[ predatorxx7 @ 10.08.2011. 22:54 ] @
Pozdrav ljudi, hitno mi treba pomoc.

Imam mixetu numark m2. I ja kada kuci povezem na svoje zvucnike 2+1, to je veoma lako.

Ali trebam sada da povezem mixetu sa pojacalom. Na pojacalo sam vec konektovao zvucnike i sve radi ok, samo imam problema sa konektovanjem pojacala i mixete.

Pojacalo je neko staro, nisam siguran ni tacno kako se zove.

Uglavnom ima jedan kabl koji izgleda odprilike ovako - http://t3.gstatic.com/images?q...LYb4WXyNxGWygodPh-vgKhFujL0fhA (Samo sto na drugoj strani nisu ovih nekoliko audio ulaza vec samo jedan u zvucnu karticu koji ide)

Ulaz je kao na onom kablu sto ide iz tastature u komp, samo sto je malo veci ima tri one iglice. A s druge strane tog kabla je normalan jedan audio ulaz koji ide u zvucnu karticu.

E sad mene zanima kako da povezem mixetu sa tim pojacalom. Da li taj ulaz koji ide iz pojacala u zvucnu, ne ukljucim u zvucnu karticu vec u mixetu a posle iz mixete onim rca kablom (valjda se tako zove) koji ima ona dva audio ulaza na jednom kraju i jedan audio ulaz na drugom kraju, pa tako da povezem sa laptopom ili kako vec ??


Stvarno mi je ovo hitno. Unapred hvala.
[ Kovacevic Vladimir @ 11.08.2011. 07:12 ] @
Iz Numark mixera na Main Outputs "ubodeš" kabel sa 2 (beli i crveni) RCA konektora, a u pojačalo na Line In "ubodeš" (odgovarajući) ulazni konektor.

Dalji postupci zahtevaju odgovarajući kabel, a sistem je vrlo logičan Out Line --> In Line.

Nisi naveo kakav je Out Line iz pojačala (ali to možeš proveriti), a ulaz (Line In) u zvučnu kartu je verovatno mini stereo konektor.

Pozdrav