[ Vlad0504 @ 06.08.2011. 23:27 ] @
Dakle, pravim web sajt i pokusavam na razne nacine...trenutno pokusavam sa joomlom i artisterom pa imam nekoliko pitanja:

1. Kako u artisteru mogu dodavati "menu subiteme" i nove strane i povezivati ih?

2. Da li mogu direktno iz artistera postaviti sajt na internet ili moram ici preko joomle i ako moze u cemu je razlika?

3. Da li je ok ako koristim neki free builder za pravljenje sajta i da li taj sadrzaj onda mogu ubaciti u joomlu?

4. Da li mogu dizajnirati sajt u joomli odnosno napraviti templejt ili je joomla vise kao dreamveaver?

Eto...hvala unapred?
[ superbaka @ 07.08.2011. 07:40 ] @
ti si sve to pomesao... joomla sluzi za izradu sajtova, a artisteer za pravljenje templejta... free builderi su nesto drugo i nemoj da ih mesas sa joomla-om, to nece da moze... kreni ti lepo da citas dokumentaciju za joomla-u ako ces sa njom da radis, pa eksperimentisi malo, a artisteer ce ti trebati na kraju kada hoces da vizuelno odradis izgled sajta, mada prvo proveri da li podrzava izradu templejta za tvoju verziju joomla-e...
[ Vlad0504 @ 07.08.2011. 09:52 ] @
Upravo tako, sve mi se pomesalo:)...ali dobro, voljan sam da nadjem resenje. E sad, sta mislis o tim free builderima, tacnije da li sajt ispadne dobro sto se tice optimizovanosti. Skinuo sam neki free builder (WYSIWYG Web Builder 7) i bas je lak za rad, sve je olaksano...
[ Yaotar5 @ 07.08.2011. 16:37 ] @
ma pomešo se tebi život
[ Milos911 @ 07.08.2011. 16:54 ] @
Citat:
Vlad0504:  E sad, sta mislis o tim free builderima, tacnije da li sajt ispadne dobro sto se tice optimizovanosti.
Naravno da ne :) Ako hoces da napravis sajt, koristi joomlu, dobro je dokumentovana tako da ti nece biti tesko da pocnes. Ako hoces da naucis da pravis sajtove, zaboravi programe koji ti sve sami naprave, i pocni da ucis html. Dobra lokacija za html: tizag.com
[ Vlad0504 @ 08.08.2011. 14:29 ] @
Hvala na pomoci