[ batagope85 @ 04.08.2011. 22:11 ] @
Kada sam danas proveravao svoje mejlove naiđem na mejl sledeće sadržine:
"Vidim da ste licitirali na aukciji za napajanje.
Pogledajte moje aukcije, 36 aukcija su startovale veceras, sve od 10din, zavrsavaju se u subotu uvece.
[link ka aukcijama korisnika Iron_Maiden]
Ako vas ne zanima, izvinite na smetnji.
Pozdrav."
Pošto se očigledno radi o spam-u, obratim se korisničkom servisu Limunda, sa pitanjem da li dozvoljavaju spam poruke? Oni mi naravno odgovore, da ne dozvoljavaju, i pitali su me kad je poslata poruka, pošto su istog člana već opominjali u vezi spam-a. Ja sam im odgovorio da je poruka poslata u 1h danas ujutru. Sledeći njihov odgovor je bio da je korisnik kažnjen prema sledećem pravilniku:

Pravilnik Limunda

Ja sam tek tad ostao izbezumljen. Po tom sistemu trajno sankcionisanje sledi tek posle 4-te nedozvoljene radnje. Čak postoji opcija da ako korisnik 6 meseci ništa "ne zgreši", jedna od grešaka se briše.
Nemojte me shvatiti pogrešno, ali mislim da je Limundov sistem sankcionisanja veoma fleksibilan, i da nanosi štetu samo krajnjem korisniku, dok Limundu povećava profit. Takođe nemam ništa protiv korisnika Iron_Maiden (jer čovek ima sve pozitivne ocene) ali mislim da je u povlašćenom položaju u odnosu na druge korisnike, jer se ljudi koji ne znaju šta je spam, odlučuju baš za njegove aukcije.
Kakvo je vaše mišljene o svemu ovome?
[ bosko85 @ 23.08.2011. 09:26 ] @
Koliko vidim doticni Iron_maiden je iskljucen sa limunda, zabranjen mu je pristup, Izgleda da jecovek bas zapenio sa spamovima.

Sve u svemu kaznena politika je dobra, nije posteno da neko radi slicne stvari , ali nije posteno ni da se za najmanju sitnicu dobije suspenzija.

To je isto kad bi ti jednom zakasnio na posao a odmah dobio otkaz.
[ Draganwwxxyy @ 08.05.2012. 15:47 ] @
Smatram da treba podeliti po kategorijama prekrsaje, na nesmotrene, blaze i grube (namerne) te u skladu sa tim i uvesti sankcionisanje. Ne moze clan koji napravi cetiri nesmotrene greske i time ne ugrozi nikoga direktno (postavio aukciju u pogresnu rubriku, naveo da ima predmet u tri boje, greskom iskopirao neki tekst za opis svog artikla gde se promaklo da pise da se recimo baterija za isti moze kupiti naknadno a to mu nije bio cilj i zato sto mu se na telefon nekada javila supruga jer je on spavao umoran s posla a to je strogo zabranjeno!/kao da svi clanovi rade za KGB a ne da supruznici valjda zajedno kreiraju kucni budzet samim tim i zaradom sa Limunda gde nisu zbog neke video igre) i clan koji napravi tri-cetiri namerne greske (sa predumisljajem) u cilju ostvarivanja novcane dobiti (otvorio nalog na druga i prodao par neispravnih mobilnih telefona) i za to dobio isto toliko negativnih ocena da dobije istom merom tajnu suspenziju. Trajna suspenzija je identicna dozivotnoj robiji u realnom zivotu. Poenta price je da vecina clanova napravi zaista nesmotreno par gresaka koje nisu u skladu sa njihovim prestrogim pravilnikom u trajanju od recimo godinu dana gde boravi svaki dan i po meni je potpuno logicno da za taj vremenski period statisticki nesmotreno napravite par prekrsaja na razlicitim poljima koje sam gore naveo, a pri tom imate prava da vam jednu opomenu zaborave i ne racunaju je ukoliko 6 meseci! ne napravite ni jedan prekrsaj. Mislim da je previse 6 meseci. Ja to poredim sa vozacem automobila koji za godinu dana uvek moze zaraditi par kazni a da je za to nesmotreno zaradio iste (prljave tablice u trenutku zaustavljanja od strane saobracajca, ili ne radi neki migavac, ili nije stavio pojas koji inace stalno stavlja jer je u zurbi skoknuo do neke radnje u gradu a pri tom bio nesto zabrinut ili neispavan) i sl. Takodje, sto se tice koriscenja naloga sa tudjom licnom kartom, mislim da ako je neko samovoljno dao potencijalnom clanu svoju licnu kartu i pri tom je upoznat sa Limundo pravilnikom ne vidim u cemu je problem. Cak i da osoba ne zna zasto mu neki prijatelj kopira licnu kartu on je automatski prihvatio odgovornost jer na licnoj karti jasno pise da se ne daje nikome vec samo nosi uz sebe, zar ne? Ukoliko i dodje kasnije do neke malverzacije na sudu je da odluci ko je u celoj prici kriv. Bas me zanima sta kada bi tako neki ugovor sacinili kod advokata i overili u sudu da li bi Limundo to verifikao kao nesto validno za njih ili pak ipak uputio na NJIHOV pravilnik gde stoji da osoba mora striktno koristiti svoj nalog. Pa zasto bi moja supruga bila uskracena informacija sa moje strane sta prodajem i radim na Limundu, ta nije to skup Masona vec mesto gde ovaj napaceni narod mucno i zucno popunjava svoj ionako tanak kucni budzet. Pa zar supruznici ne trebaju deliti dobro i zlo u zivotu? Kazu da imaju par psihologa u timu, neka oni procene da li pricam nesto logicno i argumentovano iz ugla obicnog smrtnika i clana a ne iz ugla clana Limundo tima/razmisljajuci pri to potpuno nepristrasno. Glupo je sto Limundo u celoj ovoj prici izigrava detektive i kada otkrije da neko koristi tudji nalog oni ga trajno zbog toga suspenduju. Pa ako je meni neko samovoljno dao licnu kartu kao recimo neko auto i saobracajnu ili svoju karticu za Metro, pa cega ima tu toliko nelogicnog i nezakonitog da mi neko samovoljno da podatke o sopstvenom Limundo nalogu aman? Smatram da je za ovakve prekrsaje dovoljna kazna suspenzija naloga na sest meseci jer bi se time postigla svrha kaznjavanja od strane Limunda. Jer ako ovako nastave kaznjavati trajnom suspenzijom clanove koji su tu po godinu i vise dana i sa po par stotina pozitivnih, doci ce kroz koju godinu do momenta kada nece imati ko da im se uclani jer ce logicno taj clan izotvarati jos par naloga u medjuvremenu nakon sto se eto covek uhodao i krenuo da razradjuje trgovinu na Limundu i kada mu pozatvaraju i te naloge ti ljudi ce biti trajno suspendovani te kada nekada pozele da se registruju to nece moci a s obzirom da ih sada ima oko 250000 registrovanih clanova pa sracunajte koliko ljudi ima u Srbiji racunare i internet doci cete lako do racunice o kojoj govorim. Promenite pravilnik, pravilasu tu da bi se menjala i adaptirala vremenu i uslovima i sve ce biti u redu.