[ Blablabla @ 10.08.2011. 23:42 ] @
Ako imas nekoliko prikljucaka za kablovsku televiziju po kuci - da li mozes sam da prebacis modem sa jednog prikljucka na drugi ili moraju serviseri (ne znam kako izgledaju njihovi modemi)?

(KDS Novi Sad - Kablovska - Kablovski internet - njihovi kablovski modemi)
[ IT_DooX @ 11.08.2011. 08:16 ] @
U sustini mozes i sam,samo sto ima nekoliko pravila kako se to radi (i
zavisi dosta od same instalacije). Po pravilima modem bi trebalo da
bude na prvom vodu, jer postoji mogucnost da se ne konektuje ako je
uticnica u zidu nepreradjena ili ako ima postavljen filter.
Znaci,mozes,ali ako se ne konektuje modem (lampica cable na modemu se
ne stabilizuje u roku od sat vremena kad prebacis modem) onda to
prijavi njima kao reklamaciju pa oni prerade uticnicu...Ako je u
pitanju vec razdeljen kabel iz uticnice na TV i jos jedan krak na koji
ce ici modem,onda se mora staviti filter na kabel koji ide ka
televizoru da ne ugusi signal za modem. Filtere inace nemas nigde da
kupis, mozes da vidis sa njima da ti daju.
[ Blablabla @ 11.08.2011. 21:51 ] @
Znaci - to nije naprosto da utaknes koaksijalni kabl od antene u modem i radi nego mora da se preradi kabl? (kazem - ne znam kako izgleda instalacija toga - koji modem koriste, kako izgleda sta se utacinje u njega itd.)
[ Blablabla @ 13.08.2011. 21:59 ] @
Da li se prilikom stavljanja u funkciju kablovkog modema sa kabla od kablovske televizije skida standardni televizijski koaksijalni utikac i zamenjuje nekim drugim ili on naprosto (sve tako kako vec jeste) ide u kablovski modem?



(Kod mene je konretno bio problem sa TV/Radio uticnicama u zgradi (moja ne radi uopste) tako da se moralo nekako drugacije (samo mi kabl dolazi, nema uticnice)

ali kazes - treba da se stavi filter na deo koji se racva ka televizoru da on ne bi "ugasio kabl za modem"? Kako? - Sta - oni inerferiraju jedan drugom?

Sta uopste radi filter... sprecava povratni signal od televizora? - Koje onda informacije nosi taj povratni signal - o tome koji TV kanal se gleda? Nesto vise od toga - sta - nesto u vezi interaktivne televizije? Hm?

'E sad sam se setio - je l' filter ona metalna kutijica u koju ulazi jedan a izlaze dva iz njega (tako mi se racva kabl na te dve strane) i ima nekakav nemacki grb sa orlom odstampan na tome?)
[ Blablabla @ 14.08.2011. 21:04 ] @
Je l' ima neko mesto na internetu gde moze da se procita jezgrovito o tome ako vec ne mogu da dobijem direktan odgovor...


...E da! - Usput jos i ovo: da li ti kablovski modemi imaju i mogucnost bezicne konekcije (npr. sa laptopa wireless na kablovski modem)?
[ tdjokic @ 15.08.2011. 00:35 ] @
Alo, majstore, taman da te pitam a kakav im je modem i odem na njihov sajt, kad tamo - vidi cuda - bas to sto ti trazis! Imaju 3 razlicita modema i tamo imaju uputstva za instalaciju modema! http://www.kablovska.co.rs/ind...cid=224&lang=rs&mid=12

Uglavnom, koriste se uobicajeni F-konektori i tamo ne pise nista o filterima i ostalim delicima za povezivanje, jednostavno kazu "Prvo na modem prikljucite antenski kabl F-konektoro, pa posle struju... " i gotovo. Ako te nesto modem zafrkava onda ima tih delova oko kablovske TV, to znaju cak i oni sto prodaju delove po radnjama. Kao sto si rekao, to su one razne kutijice, gde sa jedne strane ulazi 1 a izlaze 2 prikljucka a njih ima par vrsta po funkciji, ne razumem se bas, ali mi radi. Ja sam kod sebe sam privezivao modem od rodjaka, probao da li radi, pa sam posle zvao da stave i kod mene i to je to. Ja sam kod SBB, oni imaju ovaj treci modem, Webstar.

Nisam detaljno gledao, ali videces i sam, ali u principu NEMA bezicno, u tu svrhu treba ruter da se doda, onaj sa antenom, i radi normalno.
[ Blablabla @ 18.08.2011. 00:15 ] @
Hmm... kakvo je misljenje o ideji da se uzme parcence kabla i na jednu stranu stavi F-konektor, a na drugu koaksijalni konektor (zenski), i onda se lepo prisrafi F-konektor u modem, a kabl od kablovske onda onako neizmenjen moze da se shalta iz modema u TV, TV tuner u racunaru, videorekorder itd.?
[ Blablabla @ 20.08.2011. 23:46 ] @
Je l' neko probao to ^gore^ sto sam rekao?
[ calexx @ 21.08.2011. 10:06 ] @
Malo si iskomplikovao priču. ;) Instalacija kablovske televizije uglavnom ne ide na ugrađene utičnice po stanu, osim ako nije planski pravljeno ili prepravljano, nego se obično sprovede kabl po stanu a posle deli razdelnicima. To što si napisao ne bi pravilo nikakav problem a ne znam zašto ne probaš i vidiš kako će da radi. Može da se desi da se jave gubici jer je svaki konektor ili razdelnik moguć uzrok slabljenja signala.
Kako uopšte ide instalacija kod tebe? Da li je kabloivski provajder pustio signal na te utičnice ili je neko drugi to postavljao?
[ Blablabla @ 22.08.2011. 01:44 ] @
Ne, to je IT_DooX rekao u prvom odgovoru "uticnica u zidu nepreradjena ili ako ima postavljen filter" (pogledaj prvi odgovor gore), a ja objasnjavam da u zgradi nije moglo preko uticnice nego, upravo kako ti kazes, putem razvodjenja kablova po zgradi.

Sto se tice tog sto kazes da je moguce da ima gubitaka na kvalitetu signala sa tim parcencetom kabla i konektorima - to i pitam - da li je neko probao i kako to u praksi funkcionise imajuci u vidu i presaltavanja kabla sa modema na druge uredjaje i natrag (a sve to pitam posto - citam odgovor ovde da signal od TV-a kada se racva kabl na dva moze da ometa internet konekciju i treba postaviti filter, pa se onda mislim - sa svim tim filterima i razdelnicima signal bi slabio jos vise - pa sam pomislio da je mozda onda najbolje i najprostije resenje prebacivati kabl naprosto sa televizora, tv-tunera, modema itd. po potrebi - a tu je problem sto nisu isti konektori - zato to sto sam rekao - najobicnije parcence kabla i konektori... eto kanda cu sam morati da probam ako niko ne moze da podeli iskustvo u vezi toga - valjda nece praviti probleme... stvar je u tome sto jos nisam nabavio kablovski internet - mislio sam ako neki ima i probao je to da prica)...
[ calexx @ 22.08.2011. 06:43 ] @
U prvoj poruci si napisao da imaš nekoliko priključaka za kablovsku TV po kući pa sam zato pitao ko i kako je to postavio. Obično se stave one skretnice pa je dobro da se prema televizorima postave filteri ili kako se to već zove a da prema modemu ide direkt kabl.
Zašto bi sve to radio, lapo postaviš skretnicu i modem na jedno mesto u stanu a ako je baš potrebno da koristiš internet na više mesta, stavi neki ruter pa razvuci kablove ... ili wireless ruter i ne moraš ni sa kablovima da se mučiš.
[ Blablabla @ 23.08.2011. 21:07 ] @
Dolazi jedan kabl od kablovske pa se racva na dva (preko one metalne kutijice u koji ulazi jedan prikljucak a izlaze dva) - sve to stoji na nedostupnom mestu.

...Sad jos i skretnice?...
[ calexx @ 23.08.2011. 23:12 ] @
Na to sam mislio, ne skretnica nego razdelnik. Kod mene je postojao razdelnik na dva a kada su mi uvodili internet, zamenili su ga onim za tri i povezali modem. Zašto bi premeštao modem, uzmi ruter i poveži sva mesta u stanu/kući.