[ MiLaNcIc95 @ 05.08.2011. 12:27 ] @
Pošto sam upravo imao užasan peh sa nekim CNN hostingom, koji su pre 3 dana nestali sa lica zemlje, telefon i adresa su im lažni, itd, ali nema veze, sva sreća da sam izvukao backup pre par dana, te opušteno, i celu skriptu imam na local hostu.
Pa sam odlučio da od sada idem samo na provereno, a kontam da su ovi iz Subotice, te bih zahtevao napismeni ugovor da će hostovati moj sajt godinu dana kako ću i platiti :)

Radi se o
http://www.adiswitch.com/

Da li imate iskustva sa njima? Da li su provereni :) Hvala svima unapred :)
[ ivanbj @ 05.08.2011. 14:53 ] @
Pozdrav Milane,

Niko nije nestao sa lica zemlje, ali su oba harda u raidu otisla dole. Skoro sve je reparirano sada jedino ćemo morati da se čujemo oko promene IPa pošto koristite free iz.rs domen.

Telefon i adresa nisu lažni, u YUBCu smo, možda imate neki stari telefon dok smo bili u Zemunu, što je do januara, a telefon je na sajtu (koji je isto bio down 2 dana usled povelikih problema koji su postojali)
[ ivanbj @ 05.08.2011. 14:54 ] @
Takođe, ukoliko ostajete pri odluci da bi selili ipak sajt, javite mi se da vam prosledimo backup fajlova i baze na mail.
[ MiLaNcIc95 @ 05.08.2011. 16:36 ] @
Pa trebali ste kontaktirati onda korisnike, a ne da ja razmišljam da li ste među onima što daju host i sve to i onda nestanu xD
lol

Neka, ne mislim se seliti, sajt sam prebacio trenutno na neki free host.. msm dns, i to mi je privremeno, pa kad vam prorade serveri i sve to, javite mi mejlom i pošaljite novi dns, pa da promenim opet u onom iz.rs panelu xD

Što se tiče telefona, nazvao sam i ona likuša iz telekoma (automatska poruka) je govorila birate nepostojeći broj.. Msm šta drugo da pomisli čovek xD

Drago mi je da niste u toj grupi.. A ujedno se i izvinjavam, ali sam se trudio da vas kontaktiram :)
Zanima me samo kada bi to sve trebalo proraditi opet.
[ Darklord @ 08.08.2011. 00:34 ] @
Milane sto se tice prvog pitanja ako ti sta znaci whois upit za domen.

Creation Date: 16-sep-2007
Expiration Date: 16-sep-2012

Danijel,
[ ZanLepen @ 09.08.2011. 00:47 ] @
Ta informacija mu je dragocena,

setite se kada je kreiran domen UNW, kako je kvalitetno radio pa godinu dana brljao...:))))
[ Darklord @ 09.08.2011. 00:53 ] @
Interesantno da ti samo ovakve teme komentarises, trebao bi da dobijes titulu samoproklamovanog hosting kriticara medjutim za ovo ti treba dosta tehnickog znanja kojeg si slabo prikupio :) ovde ima vaznijih i korisnijih tema jednu sam otvorio juce koja ce ti mozda posluziti
[ ZanLepen @ 09.08.2011. 07:59 ] @
Nismo ni mi bez kurseva :) Samo građevinski fakultet od tehničkih znanja :) Šta si ti po formalnom kursu ? inženjer visokog napona ili banderaš? Kako kaže Miki Manojlović u podzemlju? :)
[ Darklord @ 09.08.2011. 12:28 ] @
Odgovor kroz salu to je mudro :) ali ajde da sumiramo tvoje postove pa da ti damo neku titulu mislim da si posle 1000 poruka vezanih za hosting sumu i ostale komplekse koje imas (vezane za hosting) zasluzio da dobijes neku ES titulu :)
[ ZanLepen @ 09.08.2011. 12:58 ] @
ne jurim vojnu karijeru, a mogao sam:)
[ Sceko @ 25.10.2011. 10:38 ] @
Posto je ovde bilo pitanje u vezi AdiSwitch, ja ti ih iskreno preporucujem. Moj jedan prijatelj sto je drzao ircsvet vec duze vreme hostuje kod njih, a i davno sam sa Danijem pricao i ekipa koja vodi to ima znanje i uvek su tu da rese bilo kakav problem da ti nastane. Za @Danijela jedino sto mi se ne svidja ovaj novi dizajn sajta :) onaj sto je trebao da radi prvi dizajner je bio mnogo bolji, pa i onaj drugi sto je do skoro bio nije bio los. To je neko moje misljenje.
[ HelloCode @ 30.10.2011. 17:54 ] @
Ja sam imao hosting kod njih i uvek je sve bilo u najboljem redu, steta sto nemam vise para da placam, a odustao sam i od projekta.
[ srx87 @ 29.12.2011. 11:16 ] @
Imam par naloga kod njih i za sad nisam imao nikakvu zamerku. Mislim da su za razliku od ostalih "hosting kompanija" dosta ozbiljniji i izlaze u susret za svakakve moje gluposti i ispade. Ako ste pocetnik idealno su resenje,pa i za nesto ozboljniji rad.
[ agvozden @ 30.12.2011. 09:59 ] @
Hosting "kompanija" sa jednim serverom???
Ukoliko nemate servere na više lokacija ili svoj data centar onda ste amateri, a ne hosting kompanija...
[ Darklord @ 30.12.2011. 13:13 ] @
A gde se vidi jedan server?
[ view @ 30.12.2011. 21:45 ] @
Adiswitch je registrovano pravno lice koje posluje legalno u poslednjih nekoliko godina,Da je neko imao problema sa AdiSwitch kao sto je bilo sa loopia,verat,uniweb i ostali do sada bi na ovom forumu bilo brdo tema o adiswitchu i tim problemima jer imaju veci broj korisnika ali takvih tema o radu adiswitcha pod znakom pitanja ne moze da se nadje i zato smatram da se trude da rade svoj posao dobro pa i ako se pojavi neki problem siguran sam da resavaju u kratkom roku tj pre nego sto neki ne zadovoljan korisnik pocne da pise po forumima.

Citat:
agvozden: Hosting "kompanija" sa jednim serverom???
Ukoliko nemate servere na više lokacija ili svoj data centar onda ste amateri, a ne hosting kompanija...


Otkud ti znas da adiswitch ima jedan server? Otprilike znam koliko sajtova imaju a to ne moze da se stavi na jedan server + streamin + game...

Za drugi deo tvog komentara malo si pomesao babe i zabe :) onaj ko ima data centar i hiljade servera nije web hosting kompanija vec "data centar" a u data centru se ne drza samo web sajtovi na iznajmljenim serverima vec mnogo vise od toga.Nadam se da ti je poznato da na racunar osim aplikacija koje su potrebne da bi drzao web sajt moze da se instalira mnogo drugih stvari...tako da data centar nije isto sto i web hosting prodavac (popularno "kompanija")

Zasto mislis da su svi amateri koji nude hosting na jednoj lokaciji?To si bas lupio a evo sad cu i ja da lupim nesto.
Da li mislis da je i hostgator amaterska kompanija? Oni nemaju svoj data centar i nude hosting samo na jednoj lokaciji.

[ agvozden @ 31.12.2011. 12:36 ] @
"jedan server" je bilo upućeno ovoj "kompaniji" iz prvog posta kojoj su pukli diskovi.

Ja se ne bavim "komercijalnim" hostingom (radim samo za klijente), pa imam servere na više strana, a važni sajtovi su mi raspoređeni kod više provajdera.

Inače, ništa loše ne mislim ni o "amaterima" koji se bave hostingom, samo je glupo da sebe nazivaju hostingo kompanijom, a nemaju ni status pravnog lica.

O "data centralama" ne želim da diskutujem u ovoj temi...
[ view @ 31.12.2011. 12:51 ] @
Onda si jos sa svojim prvim postom otisao u offtopic jer sve sto si rekao nema veze sa adiswitch a neko ko cita ovu temu na brzaka vrlo lako moze da stekne pogresan utisak.