[ bordzija @ 02.08.2011. 17:43 ] @
Ne bi bilo problema da verat nije izmenjao sve pristupne sifre jer su menjali server. Ne mogu preko ftp-a da pristupim sajtu sad sam se tek docepao kompjutera jer sam na moru. Naravno, Verat nema nikakvu online podrsku, ne odgovaraju na mejl po 24h. Sta sad? Znam, nikad vise domaci host provajder

www.uramljivanje.rs



[Ovu poruku je menjao bordzija dana 02.08.2011. u 21:20 GMT+1]
[ ivanbj @ 02.08.2011. 17:52 ] @
Pazi, malo sam zbunjen što si još kod verata obzirom da se čini mi se žališ već poprilično puta? Očigledno je da tu trenutno nšto ne funkcioniše kako treba, barem u tvom slučaju.

Malo mi je bez veze sad ta generalizacija "nikad više domaći hosting". Zašto bi svi domaći hosting provajderi bili loši zato što si nezadovoljan veratom ili zašto bi strani hosting bio dobar samo zato što je strani?

Može da se lako desi da ti haknu sajt i kod stranaca, a takođe može da se desi i da se načekaš na odgovor na ticket čak i kod jako kvalitetnih firmi.

Nije hejt.
[ Milan Kragujevic @ 02.08.2011. 17:57 ] @
Nije strašno...
http://www.uramljivanje.rs/administrator/
:)
samo su zamenili index.php
Uzgred, to se meni nije dešavalo kod mog hosting provajdera, osim jednom, kada sam ja bio kriv jer sam ostavio admin/admin :zubo:

[Ovu poruku je menjao Tyler Durden dana 02.08.2011. u 19:22 GMT+1]
[ bordzija @ 02.08.2011. 18:07 ] @
Ma znam za to, na sajtu koji se hostuje na Orionu smo imali isti upad.

Verat je pre izvesnog vremena menjao server i promenili su sve pass za ftp. Ja sam na moru vec izvesno vreme, ne mogu da pristupim ni jednom sajtu koji se hostuje kod njih - promenili su sve ftp sifre a nisu me obavestili o tome. Fenomenalan hosting, gotovo brutalan!
[ Milan Kragujevic @ 02.08.2011. 18:12 ] @
nije mi janso kako neko, uz toliko pljuvanja i žaljenja ipak odabere verat.. i još su i skupi..
pa ima mnogo hosting provajdera kvalitetnijih i jeftinijih od berata i opet korisnici idu kod njig... LOL
[ bordzija @ 02.08.2011. 18:29 ] @
Jedan sajt je na hostu kod njih skoro 10 godina, samo je pitanje trenutka kad cu da ga premestim. Uglavnom, Verat je promenio sve ftp pass a ja nisam uopste obavesten. Fenomenalna politika Verata.
[ bordzija @ 03.08.2011. 08:26 ] @
Iskren da budem, mali provajderi se trude i rade fenomenalno ali ja ne mogu
da se igram da on jednostavno ugasi kompjuter i nestane? Sta treba meni neko
glavu da otfikari?
Sve u svemu, nema nikakvog odgovora od verata... Jel moze neko ovde od
moderatora malo da intervenise i pozuri? Imate i baner veratov na svom
sajtu, animirajte se malo!
[ newtesla @ 03.08.2011. 09:16 ] @
Nije samo da je baner na početnoj - ES server, web i mašina za sql, su hostovani kod Verata.

A da li si probao da pristupiš preko admin panela, pa da samo vidiš u nekom file manager-u šta je bilo sa tvojim starim index.php fajlom? možda je i dalje tu, pa ga samo vratiš. ...nešto sve mislim da veratov hostring sada nudi cpanel, pa imaš i kako.
[ bordzija @ 03.08.2011. 09:37 ] @
Ma promenjen je samo index.php (admin pass) i template prepravljen koji vuce odnekle fotke. Imao sam to i resava se u par minuta ali ne mogu da pristupim sajtu preko ftp-a jer je verat promenio sve sifre a niko mi se ne javlja iz njihove podrske.

Nemam C panel, nikada ga nisam ni imao kod verata niti sam dobio neke parametre.
[ Milan Kragujevic @ 03.08.2011. 10:51 ] @
zovi ih telefonom
[ bordzija @ 03.08.2011. 11:01 ] @
Ne mogu, u inostranstvu sam a i to se telefonom kod njih ne radi... Nisu mi odgovorili na mail od juce... Mislim, vlasnik sajta je jako prek covek i voleo bih ovo da mu resim pre nego se vrati sa godisnjeg odmora. Inace bi mogla nekome glava da padne.
[ ZanLepen @ 03.08.2011. 12:50 ] @
Bordžija,

nije domaći hosting ako vlasnik servera sedi negde u šumi kod Subotice ili Zvezdare, a server fizički na zapadnoj obali u USA. Lepo te Dauti i Šukrija uramili.
[ Darklord @ 03.08.2011. 13:16 ] @
Ja mislim da ti imas neke komplekse vezano za hosting i tu tematiku, svaki drugi tvoj post je ovaj sto si napisao malopre. Mozda malo to smara ljude? Nisi nista korisno napisao sa tvojom izjavom, sta kazes da eskiviras forum na par nedelja? Mozda ce ti biti lakse.
[ Danilo Cvjeticanin @ 03.08.2011. 13:37 ] @
Klasicna prica za hosting provajdere u Srbiji,@zenlepen ni tvoj hosting nije nista bolji,sem sto si ti uglavnom online pa se javljas kao podrska,ali kvalitet... To ce uvek tako biti u Srbiji,iz razloga jer svi trpaju hiljade sajtova na jedan server.
[ Danilo Cvjeticanin @ 03.08.2011. 13:39 ] @
Citat:
bordzija: Ma promenjen je samo index.php (admin pass) i template prepravljen koji vuce odnekle fotke. Imao sam to i resava se u par minuta ali ne mogu da pristupim sajtu preko ftp-a jer je verat promenio sve sifre a niko mi se ne javlja iz njihove podrske.

Nemam C panel, nikada ga nisam ni imao kod verata niti sam dobio neke parametre.


Verat ima Cpanel,kad si zadnji put bio u kontaktu sa hosting podrskom? Da li si sacuvao backup?
[ djricky @ 03.08.2011. 13:41 ] @
danilo, ti i tvoja klasicna prica mozete slobodno da koristite servere u inostranstvu gde sigurno odvajaju dedicated masinu samo za tvoj sajt?

bas cu da vidim sta se to desava, ne zelim da se ova prica zavrsi sa jednostranom pricom...
[ bordzija @ 03.08.2011. 14:01 ] @
Imam bekap negde, ne znam dal sam ga poneo na more ali to i nije bitno jer nemam pristup preko ftp-a kako bi index fajl vratio u normali u podigao template koji je izmenjen.

Dobio sam odgovor od podrske pre pola sata ali i dalje ne mogu da se ulogujem...

C panel je verat uveo tek pre nekoliko meseci, stari korisnici nisu nista dobili.

@Darklord koji su tvoji problemi? Slobodno ih izlozi, ja sam svoje napisao.
[ Danilo Cvjeticanin @ 03.08.2011. 14:30 ] @
Za backup te pitam jer nasi hosting provajderi znaju lepo da ga naplate.

@djricky,nisi me bas najbolje razumeo.... Ali nije ni bitno...
[ bordzija @ 03.08.2011. 14:39 ] @
Ma nek naplate, samo da se ne ceka bekap sajta od pre godinu dana kao orion sto ima podrsku :D
I dalje nemam pristup preko ftp-a. Ne znam zasto ovo rade... Brukaju i sebe i druge.
[ djricky @ 03.08.2011. 14:50 ] @
jesi li siguran da ti je sifra dobra?
[ djricky @ 03.08.2011. 14:57 ] @
ovako,

na GMAIL, jutros u 10:07 ti je poslat bekap obe baze od 29.jula... ove godine...

sto se FTP pristupa tice, stvarno proveri da li imas 100% ispravnu sifru...

PS. sajt nije oboren, vec deface-ovan

[ bordzija @ 03.08.2011. 14:59 ] @
Jesam, ne mogu da se ulogujem na nijedan sajt koji je kod njih Sto me navodi na to da su sve sifre promenjene.

Primio sam mail, baze su tu ali ja i dalje ne mogu da se ulogujem. Izvesnom aleksandru sam slao user i pas.

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 03.08.2011. u 16:16 GMT+1]
[ djricky @ 03.08.2011. 15:11 ] @
Pazi, niko nece promeniti sifru, bez prethodnog zahteva korisnika.

Ako je fizicko lice u pitanju, vlasnik hostinga salje kopiju licne karte, ukoliko mu je hosting na serveru koji nema CPanel.
[ djricky @ 03.08.2011. 15:18 ] @
jos informacija: pokrenuo si 2 threada sa podrskom sa 2 razlicite email adrese, i bekap baza ti je poslat na onaj email sa koga si trazio, pa probaj da proveris taj email, isto na gmail serverima...




edit:
Sad vidim da si editovao poruku, i da ti je mail ipak stigao... mozemo li znati kad?
[ bordzija @ 03.08.2011. 15:19 ] @
Ja ne mogu da se ulogujem sa postojecim siframa na nijedan sajt, cak ni na one koji su u mom vlasnistvu. Izvesnom aleksandru sam poslao user i pass i odgovorio mi je da sad probam ali i dalje nista.

Mail je stigao hvala ali problem sa pocetka stoji :(

Mail stigao u 10 i nesto ali nisam bas ocekivao jer je privatni :)
[ djricky @ 03.08.2011. 15:29 ] @
ponovo hint:
Citat:
Pazi, niko nece promeniti sifru, bez prethodnog zahteva korisnika.

Ako je fizicko lice u pitanju, vlasnik hostinga salje kopiju licne karte, ukoliko mu je hosting na serveru koji nema CPanel.

Inace, nalog na CPanel serverima ti je otvoren vec neko vreme, iz nekog razloga nisi prebacio sajt(ove)...
Citat:
bordzija: Mail stigao u 10 i nesto ali nisam bas ocekivao jer je privatni

odgovoreno ti je na email adresu sa koje si poslao mail, to je sve...
[ bordzija @ 03.08.2011. 17:21 ] @
Dobio sam od Verata informaciju da su pristupni parametri za doticni sajt promenjeni od strane vlasnika i da njega kontaktiram.

Isti problem je bio i sa mojim sajtom i odjednom je sve sredjeno, vise nije pogresan pass. Ostaje pitanje zasto ja nisam mogao da se ulogujem preko ftpa na svoj sajt? Vreme ce kazati u cemu je bio problem? Mozda sam samome sebi promenio pass?
[ Danilo Cvjeticanin @ 03.08.2011. 17:28 ] @
Citat:
bordzija: Dobio sam od Verata informaciju da su pristupni parametri za doticni sajt promenjeni od strane vlasnika i da njega kontaktiram.


Jesi ti vlasnik ili je vlasnik onaj kome si prodao sajt? Mozda je covek kojem si uradio sajt promenio pristupne parametre.
[ djricky @ 03.08.2011. 18:14 ] @
ja ne verujem... i posle svega, tebi je Verat kriv... "svijetu se ne moze ugoditi..."
[ loonies @ 03.08.2011. 18:45 ] @
Meni se je pre nekoliko meseci desila slicna situacija sa pristupom ftp-u iz Slovenije. Naime, imali su filtriran pristup preko ftp-a "od vana", posle par izmenjenih maila sa tehnickom podrskom, poslao sam im moj mrezni opseg i problem je bio resen.

@bordzija, nego mora de je lepo tamo na moru kada si poneo komp i piskaras po ES-u :)
[ flighter_022 @ 03.08.2011. 21:29 ] @
Meni nije jasno nesto drugo. Ako backup postoji i ako se vec (prirodno) nalazi kod hosting kompanije, zar nije jednostavnije, po odobrenju vlasnika sajta, samo uraditi restore direktno tu na licu mesta, umesto da se salje vlasniku sajta, pa da se on pati sa uploadom, pa da se on pati sa limitom broja SQL upita unutar perioda od sat vremena itd...?

Ja sam debelo nesto bio zeznuo na svom sajtu (bluehost), i posle licne identifikacije i 2 minute razgovora sa podrskom, vracen je backup star manje od 24 sata.
[ djricky @ 03.08.2011. 21:47 ] @
@flighter_022: nisam siguran, ali cini mi se da je on trazio da mu se posalje bekap na mail...

mene vise interesuje da li ce bordzija da se javi i da objasni zasto je ceo dan veoma neprijatnim tonom karakterisao svog hosting provajdera, bez nekog posebnog razloga?
[ flighter_022 @ 03.08.2011. 23:02 ] @
A ok, izvinjavam se, prevideo sam taj detalj!
[ bordzija @ 03.08.2011. 23:07 ] @
Ostaje pitanje, zasto sam na mail dobio bekap baza a i dalje nemam pristup klijentovim sajtovima jer je navodno promenio pristupne parametre a meni to nije javio i otisao na godisnji odmor? Zasto JA nisam mogao da pristupim preko ftp-a na svoj sajt hostovan kod verata na isti nacin kao i na druga dva od klijenta? Jeste li vi u rasulu?

Kako je posle mog mejla podrsci ispravljen pass i vise nije pogresan prilikom logovanja na sajt u mom vlasnistvu? Ja znam da pola moderatora ovde radi u veratu i ne razumem zasto pravite ovakve propuste i greske. I da, bice zakljucana tema jer gore visi veratov baner.
[ view @ 03.08.2011. 23:13 ] @
Jel mogu i ja da otvorim temu za pomoc mojim korisnicima? ma nema veze imam ja svoj forum pa mogu da pisem sta hocu :D
[ bordzija @ 04.08.2011. 00:03 ] @
Smesno jeste ali ako niko ne pise nista javno onda nivo usluge ostaje isti. Kamo srece da je host kao kod vas 022 koji sam imao iskustva da probam i jako sam zadovoljan. Moja greska je sto pisem na ovom forumu gde je sve jako podlozno brisanju.
[ Darklord @ 04.08.2011. 07:18 ] @
@borzija sry nisi dobro skontao, moja poruka nije bila namenjena tebi vec @ZanLepen
[ ZanLepen @ 04.08.2011. 08:23 ] @
Opusti se, ovde se sve protiv Verata briše, a poznato je da isti prodaje toplu vodu. Dok ima ovčica za šišanje, tj. nepismenih vlasnika firmi, kojima je bitno da imaju račun za maglu i veruju u taj računčić, biće i Verata. Svaka roba ima svog kupca.
[ djricky @ 04.08.2011. 08:44 ] @
jeste, i ova tema je ustvari obrisana... i ona od pre par meseci, kad se @bordzija bunio sto mora sam da prebacuje sajt na drugi server... i jos neke koje se mogu videti kad se pretrazuju kljucne reci "verat hosting" smesan si k'o crtani film... ako je neko tolerantan, to sam ja...


ja ne znam sta je vas problem, stvarno... hvala bogu, ponuda nije ogranicena i svako bira ono sto mu odgovara... ne bavim se hostingom i administracijom tih servera, ali imam prijatelje web dizajnere koji ih koriste... i niko mi se nikad nije zalio... a zalili bi se bez problema, da ima razloga...

da se vratimo na temu... @bordzijin sajt je defaceovan, i on salje 2 maila sa 2 razlicite email adrese, u jednom pita zasto ne moze da se uloguje, a u drugom trazi bekap baze... mailove handluju 2 razlicita operatera podrske, i oba mu resavaju probleme u odredjenom vremenskom periodu... na jedan mail dobija bekap svojih baza, a na drugom odgovor da je vlasnik domena/hostinga jos pre 2 meseca promenio password za hosting (identifikovao se covek kopijom svoje licne karte), problem sa FTP pristupom je resen u isto vreme (ono sto je @loonies pomenuo je tacno, postoji filteri za mreze sa kojih su isli cesti pokusaji da se iskoriste sifre za FTP ukradene iz Total Commandera i sl.)







[ bordzija @ 04.08.2011. 09:03 ] @
Jedina razlika je sto je verat zahtevao da ja prebacujem sajt sa starog na novi veratov server. Jedina, mala razlika koja strucnjacima nije ni bitna? Ja da radim redovna odrzavanja verata? Hocu li sutra biti pozvan da istovarujem novu opremu koja stigne u Verat? Halo pa nisu korisnici krompiri da se tako tretiraju??? Kakva je to poslovna politika Verata???

Velika sramota Verata je da se tako ponasa prema dugogodisnjim korisnicima njihovih usluga. Uopste, blam je da sa ovakvom politikom uopste postojite na domacem trzistu.
[ Tyler Durden @ 04.08.2011. 09:44 ] @
djricky je sve vrlo fino sumirao.
ko hoce da razumije sve ce mu biti jasno.

vise nema sta da se kaze (osim dodatnih izmisljanja, ali es ne sluzi za tako nesto) i tema ide pod kljuc.