[ daksi990 @ 15.08.2011. 04:19 ] @
Evo kako sam ja napravio video tutorial instalacije i podesavanje Mikrotika naravno po Pedjinom uputstvu http://www.youtube.com/watch?v=NLDY_imMQNE (instalacija Mikrotika) http://www.youtube.com/watch?v=GLtbGHmi2v0 (podesavanje Mikrotika part1)
http://www.youtube.com/watch?v=c1i-R9vP3PY(podesavanje Mikrotika part2) Nije bas nesto najbolje odradjeno ali se nadam da ce nekima posluziti :)
[ yolja624 @ 15.08.2011. 05:16 ] @
I, naravno, piratski mikrotik?

Nego, da pohvalim trud.
[ daksi990 @ 15.08.2011. 05:28 ] @
Hahahah piratski nego sta mada to nema veze tutorialom to sam samo probao kako cu se snaci sa Pedjinim uputstvom pa rekoh da napravim i video tutorial kad se vec zezam.
[ Aleksandar Đokić @ 15.08.2011. 20:54 ] @
Svaka cast!
[ yolja624 @ 16.08.2011. 05:12 ] @
pa mogao si to da uradis i sa legalnim MT-om. Ovako, to kvari sliku o tutorijalu.
[ daksi990 @ 16.08.2011. 05:25 ] @
Ja ne znam sta se desava sa vama? Ako vam to toliko bode oci sto sam radio na krekovanom Mikrotiku napravite i vi ali sa legalnim mikrotikom.Uostalom sta sam trebao da kupim licencu da bi ucio rad na Mikrotiku? Mogao sam i sa free licencom ali posto sam vise puta radio instalaciju,podesavanje,menjanje LAN kartica bilo mi je sigurnije da radim sa krekovanim M.tikom.Nebih voleo da se ova tema opet pretvori u raspravu vec da nagovorim i druge iskusnije da naprave i oni neki video tutorial sa nekim drugim podesavanjima i td.
[ yolja624 @ 16.08.2011. 09:43 ] @
Citat:
daksi990: Ja ne znam sta se desava sa vama? Ako vam to toliko bode oci sto sam radio na krekovanom Mikrotiku napravite i vi ali sa legalnim mikrotikom.Uostalom sta sam trebao da kupim licencu da bi ucio rad na Mikrotiku? Mogao sam i sa free licencom ali posto sam vise puta radio instalaciju,podesavanje,menjanje LAN kartica bilo mi je sigurnije da radim sa krekovanim M.tikom.Nebih voleo da se ova tema opet pretvori u raspravu vec da nagovorim i druge iskusnije da naprave i oni neki video tutorial sa nekim drugim podesavanjima i td.


Ne znam ni ja sta se desava sa tobom, mada mislim da je u pitanju nezrelost. Dobio si cestitku za posao. Ali i primjedbu koja je opravdana. Za probu, mogao si da instaliras najlegalnije neku od 5.x verzija snimis tutorijal i to je to. Ako ti ne pase potpuno normalna primjedba onda tvojim shvatanjem nesto nije ok.
[ BigFoot @ 16.08.2011. 10:19 ] @
Bilo kako bilo, video tutorijala već ima puno. Moja preporuka je: _Sheriff_.
[ daksi990 @ 16.08.2011. 15:23 ] @
Citat:
BigFoot: Bilo kako bilo, video tutorijala već ima puno. Moja preporuka je: _Sheriff_.

Naravno da ima ali nisam nasao ni jedan na Srpskom zato sam ga i napravio po uputstu pedje samo sto je ovo ''docarano'' da i oni koji se ne razumeju u Mikrotik mogu da razumeju i sami probaju.Mada ovde covek tesko moze da iznese neko svoje delo a da se da ne dobije neke kritike verovatno cu napraviti i tutorial sa mikrotikom 5.6. kao da je to toliko bitno dali je krekovani Mikrotik ili ne.Ja garatujem da ce uvek postojati korisnici koji ce koristiti krekovan Mikrotik kao sto i pola Srbije koristi nelegalan Win.
[ yolja624 @ 16.08.2011. 16:28 ] @
Citat:
daksi990: kao da je to toliko bitno dali je krekovani Mikrotik ili ne.Ja garatujem da ce uvek postojati korisnici koji ce koristiti krekovan Mikrotik kao sto i pola Srbije koristi nelegalan Win.

Tebi mozda nije bitno, meni jeste. Druga stvar, na ovo forumu se ljudi bore protiv piraterije i ja to pozdravljam. Dok ti spadas u klasicne ljubitelje nelegalnog softvera i to pravdas nebulozom da pola Srbije ima nelegalan Win. Ima - pa sta, jel to znaci da treba da aplaudiramo sto neko koristi nesto sto nije platio? A ja sam recimo platio, i ja sam onda blesav sto sam legalan a ti naravno pametan sto to nisi platio a koristis?
[ MilosOskar @ 17.08.2011. 23:31 ] @
Daksi, sve pohvale...

Yolja, niko te nije terao da kupis legalan Win. ;)
[ yolja624 @ 18.08.2011. 05:22 ] @
Citat:
MilosOskar
Yolja, niko te nije terao da kupis legalan Win. ;)

Ni tebe niko nije tjerao da komentarises na takav nacin. Nije me tjerao, ali morao sam da ga kupim, ali nije to tema. Ni tebe niko ne tjera da platis kartu u autobusu pa je placas.

I ako cemo bas mak na konac - kakve pohvale, za sta? Zato sto je Pedjino uputstvo vizualizovao? Big Deal i jaka pamet prepisati...
Pedja napisao uputstvo na TOLIKO jasan nacin da onom uputstvu na YT ne vidim svrhu. Opravdanje da treba tutorial na srpskom je smjesno! Pa i Pedja je napisao na srpskom ne na svahiliju!