[ pirgos_madden @ 16.02.2004. 18:50 ] @
pozdrav,
zna li neko gde je na net-u moguce naci neki programcic za obradu matematickog
text-a ali po mogucstvu do kriticne velicine od 10 MB (ali takodje da bude
samostalan - dakle ne zahteva instaliran npr.... Latex i naravno free ?
[ random @ 17.02.2004. 02:38 ] @
http://www.texmacs.org/
[ pirgos_madden @ 17.02.2004. 11:35 ] @
Ok,
hvala ti na linku (i programu). Pitao bih te jos nesto sa tehnicke strane. Nabrojeni su operativni sistemi koji na kojima moze da se fura ali je naveden i Windows na malo cudan nacin sa pomenutim programom Cygvin (ili slicno). Da li je (posto hecu da program imam i na Windows-u zbog printera jer ga jos nisam instalirao na Rad Hat Linux) ovaj program (Cygvin) namenjen za nekakvo "povezvivanje" sa Linux-om ili slicno?
[ dpop @ 17.02.2004. 12:08 ] @
Pogledaj na http://www.cygwin.com/
[ pirgos_madden @ 17.02.2004. 20:12 ] @
E OK, hvala puno za dosadasnje predloge,
Cygwin je cool, TeXmacs je cool, Linux je cool itd. ali alde da budemo malo prakticniji, dakle ispod 10 MB a ne u fazonu; 4 MB program, 4 MB fontovi (to je samo program-onaj za matematiku) pa sledi Syngiwin jos 5-6 MB (samo osnovni administratorski deo), editori jos 5 MB pa i pored toga posto imam Rad Hat 9.0 gde je potreban i neki "tatex" i da skratimo pricu sa 3 tacke...

Pa bih molio da neko predlozi neku manje egzoticnu varijantu (ili ipak ne gine Matlab ili Mathad). Dakle nesto samostalno, relativno malo, i funkcionalno!!!
[ chupcko @ 17.02.2004. 20:33 ] @
Pa ja stvarno ne znam sta hoces, sto ti TeX ili LaTeX ili AMSTeX ne rade posao ?
[ pirgos_madden @ 18.02.2004. 11:00 ] @
Pa stvar je u tome sto nisam jos nasao drajvere za printer pa bi mi vise odgovaralo da bude nesto za Windows (mislim, nisam siguran da nesto tako postoji ali sam vec nasao s tim da nije bas free).
[ chupcko @ 18.02.2004. 12:15 ] @
a koji to stampac imas kada ne moze iz postsrcipta u njega ?

A i pod winom dobro radi TeX, ja sam svojedobno koristio neki emTeX. Uostalom ako zelis da pises bas matematicke tekstove, koristi strogo TeX, cisto da ti ne odbijaju radove :))).