[ hashtag @ 11.08.2011. 23:18 ] @
Na koji nacin mogu da dodam fajlove (.docx,xlsx) u repeater kontrolu, i zatim na button click da ih insertujem u bazu?Da li da cuvam fajlove u neki viewState? Jel imte neku ideju ili je neko mozda radio slicnu stvar? Insert u bazu nije problem,samo mi treba ideja za cuvanje tih fajlova u repeater kontroli...
[ smark @ 12.08.2011. 08:36 ] @
Mislis da cuvas ceo sadrzaj fajla na web strani, ili samo ime fajla, ID?
[ pl4stik @ 12.08.2011. 12:32 ] @
Bas fajlove ne mozes da cuvas u repeater-u ali mozes da cuvas putanje do istih u necemu (datatable, Session, ...), a u repeateru da prikazujesh samo imena fajla iz te/tih putanja. Posle toga prolazis kroz to nesto i/ili kroz repeater (zavisi kako napravish) i uploadujesh fajlove na osnovu putanja...
Ako sam dobro razumeo sta hoces...

[ hashtag @ 12.08.2011. 17:06 ] @
Da, samo fileName bih cuvao u repeateru. Znaci korisnik ima priliku da preko upload kontrole izabere fajl,na submit button fileName se smesti u repeater,ukoliko zeli da uploduje jos fajlova,to moze uciniti,i na insert button svi fajlovi smesteni u repeateru se insertuju u bazu. Znam da mozda nije najsrecnije resenje sto se fajlovi cuvaju u tabeli,ali takva je situacija.Ima li neki primer sa dataTable i session,pošto vidim iz tvog odgovora da smo se razumeli?!
[ smark @ 12.08.2011. 21:15 ] @
U repeateru cuvas samo neki identifikator fajla, a sam fajl na negde na disku. Kada korisnik odabere koji fajl hoce on u stvari odabira identifikator fajla na osnovu koga ti taj fajl pronadjes sa neke lokacije na disku. Dalje radis sa fajlom sta ti je volja.