[ --ja-- @ 22.08.2011. 11:24 ] @
Pozdrav svima. Želim na postojeće stanje dodati još i 28.2°E/28.5°E. Zanima me gdje je najlakše montirati LNB (udaljenost od postojećih, višlji/niži itd) a da po mogućnosti ne moram pomicati tanjur. Lnb imam i ne kupuje mi se dodatna oprema pa bih nosač sam napravio kao što sam uradio i onaj za 19°E.

Kako to trenutno izgleda vidi se na slici uz poruku.

Hvala!
[ zilenk @ 22.08.2011. 11:55 ] @
Ipak ti preporučujem da pomeriš antenu i da ti 19* bude središnji satelit, sa jedne strane bi ti tada bila pozicija 28* a sa druge 13*.
ps.
Ne shvatam ova rešenja kačenja antena na dimnjake, ovde kod tebe čak dve. To je kao da si mu okačio jedra i velika je opasnost da kod ekstremno jakih vetrova(za koje nikad ne možeš biti siguran da se neće desiti) sve uvo u kompletu odleti sa krova i ne daj Bože padne na nekog. Ja ne bih mogao mirno da spavam ni pri povetarcu.
[ --ja-- @ 22.08.2011. 12:13 ] @
Citat:
zilenk:
Ne shvatam ova rešenja kačenja antena na dimnjake, ovde kod tebe čak dve. To je kao da si mu okačio jedra i velika je opasnost da kod ekstremno jakih vetrova(za koje nikad ne možeš biti siguran da se neće desiti) sve uvo u kompletu odleti sa krova i ne daj Bože padne na nekog. Ja ne bih mogao mirno da spavam ni pri povetarcu.


Dimnjak je više-manje u zavjetrini, s jedne strane je susjedova kuća, s druge je krov. I sam ih nisam htio tu postaviti, ali nemam izbora, ili su tu ili nigdje. Ovako stoji već mjesecima i nije bilo problema, a vjetrova je bome znalo biti...

Što se tiče bitnog dijela, znači ipak je najlakše da pomjerim ovaj gornji tanjur? Hoće li nakon pomjeranja ovaj lnb na kojem je trenutno Astra biti na dobroj poziciji za 28°E ili će i njega trebati pomjerati po šinji?
[ Ubleha @ 25.08.2011. 15:02 ] @
Moras uzeti nosac za 4 LNB-a jer ces taj LNB za 28.5E morati pomaketi dalje od Astre 19.2E nego sto je Hotbird na suprotnoj strani odmaknut.Ova antena na slici je 110cm
[ --ja-- @ 25.08.2011. 15:07 ] @
E odlično, baš to mi je trebalo! Puno hvala!