[ Leopold13 @ 10.08.2011. 13:56 ] @
Moze li mi neko pomoci da napravim custom DataGridViewColumn kontrolu u koju ce se upisivati datum, ali sa mogucnoscu da korisnik moze da prekucava vrednosti. Npr. ukucao je 09.08.2011 i nakon toga zeli da taj podatak promeni u neki drugi datum, ali tako da kada se pozicionira ispred 09 (dan) i pocne da kuca, recimo 25, da se prethodna vrednost pregazi. Takodje bih zeleo da omogucim korisniku da ne mora on da kuca separator za datum (u ovom slucaju '.') vec da se cursor pomeri za jedno mesto i omoguci unos meseca pa na kraju godine

Nadam se da sam bio koliko toliko jasan

Unapred hvala na pomoci
[ Shadowed @ 10.08.2011. 14:39 ] @
Pogledaj ovaj link - http://msdn.microsoft.com/en-u...atagridvieweditingcontrol.aspx
Ako ne uspes, javi 'de je zapelo
[ Leopold13 @ 11.08.2011. 09:32 ] @
Sa ovim sam se vec igrao... Problem mi je kako da se nakon unosa dana fokus prebaci na unos meseca, a nakon toga na unos godine. Neko resenje ovog problema???
[ nikitaGradov @ 11.08.2011. 11:21 ] @
Ne znam da li sam bas dobro shvatio sta zelis ... ali, ako tvoj problem moze da zadovolji datagridview kolona tipa datetimepicker (znaci, kad korisnik klikne na neki cell u toj koloni, pojavi se dateTimePicker sa mogucnosscu unosa datuma), evo ti link: http://msdn.microsoft.com/en-u...ary/7tas5c80%28v=VS.80%29.aspx
[ Leopold13 @ 11.08.2011. 11:51 ] @
I sa ovim sam se igrao :) Jedan od problem je prekucavanje... Kada jednom unesem datum (npr. 11.08.2011), ne mogu da prekucam taj datum vec prethodno moram da izbrisem podatak (da li sa bckspace ili delete) da bih ponovo uneo neki datum...
[ nikitaGradov @ 11.08.2011. 15:19 ] @
Citat:
Leopold13: I sa ovim sam se igrao :) Jedan od problem je prekucavanje... Kada jednom unesem datum (npr. 11.08.2011), ne mogu da prekucam taj datum vec prethodno moram da izbrisem podatak (da li sa bckspace ili delete) da bih ponovo uneo neki datum...


Meni je ovo zavrsilo posao, pa sam mislio mozda ce i tebi pomoci ... moram da priznam da nisam shvatio 'korisnicki zahtjev': je li bas bitno da se datum unosi rucno? ako je zahtjev da se unese neki datum, sto to ne bi uradio preko dateTimePicker-a ? pokusavam samo da pomognem ...

Pozdrav
[ wex-alpha @ 11.08.2011. 21:33 ] @
Razbij pitanje na dijelove, tako cemo ti brze pomoci :)

Ovako je malo nejasno.