[ Radmajster @ 24.08.2011. 16:48 ] @
prilikom pustanja filmova hd mkv formata pocinje seckanje. Pustao sam u gomu vlc i wmp i samo wmp je reprodukovao sliku bez seckanja. Prilikom puštanja u gomu i vlc cpu usage ne prelazi 60% zato mi nije jasno seckanje. Pokušavajući da rešim problem instalirao sam neke kodeke i plejere i sad je situacija još gora. Naravno skinuo sam i nove drajvere za graficku. Masina je intel i3 m370 @2,40ghz 4gb rama i nvidia gt 420m 1gb. Moze li neko da pomogne pošto ne verujem da ova konfiguracija to ne moze da potera bez seckanja.
[ optimizator @ 25.08.2011. 06:43 ] @
A da instaliraš KM plejer? http://kmplayer.en.softonic.com/

On ima sve kodeke sa sobom. Ja sa njim i blurej filmove puštam!
[ Radmajster @ 25.08.2011. 14:46 ] @
instalirao sam km player i mogu ti reci da je situacija mnogo bolja. Medjutim iako ne secka kao vlc desava se u yahtevnijim scenama da slika malo uspori ili yvuk ubrya ali se odmah sve vrati na svoje. Bolje je i gledljivo ali opet mislim da moye bolje. Da li je potrebno neko naknadno podesavanje u kmplazeru ili? U pitanju je ovaj film
AVATAR
Length...............: 2h 58mn
Size.................: 24.1 GiB
Total Bitrate........: 19.4 Mbps

Encoded By...........: [color=green]Bigimac[/color]


[color=DarkOrange]Release Info[/color]

Source...............: Blu-ray

Container............: Matroska (MKV)

[color=DarkOrange]Audio Info[/color]
Codec................: DTS MA
Bitrate..............: Variable
kHz/bit..............: 48 kHz / 24-bit
Channels.............: 5.1
Language.............: English


[color=DarkOrange]Video Info[/color]
Format...............: AVC
Format Info..........: Advanced Video Codec
Codec ID.............: V_MPEG4/ISO/AVCx264
Type.................: 1080p
Format Profile Level.: High @ 4.1
Resolution...........: 1920x1080
Aspect Ratio.........: 16/9
Bitrate..............: 15.2 Mbps
Fps..................: 23.976 fps
[ optimizator @ 25.08.2011. 15:13 ] @
Nisi naveo dal secka samo sa tim filmom u mkv formatu ili i sa ostalima?
Prilikom instalacije KM plejera ako si išao samo next>next do kraja bez da si ti nešto dirao trebao je sam podesiti za najbolji odnos snaga kompa=hd reprodukcija!
Probaj ovo,pusti film,pa desni klik na ekran KM plejera,štikliraj opciju advanced menu,> video (advanced) > video redender.
Šta je tu štiklirano?
[ Radmajster @ 25.08.2011. 16:02 ] @
Otkaceno je samo vmr9 windowed. Pre rušenja sistema seckalo je na svim mkv al sad izgleda samo na ovom filmu. Doduše pogledao sam svega 2 filma ovaj i neki drugi na preskoke.
[ optimizator @ 25.08.2011. 16:51 ] @
Mislim da je rešenje blizu. Štikliraj prema slici,pa isključi plejer pa probaj ponovo.
Ako ti i posle toga secka taj,a drugi su u redu,taj film je bio zaražen,pa zeznuo sve. Skini drugi.

[ Radmajster @ 25.08.2011. 20:23 ] @
Čini mi se da smo rešili problem, videću još sutra malo detaljnije. H V A L A
[ mikronac @ 27.08.2011. 18:16 ] @
Meni na Windows 7 pukne Aero kad prebacim na Haali's renderer. Kad isključim KMP onda se povrati...