[ EmmaR @ 04.08.2011. 12:57 ] @
U slučaju više instaliranih Linux-a, sem swap particije, da li još neka može biti zajednička, (npr. home) i kako? Ne bih da imam milion particija slične namene, a ne bih i da mi sve stoji zajedno sa sistemom.

Da li u slučaju potrebe reinstalacije sistema, ako postoji /usr/local particija, ostaju naknadno dodatni programi?

Da li je dozvoljeno da se prvo instalira novija pa starija verzija Linuxa, tako ? Primer: Instalira se prvo Mint 11.x a posle njega Kubuntu 10.x i oba su prisutna na sistemu.
Gde se menjaju nazivi stavki menija u Grub loader-u (ako ima više varijanti Ubuntu-a / Kubunt, Xubunt, Ubuntu... / sve ih prijavljuje kao Ubuntu pa je nešto teže locirati ih) ?
[ combuster @ 04.08.2011. 13:20 ] @
EmmaR - Nemoj to da radis - sem swap-a ne postoji particija koja moze da bude zajednicka a da ima neke logike (sem /boot i tvoje bekap particije).
[ EmmaR @ 04.08.2011. 13:51 ] @
Citat:
combuster: EmmaR - Nemoj to da radis - sem swap-a ne postoji particija koja moze da bude zajednicka a da ima neke logike (sem /boot i tvoje bekap particije).


Hvala. Znaci, ipak ne moze nikako. Pa, mogli bi bar da nacine da home bude zajednicka particija.


P.S. ovo je ubuntu 11.4 sa dvd, pa s obzirom da ima dodatne sminke, ne pronadjoh postavke tastature,
[ combuster @ 04.08.2011. 13:56 ] @
Ne kazem da ne moze, kazem da mozes da imas vise problema nego koristi. Probaj ako hoces, samo topao savet - nemoj da koristis iste username-ove na distribucijama vec razlicite - da ne bi dolazilo do haosa.
[ nkrgovic @ 04.08.2011. 15:01 ] @
Ma moze, sto ne bi moglo... Jedino ce imati problem ako bude hteo na X-e da se loguje. Ako svuda drzi bash, moze lepo svuda da radi sa itim user-om i istim home-om, samo mora da vodi racuna da mu svuda i bude isti UID i GID... Mozda ako bi digao na drugoj spravi LDAP ili NIS...

A sto to uopste radi? Tupavo je malo....
[ EmmaR @ 04.08.2011. 18:54 ] @
Samo sam htela da "prošvercujem" jednu home particiju da bude zajednička za sve linux-e (trenutno ih ima 2 sveža kom: Mint i Ubuntu / 11-04 oba - svako na svome, i razlicite identifikacije).
Pri klasičnoj instalaciji, ako bih istu particiju pokušala da dodelima različitim Linuxima, poslednje instalirani bi raskinuo vezu i time pokvario instalaciju prethodnog (jer bi ovome nedostajala home particija).

[ nkrgovic @ 04.08.2011. 19:20 ] @
A cemu i Ubuntu i Mint? Zasto ti trebaju oba? To je vise-manje ista stvar, sta dobijas time sto imas oba?
[ EmmaR @ 04.08.2011. 19:43 ] @
Citat:
nkrgovic: A cemu i Ubuntu i Mint? Zasto ti trebaju oba? To je vise-manje ista stvar, sta dobijas time sto imas oba?


Za sada se samo "igram" sa Linux-ima, jer koliko sam primetila za neki normalan rad u Linux-u potreban je bar stabilan internet (a još bolje brz) a meni toga nedostaje.
Ubuntu i Mint nisu u potpunosti isti: Primer: Ubuntu 11 nema klasičan start meni, ili već kako se to zvalo, već toolbar duž leve ivice (mene podseća na one stare MSOffice toolbarove), dok je Mint ostao klasičan.
[ nkrgovic @ 04.08.2011. 20:12 ] @
Mozes na Ubuntu-u da izaberes classic kad so logujes. :) A mozes i, kao Linus, da oteras Gnome u 3 lepe i predjes na XFCE ... :)
[ loonies @ 05.08.2011. 09:20 ] @
Za "igranje" je virtualna masina zakon. Tako je na mojem racunaru, Arch jedini sistem, a ostali OS-i u Vbox-u.
Sto je jos bolje mogu povezati masine u mrezu i sta god da zahebem vratim poslednje stanje iz snapshot-a.
[ EmmaR @ 05.08.2011. 21:07 ] @
Citat:
loonies: Za "igranje" je virtualna masina zakon. Tako je na mojem racunaru, Arch jedini sistem, a ostali OS-i u Vbox-u.
Sto je jos bolje mogu povezati masine u mrezu i sta god da zahebem vratim poslednje stanje iz snapshot-a.


Jeste ako imaš dovoljno resursa da dodeliš virtuelnoj mašini.