[ Kokni @ 04.08.2011. 09:30 ] @
Poštovani,

od pre 2 dana, tačnije od 03.avgusta u 00:00 h, Google analytics broji 30.deo mojih poseta i to ne samo na jednom sajtu, već na 4 sajta koji se nalaze na različitim serverima, što isključuje mogućnost da je u pitanju problem sa serverom. Dakle pre 02.avgusta nisam nikada imao sličan problem. Kako bilo, na jednom od sajtova sam ponovo zamenio integracioni kod, ali ni to nije pomoglo. Zatim sam našao neku beta verziju google analyticsa ghde stoji podatak da je tipa za danasnji dan :

179 people visited this site (sto odgovara prosecnoj poseti za danas do 10:30 h )
3 Visits
179 Unique Visitors
12 Pageviews

i da je za jucerasnji dan :

799 people visited this site (sto odgovara prosecnoj poseti za ceo jučerašnji dan)
115 Visits
799 Unique Visitors
294 Pageviews

što je apsolutno besmisleno. Da napomenem da na standardnoj verziji analitike stoji samo ovo 3 visits i tako je zakucano satima. Nemoguce je da se poseta toliko drasticno smanjila, jer nije izbrojala bar 50 nekih test klikova sa drugih masina. Da li neko ima ideju sta ovo moze da bude i do čega je problem? Proverio sam sa jos nekim ljudima i niko trenutno nema slican problem sa Google analitikom.

Unapred Vam se zahvaljujem na odgovorima
[ Zvonko P. @ 04.08.2011. 13:36 ] @
I ja imam isti problem od 03.08 oko 4 puta manje posjeta nego u ranijem periodu
[ Kokni @ 04.08.2011. 13:51 ] @
Pozdrav Zvonko,

da li si probao da udjes na beta verziju Google analyticsa odavde :

https://www.google.com/dashboard/

pa ides na Analytics ( dole je ispod Adsense-a) i Manage Analytics settings

Kod mene se tek tad kao sto sam opisao gore vidi da trag realne posete, postoji nesklad izmedju dnevnih prikazanih poseta na grafikonu i podatka koji daje punu cifru , trenutno :

449 people visited this site - ovo je ok cifra
40 Visits ??????
449 Unique Visitors - i ovo je ok
113 Pageviews ?????

[ Zvonko P. @ 05.08.2011. 13:04 ] @
Generisao sam novi tracking code sa opcijom "One domain with multiple subdomains" i sad broji kako treba. Do 3.8 je sa opcijom "A single domain (default)
" radilo ispravno.