[ Dominator08 @ 11.08.2011. 15:31 ] @
Pozdrav svima,

treba da registrujem jedan .com domen,
kada unesem adresu u browser dobijem Google-ovu 404 stranu,
gledah na WHO IS servisu da li je zauzet i piše sledeće:

Created on.......: 2003-05-24
Expired on.......: 2008-05-24
Last updated on..: 2007-06-04

E sad, ako je istekao pre tri godine kako je moguće da je zauzet još uvek?
Uspeo sam da pronađem preko tih podataka lika na Facebooku ali ne bih ništa da ga cimam i kontaktiram dok ne vidim da li postoji neka mogućnost sam da ga registrujem jer bi verovatno Indijac tražio lovu za domen..



[ ZanLepen @ 11.08.2011. 18:36 ] @
nije on Indijanac, nego ti koji bi da ga cimaš..s kojim pravom?

Pročitaj malo teme o domejnerima itd..razumećeš..
[ Milan Kragujevic @ 11.08.2011. 18:43 ] @
Citat:
ZanLepen: nije on Indijanac, nego ti koji bi da ga cimaš..s kojim pravom?

Pročitaj malo teme o domejnerima itd..razumećeš..

kakvi te indijanci spopali?
Citat:
jer bi verovatno Indijac tražio lovu za domen.
[ Miroslav Ćurčić @ 11.08.2011. 18:49 ] @
Hajde, i mene ovo zanima, ako piše Expired on.......: 2008-05-24 dali je domen slobodan ili nije ?
[ ZanLepen @ 11.08.2011. 19:07 ] @
pa možemo utvrditi jedino ako znamo konkretan domen, sve ostalo je gađanje u pasulj.
[ Joker @ 11.08.2011. 20:09 ] @
Odeš na http://www.godaddy.com ako ti dozvoli da ga kupiš slobodan je.
[ Dominator08 @ 11.08.2011. 23:45 ] @
Citat:
ZanLepen: nije on Indijanac, nego ti koji bi da ga cimaš..s kojim pravom?


Na kraju ispade ti indijanac..

^ GoDaddy kaze da je unavaliable! Samo mi nije jasno to kako je zauzet ako je expired!
[ nemanja11111 @ 12.08.2011. 00:10 ] @
Bila bi fora da nam kaže taj domen i neko odma ujutro otrči da ga registruje. hahaha
[ Man-Wolf @ 12.08.2011. 02:07 ] @
Vidi, nije ni WHOIS dosao sa neba pa da bude bez greske :-)

Vidjali smo svakakve cudne slucajeve, tipa -- status: pendingDelete / redemptionPeriod, a expirationDate -- 2012. godine, etc etc.

Tako da, ako te ne mrzi da cekas, mozes da posaljes mail registru pa da ih pitas / uputis na gresku, 99% je bug kod njih.


P.S. Kao sto rece ZanLepen, nije u redu da coveka nazivas Indi(j)cem (pretpostavljajuci da si mislio u pogrdnom smislu), jer nije on kriv i nije njegova greska i ako zeli da ga proda -- normalno da bi ti trazio lovu ;)
[ Dominator08 @ 12.08.2011. 07:58 ] @
Citat:
Man-Wolf: Vidi, nije ni WHOIS dosao sa neba pa da bude bez greske :-)

Vidjali smo svakakve cudne slucajeve, tipa -- status: pendingDelete / redemptionPeriod, a expirationDate -- 2012. godine, etc etc.

Tako da, ako te ne mrzi da cekas, mozes da posaljes mail registru pa da ih pitas / uputis na gresku, 99% je bug kod njih.


P.S. Kao sto rece ZanLepen, nije u redu da coveka nazivas Indi(j)cem (pretpostavljajuci da si mislio u pogrdnom smislu), jer nije on kriv i nije njegova greska i ako zeli da ga proda -- normalno da bi ti trazio lovu ;)


OK, pokušaću, hvala.

P.S. U našem jeziku Indijac i indijanac su dva vrlo različita pojma. Rekao sam da sam tog lika našao na FB i video sam da je iz INDIJE, znači nikakav pogrdan smisao to nije imalo što sam napisao, ne znam odakle vam to uopšte!!