[ culah @ 26.07.2011. 16:25 ] @
ovakav je problem...
upalim racunar i on radi medjutim lampica na monitoru pozeleni samo na djelic secunde i onda ne reaguje kao da nisam ni spojio monitor sa racunarom ...
eh sad se desavaju cudne stvari nekad hoce da se upali a evo i kako ...
-monitor ugasim pa iskopcam racunar iz struje pa ga ukljucim i cekam da mi na tastaturi dva puta se upale lampice(prvi put se pale odmah kad se ukljuce a drugi put nakon 20 sec) i tek kad se drugi put upale onda hoce da radi.
pokusavam ga popravit al mi dodje da ga sutnem sa balkona toliko me nervira...
do monitora nije jer imam 5-6 komada i probao sam ne bi trebalo ni da je grafika.
eh da li je moguce da se ovo moze desiti radi procesora jedino to nemem viska hehe
[ calexx @ 26.07.2011. 16:52 ] @
Imaš li višak elektrolita koji su na ploči? Pogledaj one koji su otprilike oko konektora na koji dolazi kabl iz napajanja, ako su nabubreli ili se možda rascvetali, nećeš da imaš mnogo posla.
[ culah @ 26.07.2011. 17:12 ] @
nema nikakvih problema znaci vjerovatno nije do toga sad sam maloprije gledao...a sad ne znam mozda skinem plocu skroz sa kucista i onda se to moze vidjeti sa donje strane ako je koji izgorio sad cu to da uradim i pregledam
[ vaske71 @ 26.07.2011. 17:53 ] @
Koja je to maticna ploca?
Uzmi aparat u ruke pa uslikaj .
Takodje uslikaj i grafiku ...

Ako je do ELCO-a mozes da bacis plocu, pogotovo ako nisu Solid jer takve ploce imaju veoma slabe bakarne vodove .
[ Stefan117 @ 28.07.2011. 16:44 ] @
Povadi sve i kucista tj. kablove, ram memoriju, graficku i posle vrati sve na mesto al ih sve dobro uguraj...!! Trebalo bi da uspe...
Kada sam poravljao kod druga komp imao je ama bas slican problem kao tvoj i posle toga sve je radilo kako treba...

Pozdrav...!!
[ dekizp @ 26.09.2012. 19:32 ] @
Izvinjavam se sto ponovo otvaram ovu temu ali poludeh, isti simptomi kao na ovom forumu.

Da pocnem iz pocetka, racunar radio ok, ploca ASUS A7V8X-X, izasao sam iz sobe i kad sam se vratio, kompjuter radi a na monitoru nista.
Posto sam radio kao PC serviser, nisam se mnogo uzbudjivao, proverio konekciju kartica, izduvao prasinu kad ono opet ne radi... probao drugu graficku koja znam da radi, opet ne daje nikakve znake.
Izvadim RAM, upalim, ne pisti nista, izvadim graficku takodje ne daje nikakav zvuk, reko - ok crkla ploca. E sad sto je najcudnije, zamenim ja plocu sa drugom koja takodje znam da radi, upalim kad ono ISTO. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!! Da poludim, probao i na drugom monitoru i opet isto, probao drugo napajanje i opet isto. Komp se upali i radi a izlaz na monitor nistaaaaaaa.

Da rezimiram:
DVa napajanja, dve grafičke, dve ploče, dva monitora. Sve kombinacije ne rade, tj rade ali ne daju izlaz na monitor. Nemoguće da su mi obe ploče riknule u isto vreme.
Dajte neki savet ne znam sta moze da bude.

[Ovu poruku je menjao dekizp dana 26.09.2012. u 20:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dekizp dana 26.09.2012. u 20:59 GMT+1]
[ Marenović Slaviša @ 27.09.2012. 12:52 ] @

A kablovi?
[ kktigar @ 04.10.2012. 12:53 ] @
Citat:
dekizp:
Izvinjavam se sto ponovo otvaram ovu temu ali poludeh, isti simptomi kao na ovom forumu.

Da pocnem iz pocetka, racunar radio ok, ploca ASUS A7V8X-X, izasao sam iz sobe i kad sam se vratio, kompjuter radi a na monitoru nista.
Posto sam radio kao PC serviser, nisam se mnogo uzbudjivao, proverio konekciju kartica, izduvao prasinu kad ono opet ne radi... probao drugu graficku koja znam da radi, opet ne daje nikakve znake.
Izvadim RAM, upalim, ne pisti nista, izvadim graficku takodje ne daje nikakav zvuk, reko - ok crkla ploca. E sad sto je najcudnije, zamenim ja plocu sa drugom koja takodje znam da radi, upalim kad ono ISTO. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!! Da poludim, probao i na drugom monitoru i opet isto, probao drugo napajanje i opet isto. Komp se upali i radi a izlaz na monitor nistaaaaaaa.

Da rezimiram:
DVa napajanja, dve grafičke, dve ploče, dva monitora. Sve kombinacije ne rade, tj rade ali ne daju izlaz na monitor. Nemoguće da su mi obe ploče riknule u isto vreme.
Dajte neki savet ne znam sta moze da bude.

[Ovu poruku je menjao dekizp dana 26.09.2012. u 20:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dekizp dana 26.09.2012. u 20:59 GMT+1]


Jesi li probao sa drugom ram memorijom? Da li 100% siguran u napajanje, proveri napajanje za procesor onaj kablic sa 4 pina, ako on ne radi racunar ti na monitoru nece dati sliku...