[ tdjokic @ 01.08.2011. 22:43 ] @
Nabavio sam neki USB wireless adapter sa Ralink cipom i drajveri za njega su prilicno komplikovani pa me ne cudi sto mi jos ne polazi za rukom da to instaliram. Tu je Realtek daleko bolji.

Medjutim, komanda lsusb ga ne vidi nikako. Moze li da bude hardverski kvar? A u instalaciji drajvera na jednom mestu cak i trazi da se upotrebi ta komanda i da se pomocu nje utvrde neki id koje treba uneti .... tamo negde.
[ daksi990 @ 01.08.2011. 22:53 ] @
Jesi li probao na nekom drugom kompu? Mene je tako zezao bluetooth.Radio je kako kad(na XP) i to kad mu pogodim odgovarajuci ulaz za usb.
[ tdjokic @ 02.08.2011. 00:38 ] @
Nisam, a bio sam ubedjen da jesam. Evo, upravo sam ga probao na drugom racunaru i vidi se!

Hvala za pomoc!

Evo ga, vidi se i na prvom racunaru, na drugom USB portu. Uf, sto sam ljut Toliko prosta stvar da nisam ni pomislio na nju, a vec imam neka slicna iskustva sa USB klimavim kontaktima.

Glupo je, sto na istom portu na kome se novi ne vidi stari radi OK, zato nisam ni posumnjao ....

Jos jednom hvala!
[ tdjokic @ 02.08.2011. 00:57 ] @
Treca sreca - i treci put hvala :-) Sad, kad ima dobar kontakt cak je i proradio! Na jednoj od distrubicija Linuxa - a imam ih nekoliko bas za ovakve namene - sam nesto pokusavao da instaliram drajvere ranije i trenutno ne znam da li rade ti drajveri ili su vec bili insatalirani na original Linux Mint 11.

Idem sad van ove pa cu probati jos na jednoj distribuciji, koja se posebno hvali da ima gomilu drajvera za sve i svasta, nesto nadgradjeno na Ubuntu.

Pokazuje 54 Mb/s ali definitivno radi brze, deklarisan je kao 300 Mbs, ali drajver se vidi kao neki genericki, samo pise usb drajver, nista vise, ko ce ga znati sta i kako, glavno je da radi kao munja.

Ralink Technology, Corp. RT3072 Wireless Adapter, taj je, mozda jos nekome zatreba.