[ mnikola91 @ 01.08.2011. 22:08 ] @
treba mi mala pomoc oko pomeranja tanjira jer mi se kvalitet signala menja u nekim od ovih vrednosti: BER: 5.3-3 BER: 5.3-3 BER: 7.8-3 BER: 4.8-3 BER: 3.9-3 itd. Zvao sam servisera al' on trazi 1500kinte za to pomeranje antene, a meni se iskreno ne daju pare za obican posao od 5min. Moje je pitanje da li ja mogu sam da doteram antenu i da na taj nacin poboljsam kvalitet signala? Ako ja to sam mogu da izvedem, molim vas, recite mi kako!
Hvala unapred!
[ zilenk @ 01.08.2011. 22:55 ] @
Nije do kraja jasno da li se radi o fiksnoj ili anteni sa motorom. Ako je fiksna, nema puno filozofije, popusti šrafove i pomeraj Azimut(levo-desno) i Elevaciju (gore-dole) dok ne uhvatiš najbolji položaj. Ako je pokretni sistem u pitanju, a nikada to nisi radio, naoružaj se strpljenjem i pokušaj ili izbroj majstoru lovu i otvori pivce.
[ jovovuk @ 02.08.2011. 20:39 ] @
Tacno slazem se (ispocetka se mora platiti skola a kasnije se sam stelis)
[ tune @ 02.08.2011. 22:13 ] @
Citat:
mnikola91: a meni se iskreno ne daju pare za obican posao od 5min.


Ma kakva skola Jovo,
kaze decko da je to 3.14ckin dim posao od pet minuta.

Ja bih ga sad poslao na krov 25x5 minuta da plasi vrane, mozda mu se popravi BER.

jbte, ne pravim od montaze antene filozofiju al' zaista mrzim kad balavac potcenjuje bilo ciji posten posao i profesiju.
Cuj, serviser trazio 1500, skandal.

Ser.m mu se na antenu.
Za takve nije izmisljena ni antena ni televizija.
[ mnikola91 @ 03.08.2011. 23:07 ] @
Ako nisi primetio ja sam pitao da li neko moze da mi kaze da li ja to sam mogu da popravim ili, ako ne mogu, onda da zovem servisera. A ovo za 1500 kinte sam napisao cisto da naglasim da bih pre ceo dan "klimao" antenu nego da mu dam taj novac za 5minuta njegovog posla. Ne potcenjujem njegovo znanje ali mi je malo nerealno da uzme tolike pare za tako prost posao (sa namestanjem opreme mu je trebalo oko 10tak minuta, a opet mi uze pare!). Ja brate stvarno nemam pojma o namestanju antene, studiram srbistiku i nikad nisam bio u situaciji da namestam satelitske antene jer toga nije bilo u okviru "Uvoda u opstu lingvistiku" i staroslovenskih jezika 1 i 2... Svako prosirava svoje znanje iduci putanjom svojih interesovanja, ali kad si me vec isprozivao ne bih da ostajem duzan:
1. Ma kakva skola Jovo?! (znak uzvika i upitnik se koriste u retkim situacijama i, gle cuda, ti pogersi bas tu)
2. Kaze decko da je to 3.14ckin dim, posao od pet minuta. (zapeta izmedju detaljog objasnjenja 3.14ckinog dima i posao od pet minuta)
3. Jbte, ne pravim od montaze antene filozofiju, al' zaista mrzim kad balavac potcenjuje bilo ciji posten posao i profesiju. (j veliko kod prve reci u recenici i zapeta izmedju suprotnih recenica, obavezno!)
4. Cuj! Serviser trazio 1500!? Skandal! (uzvici, uzvici i uzvici! Uzvici idu iza uzvika - logicno, zar ne... BAS TE HOCE OVE RETKE SITUACIJE SA UZVICNIKOM I UPITNIKOM XD )
5. Za takve nije izmisljena ni antena, ni televizija. (zapeta izmedju nabrajanja (bez obzira sto je negacija))
Vidis! Niko nije savrsen, ne razume se svako u tehniku, ali ni u pravopis.
Hvala na odgovorima.
Pozdrav!