[ Daniel Mauric @ 04.08.2011. 13:16 ] @
Embarcadero je najavio release za novi Delphi/Rad Studio XE2

Evo par linkova

RAD STUDIO XE2: Launch Event Report
Delphi for iOS!
A little bit about FireMonkey and Delphi XE2

Ima vise novina nego obicno: 64bit compiler, OSX/OSi podrska, FireMonkey (cross platform vector based GUI framework umesto VCL), LiveBindings...

Videcemo koliko dobro sve to radi, ali generalno dobre vesti, rekao bih.
[ MarkoBalkan @ 27.08.2011. 21:17 ] @
Citat:
Daniel Mauric: Embarcadero je najavio release za novi Delphi/Rad Studio XE2

Evo par linkova

RAD STUDIO XE2: Launch Event Report
Delphi for iOS!
A little bit about FireMonkey and Delphi XE2

Ima vise novina nego obicno: 64bit compiler, OSX/OSi podrska, FireMonkey (cross platform vector based GUI framework umesto VCL), LiveBindings...

Videcemo koliko dobro sve to radi, ali generalno dobre vesti, rekao bih.


sve skupa dolazi kasno, jer je većina prešla na .net i/ili javu.
[ Boris B. @ 31.08.2011. 09:40 ] @
Baš me zanima šta će da ispadne od ovog firemonkey-a. Ako bude potpuna zamena za VCL eto mene nazad na Delphiju.
[ savkic @ 31.08.2011. 16:48 ] @
> Baš me zanima šta će da ispadne od ovog firemonkey-a. Ako bude potpuna zamena za VCL eto mene nazad na Delphiju.

To nije novi proizvod, Embarcadero je kupio ksdev koji već godinama postoji, sredio ga malo, ubacio nove developere i preimenovao ga u FireMonkey. Kada podrže Linux, Android, srede IDE biće to sjajno mesto za rad.
[ Milan Milosevic @ 31.08.2011. 18:34 ] @
Nadajmo se samo da nije puno buva.
[ dogriz @ 01.09.2011. 07:16 ] @
Citat:
savkic: > Baš me zanima šta će da ispadne od ovog firemonkey-a. Ako bude potpuna zamena za VCL eto mene nazad na Delphiju.

To nije novi proizvod, Embarcadero je kupio ksdev koji već godinama postoji, sredio ga malo, ubacio nove developere i preimenovao ga u FireMonkey. Kada podrže Linux, Android, srede IDE biće to sjajno mesto za rad.


Upravo to se čeka!
[ dogriz @ 02.09.2011. 12:00 ] @
Odmah i jedno pitanje - kako kupiti u Srbiji? Pravno lice.
Ja sam nekad pazario preko Mikrokoma, ali kad sad bacim pogled na sajt, nešto mi ne izgleda da će to biti moguće...