavaš da režeš CD na 52x?? Tu već može da bude još štošta uzrok ... nikad nisam CD rezao brže od 16x (tj ovaj rezač i ne dozvoljava manje) a DVD preko 8x. Ne znači mi ništa tih nekoliko sekundi uštede.
[ valjan @ 27.07.2011. 10:10 ] @
Kod podrske vazi jedno pravilo: ne je*e lep nego uporan. Napisati jednom "meni ovo ne radi" i cekati da ga sami rese cesto rezultuje neresenim problemom. Zaboravite forume, pisite direktno helpdeskovima, ili ko ima mogucnost neka ih zove, sto blize centrali to bolje, i dosadjujte sa pitanjima "kad ce ovo moje". Ja sam provodio sate na telefonu sa Dell, MS i slicnim podrskama, sa ovim sitnim AV-ovskim nesto manje, tako da imam iskustva s njima, jedino sto nemam KIS pa nemam taj problem o kojem pricate :-)
[ raikkonen @ 27.07.2011. 10:36 ] @
Taj problem postoji jos od marta 2009. godine i nema nikakve veze s programom za rezanje ni s verzijom KIS 2011. Isto se desavalo i na starijim verzijama KIS i ustanovio sam jos tada da je KIS uzrok problema, tacnije sve je pocelo od verzije KIS-a 8.0.0.506. Meni se kao i pokretacu ove teme to desavalo na rezacu Pioneer, da li je tako i kod drugih rezaca ne znam. Da dodam jos da je taj problem bio prisutan na svim brzinama rezanja.
[ stil @ 27.07.2011. 11:24 ] @
Koristim na ovoj mašini KIS još od verzije 7.0.1.325 pa do danas zaključno sa verzijom. Ono što je bitno, to su uvek bile verzije koje su skinute direktno sa Kaspersky sajta, nikako nekakve krekovane verzije i šta ti ja znam. I do sada nisam imao problema sa rezanjem diskova bilo da je u pitanju Nero ili bilo koji drugi program.

My 2c.
[ Goran Mijailovic @ 27.07.2011. 17:16 ] @
Citat:
calexx: Hm, da li je problem kada pokušavaš da režeš CD na 52x?? Tu već može da bude još štošta uzrok ... nikad nisam CD rezao brže od 16x (tj ovaj rezač i ne dozvoljava manje) a DVD preko 8x. Ne znači mi ništa tih nekoliko sekundi uštede.


Iskren da budem,od samog pocetka sam krivio proizvodjaca DVD rezaca i Nero a nisam ni sumnjao na KIS. Probacu jos jednom sa iskljucenim KIS-om pa nek košta šta košta :)
[ Goran Mijailovic @ 27.07.2011. 17:17 ] @

@stil
Koje su ti ovo brzine 8x i 10x?
Ja nisam imao problema sa rezanjem DVD-a već CD-ova.
[ calexx @ 27.07.2011. 17:52 ] @
Pa ovo su brzine rezanja CD-ova. ;) Reži 8 ili 16x, potrošićeš minut-dva više po disku ali neće da pucaju. Ako si probao 52x, onda je velika verovatnoća da je tu bilo mnogo krivaca za pucanje. Moguće je da KIS proveri to što ide na rezanje pa je dovoljno da to zakasni preko dozvoljenog i ode disk.

Stvarno nemam pojma čemu služi rezanje na tim velikim brzinama ... osim ako neko voli čisto da testira.
[ stil @ 27.07.2011. 18:06 ] @
Citat:
Goran Mijailovic:
@stil
Koje su ti ovo brzine 8x i 10x?
Ja nisam imao problema sa rezanjem DVD-a već CD-ova.


Pa to je neki Verbatim CD RW koji mi je bio pri ruci. 10x je njegova maksimalna brzina rezanja.


[ Goran Mijailovic @ 27.07.2011. 20:26 ] @
Citat:
calexx: Pa ovo su brzine rezanja CD-ova. ;) Reži 8 ili 16x, potrošićeš minut-dva više po disku ali neće da pucaju. Ako si probao 52x, onda je velika verovatnoća da je tu bilo mnogo krivaca za pucanje. Moguće je da KIS proveri to što ide na rezanje pa je dovoljno da to zakasni preko dozvoljenog i ode disk.

Stvarno nemam pojma čemu služi rezanje na tim velikim brzinama ... osim ako neko voli čisto da testira.


Celex, poodavno je objašnjeno da novi rezači sa novim jačim laserima zahtevaju veće brzine a sve zbog dubine jamica na CD-u. Pravilo o rezanju ne bržem od 16x važilo je za starije generacije CD rezača.
[ Goran Mijailovic @ 27.07.2011. 20:28 ] @
Citat:
stil: Pa to je neki Verbatim CD RW koji mi je bio pri ruci. 10x je njegova maksimalna brzina rezanja.



Onda ne reprodukuješ uslove pod kojima se javlja pucanje diskova tj. nemogućnost finalizacije na pravi način ;)
Pozdrav.
[ stil @ 27.07.2011. 20:53 ] @
Citat:
Goran Mijailovic: Onda ne reprodukuješ uslove pod kojima se javlja pucanje diskova tj. nemogućnost finalizacije na pravi način ;)
Pozdrav.


Pa dobro sad. Pržio sam obične CD-ove ranije, butabilni Knoppix recimo i isto su radili kako treba isto kao i ovaj CD RW što sam gore pokazao. Inače nikada ne režem sa max brzinama ne zato što sam imao problema već zato što sam čitao raznorazne tekstove na tu temu pa sam to zapamtio kao savet. Obično idem na pola od maksimalne vrednosti koja mi se ponudi za dati disk.

Poz.
[ calexx @ 27.07.2011. 22:41 ] @
Citat:
Goran Mijailovic: Celex, poodavno je objašnjeno da novi rezači sa novim jačim laserima zahtevaju veće brzine a sve zbog dubine jamica na CD-u. Pravilo o rezanju ne bržem od 16x važilo je za starije generacije CD rezača.
Čuo sam i ja te priče ali sam ja više praktičar. ;) Narežem nekoliko diskova na raznim brzinama i onda testiram koliko su čitljivi i koliko se grešaka pojavi. Već prvi DVD test je pokazao da 16x narezan DVD ima možda i 20% više grešaka a ušteda u vremenu rezanja (ta teorija se odnosi na dužinu trajanja rezanja jer noviji jači laseri više greju pa da se ne ošteti) je bila minut-dva. Nisam testirao CD-je, njih relativno retko trošim a i tada nisu za mene pa me je mrzelo da to odradim. DVD test mi je pokazao dovoljno.
[ Goran Mijailovic @ 28.07.2011. 07:44 ] @
Ja govorim sve vreme o rezanju CD-ova. Jesam li igde pomenuo rezanje DVD-ova osim kad sam negirao da pričam o rezanju DVD-ova?

Citat:
Čuo sam i ja te priče ali sam ja više praktičar.


Nisu to priče već je dokazano ne teraj me da pretražujem arhive, please

Citat:
Goran Mijailovic: Pravilo o rezanju ne bržem od 16x važilo je za starije generacije CD rezača.
Citat:


calexx: Već prvi DVD test je pokazao da 16x narezan DVD ima možda i 20% više grešaka a


Eto odmah zamene teza, ja govorim o 16x rezanju CD-ova a ti o 16x rezanju DVD-ova.
[ calexx @ 28.07.2011. 08:24 ] @
Kakve veze ima da li se reže CD ili DVD ako je problem sa većim brzinama? Ako mala brzina smeta CD-u, onda bi trebalo da smeta i ostalim medijima. Ako je bolje da se CD reže 52x, onda bi analogno tome trebalo da DVD režem 24x? DVD sam pomenuo samo zato što sam njih testirao a CD nisam ali ako ti nešto znači, od sada ću da pišem samo za CD.

Ja sam odavno prestao da pratim te priče pa se ne sećam da li sam negde, osim na pojedinim forumima, video takve preporuke. Ne znači da neću sad da potražim. ;)

edit: pogledao sam, uglavnom pišu da je svejedno da li se reže manjom ili najvećom brzinom i da su rezultati manje-više isti. Osim par audio frikova koji koriste najmanju (e ta priča kruži među njima, audio diskove rezati najmanjom brzinom) ostali to rade kako ko. U tvom slučaju je očigledna prednost kada koristiš manju brzinu jer na najvećoj nešto brlja, da li komp ne uspe da prenese sve na toj brzini, da li je disk sumnjivog kvaliteta ili KIS usporava dok proverava šta se dešava ... tek, biraj da li ćeš da gasiš KIS da bi rezao brzo ili ćeš da režeš nekom manjom brzinom. Na vremenu rezanja nećeš da uštediš previše jer je razlika minimalna.

E da, nisam obratio pažnju na taj detalj, koje diskove koristiš ... mada ovo već ide u OT.

[Ovu poruku je menjao calexx dana 28.07.2011. u 09:49 GMT+1]
[ Goran Mijailovic @ 28.07.2011. 08:58 ] @
Verbatim CD-ove.

Citat:
tek, biraj da li ćeš da gasiš KIS da bi rezao brzo ili ćeš da režeš nekom manjom brzinom.


Ja uopšte nisam siguran, ponavljam, da je KIS razlog. Žao mi je ako tako deluje, a i nisam postavljač teme, čim proverim sa isključenim KIS-om rezanje na najvećim brzinama javiću se ovde.

Citat:
Ako mala brzina smeta CD-u, onda bi trebalo da smeta i ostalim medijima.


Ne znam za ostale medije ali možda nisu projektovani kao CD? Uglavnom poenta je da noviji laseri na CD rezačima (samo o CD rezačima pišem ovog puta jer to zasigurno znam) ako se koriste sporije brzine rezanja tipa 8x ili 10x ili čak 16x (mada je to neka granična brzina) zapravo "predubljuju" jamice na CD-u, što nije povoljno za sam medij. Tako da rezanje na CD-ovima koji su deklarisani na brzine 40x, 52X, 56X bi trebalo da bude optimalno na nekim brzinama od 24x do 32x eventualno 40x.

BTW
ovi nas preslikavaju 1/1 :D
http://zastita.com/084267/re-k...curity-2011-jedan-problem.html

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 28.07.2011. u 10:12 GMT+1]
[ Goran Mijailovic @ 22.08.2011. 18:40 ] @
Citat:
Goran Mijailovic: Ja uopšte nisam siguran, ponavljam, da je KIS razlog. Žao mi je ako tako deluje, a i nisam postavljač teme, čim proverim sa isključenim KIS-om rezanje na najvećim brzinama javiću se ovde.


Danas mi istice licenca za KIS 2011 mozda probam da narezem koji CD
[ Aleksandar Maletic @ 22.08.2011. 19:34 ] @
Off topic

Zasto koristiti Nero koji je veoma kompleksan kada postoji alternativa kao sto je recimo CDBurnerXP?
Svako ima svoj ukus, ali mislim da prosecnom korisniku ne treba nista vise od onog sto poseduje CDBurnerXP.
Takodje, CDBurnerXP tezi svega 6-7 MB, a Nero kao prosecan DiVX film...
[ Goran Mijailovic @ 22.08.2011. 19:41 ] @
Navika, jos iz vremena kad je Nero bio samo program za rezanje.
[ zoran_dojkic @ 23.08.2011. 16:44 ] @
Citat:
Aleksandar Maletic:Zasto koristiti Nero koji je veoma kompleksan

Zato što postoji Nero Lite 33 MB.
[ Goran Mijailovic @ 31.08.2011. 14:35 ] @
A sad imam KIS 2012 trial licencu od 91 dan
[ Aleksandar Maletic @ 31.08.2011. 14:41 ] @
Trial? Bolje ga kupi povoljno dok traje akcija!
@Vodomar je došao do ovog linka.


http://store.v3.co.uk/p23341-k...ternet_security_2012_1-pc_1-yr
[ Goran Mijailovic @ 31.08.2011. 14:47 ] @
Pa nemam ja karticu za prekomorska placanja :)
[ Aleksandar Maletic @ 31.08.2011. 21:23 ] @
Citat:
Goran Mijailovic: Pa nemam ja karticu za prekomorska placanja

Nemam ni ja, ali ćale ima...
[ Vodomar @ 01.09.2011. 16:05 ] @
pa možda odšetam do intese i napravim tu net visa karticu...mada šta znam baš da ostanem nekom av-u veran godinu dana to mi malo bzv...6 meseci u vr' glave :-D