[ Marko24 @ 09.08.2011. 00:11 ] @
Pozdrav,
zanima me da li je moguce da putem mreze streamujem filmove sa racunara na dreambox, tj znaci gledam filmove na tvu, kao neka zamena za divx/dvd player ? Jos uvek se dvoumim da li kupim neki dreambox uredjaj ali ako bi ova funkcija radila ubio bi 2 muve jednim udarcom.
[ Doberman @ 09.08.2011. 01:06 ] @
Moze da se strimuje sa PC-a na dreambox ja sam probao sa DM 500s i radi koristio sam program koji se zove exyustreamer.
[ Dripac @ 13.08.2011. 13:29 ] @
daj nam neki provereni link da skinemo program koji radi na dm500s i neko upustvo ako nije problem???
[ Doberman @ 13.08.2011. 17:21 ] @
Uputstvo po meni nije potrebno sve je prilicno jasno samo treba da se podese IP adrese i to je to.
Evo i linka :-)

Code:
http://lmgtfy.com/?q=exyusat+streamer
[ Dripac @ 15.08.2011. 09:59 ] @
skinuo sam program i na pocetku upisao ip od dreamboxa pa onda user i password i podigne program i napise kako mi je istekla registracija ili je neka greska!!!!!ne kapiram zasto program nece da radi????? ........koristim w7 pa sumnjam da nije do njega nesto???.....ajde neko kome radi neka da neku ideju.
[ Jumbrowsky @ 15.08.2011. 10:52 ] @
@ Dripac

Ovaj kolega iznad je postavio link za taj program ali nije naveo da treba "donacija" njima tamo da se daje... radi samo za one ljude kojima oni dozvoljavaju rad sa tim programom... zaboravi, izbrisi to sve...
[ Dripac @ 15.08.2011. 11:05 ] @
e hvala druze......a da li imas predlog za neki drugi program koji provereno radi na db500s a da nije wingrab????
[ Dripac @ 15.08.2011. 17:07 ] @
evo sad sam pokusao da snimim neku domacu muziku sa svet tv i nece wingrabz da mi snima!!!!prebacim na neki drugi kanal ono radi korektno.......vratim na svet tv nece.......jel zna neko u cemu je fora???
[ veljko_svrljig @ 16.08.2011. 00:23 ] @
kad aktiviras da snimas...nemozes da saltas kanale
[ Doberman @ 16.08.2011. 02:26 ] @
To je delimicno tacno ( da treba donacija ) program radi i bez donacije i radi ono sto je kolega trazio strimuje video materijal sa PC-a na dm500s.
Oni koji daju donaciju dobijaju listu sredjenih kanala ( strimova ) tako da mogu da gledaju na dm500s kanale koje neko strimuje a to u principu mozete i sami da uradite dovoljno je samo da nadjete linkove za neki stream i da ih ubacite u program, a za one koji vole da neko drugi to uradi za njih treba donacija.
Ponavljam opet da za strimovanje video materijala sa PC-a na dm 500s ne treba da se daje donacija. Ovaj program sam samo probao nekoliko sati cisto da vidim kako radi i nemam nameru da ga reklamiram ili da teram nekoga da daje donaciju, jer je i ja nisam dao. Jedino sto moze da vas buni je sto mora da se saceke ponekad i do 30 sekundi pre nego sto krene prikaz video na dm a ponekad hoce i da zaglavi program pa ako cekate duze od minut i nista se ne desava to znaci da je program zaglavio.
[ Dripac @ 16.08.2011. 06:28 ] @
veljko znam ja za to da ne mozes da saltas.......namestim bas taj kanal i nece samo njega da snima,a sve ostale hoce :(
[ newtesla @ 16.08.2011. 07:15 ] @
Ako se ja dobro sećam, to (streaming) može da radi i VLC.

A snimao sam sa satelita tako što sam mount-ovao na dreambox jedan šerovan folder, i snimao je, beše sa .ts extenzijom.
[ nuno @ 16.08.2011. 08:25 ] @
cemu komplikovanje
za stream divx-a na dream sa pc-a treba vlc na pc-u pokrenut i par setovanja i na dreamu vlcf ili movieplayer (zavisi od imidza) a za snimanje mount cifs na pc ako je mali dm500, to je sto se tice E1, E2 ima svoj integrisani media player, ne trebaju nikakvi dodatni programi.
[ Dripac @ 21.08.2011. 11:43 ] @
ja imam vlc pokrenut na pc samo ne znam sta da ubacim u box i kako da sve to podesim!!!!ako mozes napisi malo detalnije??