[ misahidroo @ 27.07.2011. 14:23 ] @
Pozdrav! Planiram da predjem na neki od Mix Net paketa pa me zanima da li ovi minuti u okviru pretplate važe ka svim mrežama ili su samo za telekom mrežu. Verovatno važe ka svim ali ono... telekom je to...
Drugo, kako se naplaćuju poruke za parking u okviru ovog paketa. Pošto u njemu postoje i besplatne poruke pa me zanima da li se one koriste ili ne.
I treće, da li i za Mix Net pakete važi popust od 50% na 12/24 meseca ugovora?
Trenutno sam na o66 kontrola troškova.
[ Dexic @ 27.07.2011. 16:34 ] @
Vaze za sve mreze. Vazi 50% popust.
Ne znam za parking da li se skida besplatna poruka kad se placa, ali sigurno ne dodaje cena parkinga na racun (to je jedino moglo kod 066KT i ranije kod VIP-a da se koristi za VAS vise nego sto se imalo :D)
[ zvezdasbg @ 28.07.2011. 10:47 ] @
Placanje parkinga se tretira kao specijalni SMS i ne ulazi u paket free poruka.
[ Vlada666 @ 23.09.2011. 23:30 ] @
Jel postoji mogucnost promene tarifnog profila na Mix net-u u sred meseca ako ne postoji ugovorna obaveza, na primer danas podnesem zahtev za prenos na drugu tarifu i sutrdan sa na toj tarifi ili promena tarife krece od 1. u narednom mesecu?
[ make_lele @ 23.09.2011. 23:36 ] @
promena tarife krece od 1. u narednom mesecu
[ Dexic @ 24.09.2011. 03:56 ] @
Mozda su nesto menjali ali meni je prelazak radio istog meseca (nije sledeceg dana ali za koji dan) za bilo koji prelazak (nisam koristio KT).
U slucaju potpisivanja ugovora sa 50% popusta tek od 1. narednog.
[ Vlada666 @ 24.09.2011. 15:39 ] @
ok, hvala na odgovoru obojici.

Malo sam se za....o u koracima pa zbog toga pitam.
Podneo sam zahtev za prelazak sa Telenora 16.9., a prelaz je obavljen juce 23.9. Prilikom podnosenja zahteva sam reko da zelim Mix net M sa 50% popusta i covek napravi ugovor.

Medjutim sutradan sam skontao da na tom prvom ugovoru nema ni reci o 50% popusta vec je to ugovor bez obaveze sa standardnom cenom, dakle tek u ponedeljak idem da potpisem ovaj sa popustom.

Ne krivim radnika u poslovnici trebalo je bar da mahinalno pogledam ugovor i sta potpisujem, pogotovu jer sam po stuci pravnik.

Neznam kako cemi obracunati pretplatu za ovaj mesec ali pretpostavljam da ceto biti po punoj ceni od 1100din za MIX Net M iako cu ovaj mesec imati svega 7 dana da to iskoristim.

A da, pretpostavljam da saobracaj nece biti prenet u naredni mesec jer sam se predomislio pa cu u ponedeljak potpisati ugovor sa 50% off za MIX net L, dakle prelazim na veci paket.
[ owim @ 24.09.2011. 16:01 ] @
Citat:
Vlada666:Neznam kako cemi obracunati pretplatu za ovaj mesec ali pretpostavljam da ceto biti po punoj ceni od 1100din za MIX Net M iako cu ovaj mesec imati svega 7 dana da to iskoristim.

Naplatiće proporcionalno danima korićenja (za 7 dana, mala pretplata), ali ćeš imati na raspolaganju CEO saobraćaj dodeljen u mesecu. Iskoristi ga.
Citat:
A da, pretpostavljam da saobracaj nece biti prenet u naredni mesec jer sam se predomislio pa cu u ponedeljak potpisati ugovor sa 50% off za MIX net L, dakle prelazim na veci paket.

Neće biti prenet jer menjaš paket. Ponavljam: iskoristi ga!
[ Vlada666 @ 24.09.2011. 16:40 ] @
Ahaaaa, dobro onda je to savim ok


[ Dexic @ 24.09.2011. 21:38 ] @
To je normalno, kad prelazis prvo potpisujes obican ugovor, pa tek kad ti se aktivira taj paket mozes da trazis ugovor sa 50% popusta.
Proveri na *797# -> 2 -> 1 da li je aktiviran Mix Net paket ili je neki drugi stavljen. Takodje, iako ti na #797* kaze da si na Mix Net, moze da se desi da u njihovom sistemu jos uvek nisi :D (ako si aktiviran mozes da uzmes ugovor sa 50% popusta)

Ne znaci da ce biti ovako, ali ako ti kaze da "nije aktivna kartica" a ti je koristis svejedno, da znas od cega moze biti :)
[ Vlada666 @ 25.09.2011. 00:34 ] @
Yap, to cu srediti u ponedeljak, to je verovatno samo dopuna ovog ugovora.

Na Telenoru sam bio, ima vise od 4god, na postpejdu, skoro od njihovog pocetka i bili su ok.

Sto se tice prvog utiska o MTS-u, zadovoljan sam.

Ono sto sam prvo primetio je da MTS ima losiji kvalitet zvuka u razgovoru, nekazem da je skroz lose ali telenor ima kvalitetniji zvuk, neka me ispravi neko ako gresim. Nisam bas imao vremena da testiram brzinu interneta i pokrivenost signalom ali videcu izgleda da je priblizno kao i Telenor.

Sto se tice provere stanja sto ga brate mili toliko zakomplikovase ovo sa kodovima, ulazis u tri menija da bih dosao do stanja, i na telenoru nisam nesto cesto proveravao stanje recimo 5-6 puta pred kraj meseca ali ovde je besmisleno komplikovano.

Azuriranje stanja je korektno koliko vidim, telenor je malo brzi

[ Dexic @ 25.09.2011. 05:16 ] @
Sto se zvuka tice, to izgleda svako ima svoje misljenje, a mozda i zavisi od kartice :) (tj. potrosnje)

Ako ti telefon podrzava SSID multikod, mozes direktno sa *797*1*2# da proveris stanje. Na nekim telefonima radi, na nekima te salje u glavni meni ipak. Daleko je od azurnog, mada je super kako je bilo :)

Ja sam probao sva tri operatera, VIP mi je bio fuj u svakom smislu, Telenor (i sada i u doba Karica) je bio OK. Kvalitet mi izgleda isti i na MTS i na Telenoru.

Ne znam za net kako stoje stvari, ja ne koristim net na mobilnom. Samo jednom sam nesto koristio ozbiljno (dalje od cackanja da vidim kako to radi), i u centru BG mi je na MTS-u isao upload skoro 1MB/s (Mbajt, ne Mbit). (mozda je i 500KB/s, ali toliko je brzo poslat mail od 8MB da nije stigao da se ugasi ekran koji je na 10ak sekundi podesen)
[ ib.kroki @ 25.09.2011. 09:56 ] @
Prešao sam sa Telenor mreže i uzeo jedan od Mix Net paketa.
Broj koristim od 1997 godine (Mobtel) i sada u mreži MTS ne vidim nikakvu razliku. Ni bolje, ni lošije, ali finansijski za mene isplativije.
MTS-u zameram što ima loš 789 servis i komplikovanu proveru stanja.
[ michaelJordan @ 04.11.2011. 12:28 ] @
Hvala na iskustvima.
I ja nameravam da predjem na mts dok traje ova promocija.
Glavni razlog je finansijski.
Mislim da je ostalo slicno!

Samo se dvoumim oko duzine ugovora?
Da li na 12 ili 24 meseca?
[ drvac @ 05.11.2011. 09:42 ] @
Koristio sam Telenor 3 godine. Presoa sam na MTS i koristim vec nesto vise od nedelju dana. Primetno je bolji signal na MTS u Beogradu. Problem koji se javljao kod Telenora je da cesto stizu poruke da sam ne dostupan iako imam pun 3g signal. Iz podrske su mi rekli da znaju za taj problem i da drzim telefon u GSM modu. Cesto mreza na teleofnu seta sa 3G na GSM pogotovo kada krene govorni poziv. Ako sam telefon koristio kao modem obavezno sam morao da ga zakljucam na 3g kako ne bi presao na edge. Kod MTS toga nema. Signal je zakovan na 3g. Nije se desilo da sam ne dostupan ili bilo kakav network error. Provera stanja radi odlicno 3. u mesecu moze da se proveri. Billing se osvezava na 15 min. Uz popust od 50% ako se vezes ugovorm mislim da nema bolje ponude. Jedino sto je lose kod MTS je ponuda mobilnih telefona.
[ michaelJordan @ 22.11.2011. 23:31 ] @
Jos jedno pitanje:

Uzeo sam, svojevremeno telefon preko Telenor mreze, na ugovor.
Ugovorna obaveza je istekla, sve je uredno placeno!
E sad, da li su ti telefoni kodirani da mogu koristiti samo Telenorove kartice?
Pitam zato sto sam podneo zahtev za prelazak na mts a nemam drugi telefon?
[ owim @ 23.11.2011. 00:19 ] @
Telenor otključava aparate nakon ugovorne obaveze. Obavezno to uradi PRE nego što pređeš u MTS. Ako na Telenor sajtu nema detalja, piši na [email protected] ili brze - pozovi 9000 da ti objasne proceduru.
[ Texas Instruments @ 25.11.2011. 23:37 ] @
Da ne bih pokretao novu temu, razmišljam da uzmem onaj MixNex S paket od 100 min, 200 SMS i 200 MB na godinu dana. Pošto će mi sledeći telefon biti neka verzija sa androidom, zanima me da li je ovih 200MB uključenih u pretplatu dovoljno da telefon bude non stop konektovan na 3G mrežu? Recimo da bi bilo nekih aplikacija za vremensku prognozu (to je smešno) i da proverava e-mail. Surfovanje bi bilo nešto normalno, ne gledanje klipova, a i to u uslovima kada mi nije dostupan wifi (ne kući i na poslu).
[ Emil Ranc @ 26.11.2011. 02:02 ] @
Biće ti sigurno dovoljno za takve akcije. Ja često čitam vesti, mail, pa ponekad čak i youtube (dobro, baš retko) na mom androidu i jedva potrošim oko 100mb mesečno. Za surf koristim operu mini koja ide preko svojih servera pa znatno manje podataka troši. U paketu imam 600mb (mix net M), i još kad se doda prenos u naredni mesec, ostane mi preko 1gb nepotrošeno :)
[ owim @ 26.11.2011. 02:32 ] @
Mislim da je svaki savet veoma individualan i zavisi od količine/vrste saobraćaja. Moj drugar potroši više od 1GB mesečno preko iPhone-a! Ja potrošim manje od 100 MB/mesečno preko fona.

Nekoliko sati sam online preko moba (ne WiFi), ali otvaram većinom stranice prilagođene mobilnim uređajima. Prosečna veličine takve stranice je oko 12KB, dok je veličina stranice za standardni brauzer oko 120-190KB. Sem toga, koristim Operu koja mi komprimuje sadržaj i još ga smanjuje. Razlika je bar 10x, i to će dosta uticati na potrošnju. Na prvom mestu mislim na "teže" sajtove, tipa B92, Mondo.rs i sl.

Najbolje da kreneš sa paketom na koji si se nameračio, pratiš potrošnju, ako tokom meseca vidiš da ti 200MB nije dovoljno, aktiviraš data tarifni dodatak, a po želji povećaš paket od sledečeg meseca.
[ ThePersistent @ 25.02.2012. 17:44 ] @
Da ne bih otvarao novu temu pitacu ovde :)

Do sada sam koristio Telenor prepaid broj i uskoro bih uzeo ugovor. Gledao sam Vip, tu sam odabrao Wildfire S paket smart 1100. Ali juce je dosla neverovatna ponuda u mtsu za telefon HTC Evo 3D koji kosta u slobodnoj prodaji oko 600 eura!
Evo linka:
Code:
http://www.mts.telekom.rs/index.php/htc-evo-3d.html


Odusevljen sam i zelim uzeti Mix Net M paket gde HTC placam samo 20k din.

E,sad imam par pitanja u vezi toga. :)

Naime, kako mogu da ostanem na starom broju a da predjem na postpaid u mts-u?
Kolika je konacna cena pretplate?(bez dodatnih koriscenja usluga-ako predjem minute i slicno,vec PDV i ostale gluposti) Recimo u Telenoru moja keva je uzela paket za 1000din a stize joj 1280din pretplata(280din=PDV+PUMT)


Hvala vam, zaista mi trebaju pouzdani odgovori, mnogo bi mi znacilo :)

[Ovu poruku je menjao ThePersistent dana 25.02.2012. u 19:32 GMT+1]
[ calexx @ 25.02.2012. 17:58 ] @
Valjda je sada najlakše da pređeš kod drugog, naročito na postpejd. Mix Net M košta 1121 dinar a plaćaš još i 3G pretplatu od 116,82 i to bi trebalo da bude sve ako ne pređeš minute i MB koji su uračunati.
[ ThePersistent @ 25.02.2012. 18:11 ] @
A sta prakticno znaci ta 3G pretplata? :)

Na sajtu pise:

Mesečna pretplata za 3G uslugu iznosi samo 116,82 dinara sa uračunatim porezom, a omogućava:

video poziv po ceni običnog poziva za vaš tarifni profil
pristup 3G sadržajima na Mondo WAP portalu preko jedinstvene pristupne tačke 3Gmondo.

Ali nesto ne kapiram sta je to tacno :D
[ calexx @ 25.02.2012. 18:26 ] @
Praktično znači da daješ 99+pdv a niko još nije provalio kakve su vajde od toga. Ne možeš da biraš, to je šta je. Računaj kao dodatak na cenu.
[ nidza_nis @ 25.02.2012. 18:39 ] @
Citat:
ThePersistent: Hvala vam, zaista mi trebaju pouzdani odgovori, mnogo bi mi znacilo :)


Ako uz telefon izaberes Mix Net M paket, i ne trosis vise od saobracaja u okviru pretplate, stici ce ti svakog meseca racun u iznosu:
1121din pretplate + 116.82din 3g pretplate = 1237.82din a dobices:

300min nacionalno
600sms nacionalno
600MB interneta

Ako ti se desi da u toku meseca pojedes nesto od saobracaja, vise ti se isplati da aktiviras "tarifne dodatke" nego da trosis preko pretplate:
http://www.mts.telekom.rs/index.php/tarifni-dodaci.908.html
Imaj samo u vidu da ti se tar.dodatak obnavlja po automatizmu iz meseca u mesec, sve dok ga ne otkazes (putem CallCentra 064789 ili slanjem SMS poruke)

3G usluga im je cist harac! Ako kupis kod njih telefon obavezan si da tokom trajanja ugovorne obaveze placas tu glupost u iznosu od 116.82din mesecno. Sa tim ti omogucavaju neke gluposti koje ce ti retko ili nece trebati uopste:
- video pozive (ako telefon ima pomocnu kameru, tvoj konkretno mislim da ima, ali i sagovornik treba da ima isto pomocnu kameru i 3G uslugu - dakle besmisleno)
- uživo gledanje nekih TV programa, muzičkih spotova i filmskih sadržaja koji oni uploaduju na portal
- nadzor saobraćajnica u par gradova Srbije
Kad ti prodju te 2 godine ugovora, od CallCentra mozes da trazis deaktivaciju 3G usluge.

Tih 20k se moze platiti na jednakih 12 rata, ali za to mislim da moras da budes izvesno vreme njihov postpaid pretplatnik. Iznos rate imas u tabeli kraj telefona. Raspitaj se.
http://www.mts.telekom.rs/index.php/htc-evo-3d.html

Ako ti nesto znaci, citavu kupovinu mozes da odradis iz "fotelje".Da bi smanjio broj odlazaka u mt:s poslovnice, da ti olaksam prvi korak za prelazak iz Telenor pripaida u mt:s:
http://www.mts.telekom.rs/index.php/zahtev-za-prenos-broja.html

Telefon mozes da kupis pozivom na 064790, ili preko njhovog WebShopa (uz neki poklon za kupovinu) na adresi:
https://webshop.telekom.rs/detaljnije.aspx?tel_id=1371
[ ThePersistent @ 25.02.2012. 18:44 ] @
Hvala vam na odgovorima :) Svaki dalji savet je dobrodosao naravno :D


To mi znaci da mogu da prebacim broj na mts i onda na njega stavim ugovornu obavezu, da ne uzimam novi postpaid broj :)
[ nidza_nis @ 26.02.2012. 01:38 ] @
Druga varijanta za odlozeno beskamatno placanje je ako imas kartice Intesa banke, pa tako ovaj telefon mozes uzeti na rate sa tom karticom i u okviru ugovorne obaveze od 12 meseci tokom koje prvih 6 pretplata placas 1din, a ostalih 6 pun iznos. U tom slucaju te fon kosta 33k (iznos koji ti banka deli na rate) a pretplatu uzmes koju god hoces.
Vidi i to:
http://www.mts.telekom.rs/inde...lefoni-na-rate-bez-kamate.html
[ ThePersistent @ 26.02.2012. 10:19 ] @
O hvala ti mnogo, ja o tome nisam znao :) A,da, imam Intesinu karticu i onu American...

Citat:
Ukoliko se odlučite za kupovinu telefona na 12 mesečnih rata, ugovorna obaveza je 24 meseca, a prvih 12 pretplata platićete po 1,18 dinara, sa porezom.
Mobilni telefon možete kupiti i na 6 mesečnih rata uz ugovornu obavezu na 12 ili 24 meseca i prvih 6 meseci vaša pretplata za izabrani tarifni profil iznosiće po 1,18 dinara, sa porezom.


Interesuje me samo jel se taj 1 din odnosi na samu pretplatu ili i na ratu?

Recimo Evo 3D na paketu Mix Net L je 10.200 a rata je 850din na 12 meseci. Sama pretplata je 2063din. Ne znam kako se uzima ta rata,preko kartice ili racuna koji stize zajedno sa pretplatom?

Pretpostavljam da to ide da 12 meseci placam samo 850 din telefon, a drugih 12 meseci 2063din pretplatu. Ispravite me ako gresim :D

Ako je tako onda je telefon dzaba :D


Ali ne razumem tebe,kako 33k? :)
Citat:
U tom slucaju te fon kosta 33k (iznos koji ti banka deli na rate)


[Ovu poruku je menjao ThePersistent dana 26.02.2012. u 14:17 GMT+1]
[ Dexic @ 26.02.2012. 11:23 ] @
Kad uzimas telefon na rate ne placas cenu koja stoji uz paket, vec conu na onom linku sto je Nidza dao! A to je puna cena i ista za sve pakete.
Placas ratu 33K/broj_rata ne 850 za telefon.

Neki mnogo hoce.... :)
[ nidza_nis @ 26.02.2012. 13:39 ] @
Hahaa :) Mnogo, mnogo:)) Ja bih uz sve to i 50% ako moze!!! :)))

@ThePersistant
Sve si pobrkao. Imas 2 mogucnosti:

1. Kupovina telefona uz 2godisnju ugovornu obavezu, gde u prvom mesecu na racunu placas "ucesce" za telefon po navedenoj ceni za odabrani tarifni profil.
http://www.mts.telekom.rs/index.php/htc-evo-3d.html
Na tabeli na linku ti je u prvoj koloni iznos mesecne pretplate, a u drugoj ucesce za telefon za izabranu tarifu. Trecu kolonu zaboravi (Iznos rate-12 rata) jer ista vazi samo za pojedine mt:s korisnike (dugogodisnje korisnike,uredne platise, ...itd.. neka vrsta "lojaliti" programa)

2. Kupovina telefona za fiksnih 33.000din podeljenih na 6/12 beskamatnih rata, nezavisno od odabrane tarife. Ovo moze samo ako imas Intesine kartice.
Ako hoces na 12 rata, ugovorna obaveza ti je minimum 2 godine. Prvu godinu te izabrana tarifa kosta 1din mesecno, druge je po punoj ceni.
Ako hoces na 6 rata, ugovorna obaveza ti je minimum 1 godina. Prvih 6 meseci izabrana tarifa te kosta 1 din mesecno, ostalih 6 po punoj ceni.

Predlozio bih ti naravno neke od MIX NET tarifa: http://www.mts.telekom.rs/index.php/mix-net-tarifa.html

Preracunaj se dobro! Ako mislis da trosis par godina onoliko koliko ti je ukljuceno u MIX NET L tarifu (1,947din) bolje ti je da kesiras navedenih 10,200din prvog meseca, nego da telefon uzmes na "Intesa foru" za 33,000din na rate a da opet izaberes MIX NET L tarifu tokom par godina.

ps. Ne zaboravi da ti UZ SVAKI mesecni racun tokom trajanja ugovora stize 3G pretplata.

[ ThePersistent @ 26.02.2012. 13:42 ] @
Sad mi je jasno :D

Hvala mnogo :)

Zaista nisu bas naivni ovi mts-ovci xD
[ Dexic @ 26.02.2012. 15:30 ] @
Sada nisu, ali verovao ili ne bilo je dana kada se videlo da su drzavna firma :)
[ vukadinovic.i @ 26.02.2012. 19:04 ] @
Mozda bi trebalo jos malo sacekati i videti odgovor drugih operatera, jer je cena telefona generalno dosta pala.
Ovaj telefon se konkretno prodaje za 360 eura...
Pozdrav
[ ThePersistent @ 26.02.2012. 19:13 ] @
Pa sta onda da radim :D plus sam negde procitao da taj 3D ekran moze da bude zeznut :D a i mnogo je velik tel.

Da onda uzimam taj za ukupno 50k(pretplata za 2 god. + ucesce) ili mozda HTC Wildfire S u Vipu za 41k(pretplata za 2 god. + ucesce) ? :D
[ nidza_nis @ 26.02.2012. 22:03 ] @
Citat:
Dexic: Sada nisu, ali verovao ili ne bilo je dana kada se videlo da su drzavna firma :)


Ja sad ne znam Dexic da li kupovinu sa "Intesom" uslovljavaju nekim minimalnim tarifama. Ako ne, mozda se isplati uzeti pomenuti telefon na godinu dana ugovora uz Hello postpaid profil, i platiti 33k na 6 rata. Za tih godinu dana bi onda stizalo 6*1din + 6*177 + 12*116,82 = 2469,84din

2469.84 + 33000 = 35469,84


Dakle, za oko 350E bih ga nabacio uz novu SIM karticu na Hello paketu, koju bih posle godinu dana ugasio, a u fon bih bih gurnuo svoju regularnu mts postpaid sa 50% popusta. Jel to prakticno to znaci?

Ima li neko iskustva jel ogranicavaju izbor tarifnih profila kad se kupuje fon na rate preko Intese?

@ThePersistant
Ako je ovo moje tacno razmisljanje, onda ti se isplati da ga uzmes na tu foru. Sta vise, ne moras da menjas operatera za svoju maticnu karticu (sem ako je telefon kodiran). Ili mozes karticu da prebacis u mts i da uzmes ugovor na godinu ili dve sa 50% popusta bez telefona, a fon na ovu foru. Doduse ne mozes na tvoje ime oba. Jedan ugovor mora na drugog (nekog iz porodice... i sl)
[ ThePersistent @ 26.02.2012. 22:22 ] @
Posto je vec neko pomenuo da je cena tog tel. pala na oko 360e onda ne znam kolko se isplati uzeti ga tako :-)


Al zeznuto mi je sto mi je limit na American Express ja mislim 100e. Skoro sam uzeo jednu nike janku od 80e na 6 rata, a u drugoj prodavnici sam hteo da uzmem Colmar pantalone od 160e na isto 6 rata ali mi je odbilo :(
A na racunu nemam mnogo para, i minusu sam :(
Mozda da pokusam da trazim da povecam limit ali ko zna kolko ce to trajati :D

A i isto ti izadje...Da ga uzmem na 2 godine 1121din mesecno + ucesce 200e = ukupno 500e ili to da uradim sto izadje 350e a da tarifu posebno placam tj. tih 50% tokom 2 godine = 160e sto ukupno izadje isto oko 510e :)



EDIT:

Ljudi pa ovo je super! :D

Definitivno uzimam Mix net M sa 50% popusta na 2godine. To me izadje 13440 din ukupno. I onda uzimam neki fon ovako, bez ugovora :)

Hvala ti mnogo sto si me obavestio jer bi ovako pukao 430e za Wildfire S u Telenoru koji je 1din a paket je 1800din na 2 god. a ovako samo 130e+neki fon od oko 150-200e koji ce verovatno biti Wildfire S :O

Tako da odmah menjam broj u mts pa onda na taj broj uzimam 50% popusta na pretplatu ;)



[Ovu poruku je menjao ThePersistent dana 26.02.2012. u 23:56 GMT+1]
[ nidza_nis @ 27.02.2012. 09:50 ] @
@ThePersistent

Pa da, ipak je potrebno malo vremena da se preracunas da vidis sta ti je najbolje, samo nemoj da otegnes u mnogo dana da ne nestane telefon :))

Nemoj samo previse da uproscujes racunicu pa da pretplatu racunas u potpunosti kao novac kojim placas telefon. Ipak za te pare dobijas uslugu (besplatan saobracaj)! Kao sto si izracunao, u nekoj varijanti i 50% na pretplatu tokom 1 ili 2 godine + normalna kupovina telefona nije toliko isplativa.

By the way, trenutna mts promocija sa 50% je najisplatljivija na trzistu (ako ne uzimas fon). Preporucujem ti odmah da uzmes na 2god, da se ne zezas sa 1nom godinom - sumnjam da ce se nesto ovako ponoviti u buducnosti. A ako se desi da ti u naredne 2 godine promene cene u okviru paketa, mozes da raskines ug.obavezu 8 dana od dana objavljivanja promene cena (na osnovu njihovih "Opstih uslova za pruzanje usluga"

Ako te zanimaju jos neki detalji, pitaj slobodno...

Inace, saznao sam detalje za "Intesa" kupovinu:
Mogu samo BEL, MIX i MIX NET tarifni profili (ne moze HELLO)

[ nidza_nis @ 27.02.2012. 14:11 ] @
Izbacili su info gde potenciraju ponudu:

http://www.mts.telekom.rs/inde...a-telefona-vec-od-1-dinar.html

Pozurite, dok ima zaaaaalihaaaa a i naucili su operatere da znaju SVE DETALJE o telefonimaaaaa :))))
[ ThePersistent @ 27.02.2012. 15:39 ] @
Mislim da to nije nista novo,ili gresim? Jer je i pre neki dan Evo 3D mogao da se uzme za 1din al uz 3.127,00din mesecno... A tako i mnogi drugi telefoni. Meni se to ne isplati. Vec samo ona ponuda: 50% pretplata + telefon da kupim bez ugovora(npr u oglasima...) Tako ustedim najvise :)

Sta mislite, da li ce za 8. mart imati neka ponuda, promocija? :D Pa da li mozda to da cekam, mada mi se malo zuri da uzmem sto pre postpaid jer mi trebaju minuti ;)


EDIT:

Hehe cena od HTCa Evo 3D koja je bila juce 600e sad je 350e :O
To znaci da cena u mts od 33k nije nista mnogo povoljnija...

[Ovu poruku je menjao ThePersistent dana 27.02.2012. u 17:36 GMT+1]
[ Emil Ranc @ 27.02.2012. 20:05 ] @
Citat:
ThePersistent
Hehe cena od HTCa Evo 3D koja je bila juce 600e sad je 350e :O

Nije cena juče bila 600e, nego sajt na kojem si gledao cene ima običaj da uopšte ne ažurira cene za određene artikle, kao ni stanje na lageru prodavca (isto važi i za "računarski" sajt istog vlasnika)
[ ThePersistent @ 14.03.2012. 14:39 ] @
Ljudi presao sam u mt:s i mogu vam reci da je to najgore sto sam mogao da uradim!!! Zaleteo sam se na to kao 50% off na pretplatu ali bolje bi mi bilo da sam u telenoru placao punu cenu iako bi tako prosao jeftinije oko 15k...

Tako da moja preporuka ako hocete visok nivo usluge idite u Telenor ili pak Vip a nas jadni mts zaobidjite. Prosto je, kakav vlasnik takva i firma :) A sami znate kakvi su Norvezani :)
[ Jbyn4e @ 14.03.2012. 16:58 ] @
Jos samo da obrazlozis svoje misljenje... ovako se svodi na rekla-kazala.
[ Slobodan Milivojevic @ 14.03.2012. 17:08 ] @
A sta su ti tacno naplatili?
[ Dexic @ 14.03.2012. 19:28 ] @
Verovatno je tipican slucaj kod MTS-a - dok radi, super, ali kad nesto ne radi, bolje da nikada nista nije radilo :D
[ Vlada666 @ 15.03.2012. 21:38 ] @
Evo nekih 6-7 meseci kako sam presao sa Telenora na MTS, a zadrzao stari broj i nemam nikakvih zamerki na uslugu.

Evo nekih sitnica u kojima se razlikuju u mom slucaju:

1.kod Telenora mi je racun za uslugu stizao 7. -8. u mesecu kod MTS stize oko 20. u mesecu
2.Korisnicka podrska je kod Telenora bolja
3.Jednom sam kod MTS zakasnio sa placanjem racuna bio je 5. u narednom mesecu i nisu mi iskljucili telefon, kod Telenora je krajnji rok bio zadnji datum u mesecu u kom je racun stigao.

Sto se tice kvaliteta same usluge u pitanju su nijanse, koristim i internet na mobilnom i razgovore i poruke moj opsti utisak je da razlike nema.

Zakljucak MTS je po mom iskustvu manje azuran ponekad na moju , a ponekad i na sopstvenu stetu.
[ trader6 @ 03.05.2012. 09:17 ] @
Ako uzmem mixnet m, pa predjem na veci, da li mi se nepotroseni saobracaj u mesecu dok sam bio mixnet m prenosi ili se kao kod telenora brise
[ Dexic @ 03.05.2012. 09:36 ] @
Brise se, ako promenis paket.